Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рецепта за бетон B20

Публикувано от bulhomes 
Re: Рецепта за бетон B20
30-10-2008 - 16:15:41
Цитирам себе си малко по горе:
"Да се надяваме, че бетонджиите печелят само от материалите си, а не да лъжат клиента в количеството и качеството."
Фло 8 пъти ти чета поста и не мога да разбера какво искаш да кажеш. Пролетта се бях засилил да си купувам 1 гондола с баластра. Цената на драгажния флот и транспорта правеха около 26-27 лв/тон. По други причиними се размина, но след 2-3 месеца видях обява на бетоновия възел, че продават баластра на 24 лв/тон, което ме изуми. В тия 24 лв и те имат производител, транспорт, печалба. Нямам идея насипния цимент на какви цени е, и не ми е и работа. Оставам с усещането, че си мислиш, че съм против бетоновите възли. Тия 7 лв дето ги дъвчем отгоре отиват веднага (и повече) в транспорта на баластрата и цимента, а за труда въобще не говорим (толкова съм мързелив, че един път платих на един циганин 5 лв да ми качи 30 цигли до тавана на 3-я етаж). Така че готовия бетон е по-добре във всяко едно отношение. Опасенията ми бяха дали по-ниската цена не идва от намалено количество. Има една книга "Как да построиш къща без да те измамят" или нещо такова, та там човека е описал перипетиите си и има и този момент. Е това: Потърси си сам отговорите и ще видиш ,че това ,което си платил далеч не е това,което ти е било нужно. сигурно няма да го проумея, но сигурно си е от мен :ami: Кое съм платил - аз още нищо не съм взел...

Гоголе днес случайно бях в един машиностроителен завод и се загледах в стружките. Бяха разделени в контейнери по едрина. Предполагам, че метални фибри са някакъв вид стружки. Поправи ме ако греша!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-30 18:08 от bulhomes.
Re: Рецепта за бетон B20
30-10-2008 - 17:54:06
avatar
Напълно прав - само дето тия купешките ги формоват за по добър албинис.... :}
Иначе стават и стружките-кво толкова.... eye popping smiley :]

Чест и почитание
Re: Рецепта за бетон B20
30-10-2008 - 18:54:30
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Напълно прав - само дето тия купешките ги формоват
> за по добър албинис....
> Иначе стават и стружките-кво толкова....
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>


spinning smiley sticking its tongue out Не ги формоват за албинис а да имат специална форма на изтеглен тетраедър! Не ти трябват метални а полипропиленови фибри! Самоориентират се в бетоновата маса и армират много здраво-900гр. за 1 м.3 бетон струват12лв.пречат на съсъхването и на пропукване на бетона.
От възела ще ти дадат бетон В7.5 нещо като вароциментен разтвор без вар :}
Re: Рецепта за бетон B20
31-10-2008 - 02:08:53
Искаш да кажеш да си го бъркам аз ли?
Re: Рецепта за бетон B20
31-10-2008 - 07:29:13
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Искаш да кажеш да си го бъркам аз ли?

Като ти го докарат с Газката пак трябва да се разбърка ,да му се сложи цимент и фибри!Пак си има хамалогия,пък, ако си го бъркаш поне ще си сигурен в количеството цимент.
Re: Рецепта за бетон B20
31-10-2008 - 07:50:31
Да Фло, доставя си на по-ниска цена инертните материали. Цената на инертните материали зависи от транспорта - бетоновите възли или имат собствен транспорт или имат договори на по-ниски цени за доставка.
И изобощ не им се чудете на бетоновите възли и 5 лв. на кубик да е печалбата от бетона, все пак печелят и от транспорта на бетона, както и от полагането. Ако решат могат да оферират и на загуба кубик бетон в бетоновия център и да ти резнат главата с транспорта и бетонпомпата. Затова като се пита за цена на бетон се пита каква е цената на положен бетон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход