Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley

Публикувано от Ivan Milev 
Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
11-08-2015 - 15:49:15
Анкета
Битумна или PVC мембрана?
Само регистрирани потребители могат да гласуват.
%гласа% гласа.
Битумна - класиката си е класика. 1
 
25%
PVC мембрана е бъдещето. Бие Битумната по всички показатели. 2
 
50%
Не съм ползвал нито едната, нито другата. 1
 
25%
Друго (коментар) 0
 
0%



Здравейте, колебая се между класическата битумна мембрана и PVC мембраната.
Някой ползвал ли ги е? Може ли да ми дадете насоки, коя и от къде сте вземали?
Ще се радвам на мнениея.Благодаря ви.
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
12-08-2015 - 09:11:21
avatar
няма още остарял покрив с ПВЦ - или все още не се знаят експлоатационните му проблеми .Класиката си е класика и е най надеждна засега - природен продукт,ако заложите и на качеството ще е добре...

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
13-08-2015 - 11:56:41
gogol благодаря за отговора. Вчера видях една таблица, която бяха изразени двата продукта и сравнени. Ще се опитам да я намеря пак да я пусна. Това което си записах беше, че битумните материали излизат от 20 до 22 лева за квадратен метър, а ПВЦ-то около 20-30% по - малко или 14-16 лева за квадратен метър. Какво сочи твоят опит? *drunk*
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
13-08-2015 - 16:44:31
avatar
Привет! Това какви цени са - дадени от майстори за цялостно завършване или?
При нас като условия се използват като масовка АПП мембрани 0 градуса или -5.Аз залагам на последните.Цените не надвишават 11 лв без ДДС,грунда излиза около 0,5-0,7 лв за м2- полагане 8-10 лв за м2
При застъпките обикновено коефициента е 1,12-1,15 така че , чист квадрат с вкл. застъпки ще е около14 лв без ДДС- говорим за пласт 3 кг и 4,5 кг . Другото си е алчност!!!
При ПВЦ-то се шири някаква фантазия - има най различни,но в повечето случаи се използва 1,2-1,5 мм- което е слабо и със съмнително качество за тия пари.Българското второ качество е около 12 лв без данъка- тук също смятай по същият коефициент.Да не кажем,че само геотекстила който се залага под мембраната ще е около 3-3,5 лв .Как тогава ПВЦ-то ще е евтино?Има дюбели за които никой не говори - по 6 бр за м2,метални с цени за бр около лев!!!Ха сега сметни и питай пак!!! Само да спомена ,че дадените цени имат търговска печелба/за битума/ и ще са на ПЛУВИТЕК/Италия/ - който работи покриви ще ти каже с какво качество са....
Ако някой не вярва,ще му доставя съответно на цените които съм описал.!!!

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
14-08-2015 - 11:54:14
Издражливост на пробиване и скъсване :
PVC мембрана - 1100 N Битумна мембрана 600 N
Натоварване на покрива:
Около 2кг/м2 за PVC
Около 8кг/м2
Разлепяне на шев:
PVC - най - силното място на мембраната, заради дюбелите и двойната мрежа.
Битумната мембрана - там е колебливо място, заради неравномерното разпределение на топене от пламъка
UV Защита
PVC - под нея винаги е хладно, заради отразяването на лъчите
Битумнате мембрата до 3-4г. пада посипката и той започва да старее много бързо.С времето се напуква
Паропроницаемост:
PVC мембраната прави така, че таванът да диша
Битумната не е и е възможно образуването на "балони"
Еластичност:
PVC мембраната -50 +80
Битумна мембрана 0 +80
Пожарна безопасност
ПВЦ мембраната не разпространява и се самозагася
Битумната е доста запалима
Монтаж и ремонт
ПВЦ мембраната може да се поставя при всякакви температури. Скороста е от 2 до 4 пъти по - бърза. Ако протече се парви лепенка и се залепя.-лесно
Битумната - само при положителни температури, иначе се напуква и е рисково за над 25 градуса, защото протича. Или иначе казано е капризен на темепратурни промени. Трудно се намира от къде е протекло, затова се ремонтират цели участаци (по - скъпо)
Гаранция:
PVC - 10години от производителя до 50 години живот
Битумната мембрана - без гаранция, с до 7 години продължителност на живот.
Цена при изграждане на нов покрив:
PVC мембрана - 7,2 лв/м2 + крепежни елементи 1,5лв/м2 + труд - 7 лв/м2
Битумна мембрана -5,77лв/м2 + бикрост - 4,51лв/м2 + грунд - 1лв/м2 + газ 0,7 лв/м2 + труд 7лв/м2
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
15-08-2015 - 11:32:09
avatar
Това ми прилича на реклама,а не на питане!!! Продължавай напред - виждам всичко знаеш.....

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
15-08-2015 - 13:04:15
Това е отговор от производителя smiling smiley Все пак питаме... не знаем всичко!
Нали не смяташ, че от един твой отговор ще се разбере. Оглеждам всички възможности. А за рекламата на мен ми се струва, че си правиш реклама с изречения от сорта "който не вярва ще му ги ДОСТАВЯ.."
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
15-08-2015 - 16:40:10
avatar
Бъди жив и здрав - аз това работя все пак,не отговарям само на питащи....
А производители много и писане много - друг е въпроса как стоят нещата наистина....
Значи вярваш на политиците?! Щото и те казват,че живеем добре....

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
15-08-2015 - 16:42:19
avatar
...и още нещо - пожелах да ти помогна - тия цени които съм писал никъде няма да откриеш...
Ама Българина иска ако може да не се минава....чете и всезнайства.....Успех с покрива,дано откриеш някъде кое как се прави!!!
Чест и почитание!!!

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
16-08-2015 - 08:49:15
Ако искаше да помогнеш щеше да адресираш всичко персонално към мен, не към цялата аудитория на форума.
С питане става, да. Ти това работиш, нима нищо не питаш??
А това с политиците е направо смешен пример.

Та, ако искаше да помогнеш наистина, то би ми обяснил (таблично или както там искаш) ЗАЩО е по - добре. Аз с първият емайл получавам противоположна информация на твоята. От производител, които ги прави и двете...
Благодаря ти за пожеланията, но бъркаш всезнайване с търсене на информация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход