Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рецепта за бетон B20

Публикувано от bulhomes 
Re: Рецепта за бетон B20
28-10-2008 - 09:26:13
4ovek явно в другия форум (за линейни разширения) съм го споменал. В двора не може да влезе бетоновоз. Мислиш ли че ми се занимава да бъркам 18 кубика с бъркачката, а и по-скъпо ми идва, да не говорим за времето и труда :g:
МНого ми е интересно как пък разбра, че се правя на технолог - сигурно някъде съм казал как трябва да се направи нещо - покажи ми къде и имаш 100 лева от мен.
Отскоро се занимавам за лични нужди със строителство и съм много благодарен на специалистите от форума, а ти ако не искаш да помагаш просто не се бъркай.
Това за простотията ми идва в повече - отпадаш от поканата ми в другия форум :}
Re: Рецепта за бетон B20
29-10-2008 - 08:51:18
Като не може да влезе в двора бетоновоза се наема бетон помпа.
Ако не може да стигне и бетон помпа и бетоновоз до района около двора на къщата - си правиш дървена конструкция и т.н. и т.н.
Простотията ти в случая (нямам предвид, че си прост човек във всичките аспекти на живота, а си прост в сторително отношение) е в това, че не питаш как да се реши проблема - ти вече си взел решение (тотално грешно) за ръчно полагане на бетон и питаш как се приготвя.
Re: Рецепта за бетон B20
29-10-2008 - 09:08:14
Мислих си за помпа, но едва ли ще хвърли на 40 м настрани. За улеи няма наклон. Фло ми обясни доста подробно как да си направя бетона и честно казано вътре в мен съжалявам, че намерих и по-леко решение и няма да си го бъркам сам.
Re: Рецепта за бетон B20
29-10-2008 - 13:19:56
Има 52 метрови помпи и могат да хвърлят на точно такова разстояние встрани! Проблема е дали има място да се разкрачат със стабилизаторите. Значи отиди до някои голям бетонов възел и виж какво може и какво не! Даже, когато е свободен, ще закараш шофьора да види на място.
Re: Рецепта за бетон B20
29-10-2008 - 15:21:02
Здавейте,
За първи път съм в този форум.Надявам се да бъда полезен
gogol -написал
> цимент330 кг-42,5
> пясък 840 кг
> филц 1050кг
> вода 240 л.
>
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
Вярното е до някъде. Явно става въпрос за 240л. вода във сухо състояние на добавъчния материал т.е. пясъка и филца. Важно е отношението на вода/цимент.
Движи се някъде м/у 0,52 и 0,60. 330кг цимент е почти на границата за бетон марка
В20(20МРа)/особено ако не присъства някакъв пластификатор чрез който да намали водата, а оттам да повиши якостта/. По принцип се прави със 350кг-42,5 - но не съм много сигурен,че ще намериш 42,5 в магазинната мрежа. Там се продава 32,5. Тогава цимента ще трябва да се покачи на мин.380кг. Съвет: ползвай пластификатор bulhomes Иначе рецептата на Gogol не е зле.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-29 15:32 от diferenzial.
Re: Рецепта за бетон B20
29-10-2008 - 16:57:14
Благодаря на всички. Възела е до нас (2 км) и транспорта е безплатен - ще го карат с ГАЗ-ки. Само трябва да уточним как ще слагаме фибрите...

Ще обърна рецептата в цифри от любопитство:
380 кг цимент - 7,6 торби по 50 кг х 11,25лв = 85,50 за цимента
0,84 т пясък х 19 лв = 15,96 за пясъка
1,05 т филц х 17 лв = 17,85 за филца

Получава се 119,3 лв за кубик. Отделно транспорт и труд. Пластификаторите и за готов и за ръчен бетон предполагам ще са еднакви и не ги смятам. Готовия бетон е 126 лв. Да се надяваме, че бетонджиите печелят само от материалите си, а не да лъжат клиента в количеството и качеството.
Re: Рецепта за бетон B20
29-10-2008 - 17:23:51
Да.а.а! Ще споделиш на пролет резултата или какво са 6.70 лв.при бетона за кубик :!: разлика в цената smiling smiley
Re: Рецепта за бетон B20
29-10-2008 - 17:45:37
avatar
Привет!
Сжалявам че не споменах това за сухия материал - Голям пропуск наистина -за което и се извинявам.....!
Пластификатора когато се слага е необходимо редуцирането на водата - поне с 10-15% - иначе нищо все едно не сме направили.
Фибри ако ще слагате нека поне да са метални - полипропиленовите дават някаква якост,но за бетон в рамките на 10 и повече см - пука.....
Това с ГАЗ-ките ме кефи максимално,а и цената на Б20 в бет.възли е около 118 лв с ДДС - не вдянах къде е кирийката от цялата хамалогия...
Иначе желая успехи.... clap: clap: clap: :]

Чест и почитание
Re: Рецепта за бетон B20
30-10-2008 - 08:24:13
Ами нали това казвам - няма смисъл да си го бъркаш сам (освен ако не си мазохист) и да се надяваме, че не ни лъжат в кубиците. Фло, тъй като споменах че ще взимам готов бетон, искаш да кажеш, че е по-добре да си го бъркам аз ли?
Re: Рецепта за бетон B20
30-10-2008 - 09:15:15
Като знаеш цените на материалите мислиш ли ,че бетоновия възел си ги доставя с 40% по-евтино например?Или пък със 7 лв.разлика възела поддържа заплати ,енергийни разходи ,ремонти по техниката и транспорта и си плаща горивото да ти го достави безплатно .Колко е според теб разликата при цена на едро и дребно при цимента и чакъла и какво значи цена на дребно при инертните материали,която е формирана за тон.Цимента е по евтин насипен ,но не драстично!Потърси си сам отговорите и ще видиш ,че това ,което си платил далеч не е това,което ти е било нужно.Може и да греша и възела да е на ордена на кармелитките и да работи благотворително! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход