Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща с плосък покрив?

Публикувано от todors 
Къща с плосък покрив?
29-08-2007 - 16:57:15
Здравейте! Виждам , че тук всички сте минали по този път, затова питам, някой строил ли е къща с плосък покрив?
Имам място около 1,2 дк. и желая да си построя къща с около 200 кв. м РЗП, но без мазе и без тавани. Мразя стълбите и не желая никакви нива и вкопани мазета. А и мисля, че така ще си спестя куп проблеми с неправилна изолация на мазето, градене на стълби и т.н Мечтата ми е към задния двор да си направя само френски прозорци с плъзгане, от които да се излиза на терасата.....Къщата ще бъде от 4 спални и един хол с бокс, сервизно помещение до бокса и гараж. И тъй като не мога да попадна на фирма за строеж, ще се справям сам, с наети бригади. Май всичко ми е ясно, но само покривът ме притеснява.......Някой има ли опит с подобно изпълнение...?
Re: Къща с плосък покрив?
29-08-2007 - 18:53:48
zDR

Az stroia kashta s plosuk pokriv.
Nqmam nikakvi problemi dori po evtino mi izliza po tozi nachin. Moga d ati zpratq i proekta si ako jelaesh. Ti kude shte stroish tazi kashta v koi krai na bulgaria
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 05:13:59
Здравейте,
Имам опит с тези плоски покриви. Направих си страхотен апартамент с огромни тераси, външна камина, огромен и най важнота исках да е на последният етаж с полосък покрив. Е, сега разбирам грешката си , но уви. Продавам, и вече не ща да чуя за плоски покриви.

Късмет
Abu
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 06:56:49
Какъв точно беше проблемът? Не разбирам как плоският покрив може толкова да ти вгорчи живота.
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 09:28:24
Аз също обмислям вариант за къща (модерен стил) с плосък покрив на няколко нива, някои от тях оформени като тераси. Мисля, че проблемът не е в самия покрив, а в начина на изпълнението му. Ако се подходи по внимателно при избора на топлоизолациянна система, след това прецизно се направят замазките със съответните наклони, правилно се планират отточните отвори и най-накрая се положи качествена хидроизолация + студоустойчив гранитогрес плоският покрив ще надживее smiling smiley))))))))) скатния.

Говоря от опит със скатен покрив на вилата ни, на който за 20 г. са правени 2 основни ремонта (препокриване с нови мушами и керемиди) + всяка година сме на покрива за да сменяме 10-20 натрошени керемиди (а като смениш 1 се чупят още 2).

Да не забравяме, че със плоския покрив можеш да си добавиш и страхотна тераса със всякакви глезотии на нея. Вече почти съм решил къщата ми да е с плосък покрив, но ще ми е интересно да чуя и вашето мнение clap:
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 10:38:46
Представете си един порой за 20 мин. (напр. 100л/кв.м). Умножете това количество по площта на покрива и ще видите какъв дебит трябва да имат вашите водооточни тръби. Ако водата остане горе, то тя непременно ще си намери друг път - напр. по стената на спалнята. dedo Mrazz е прав, но това си е изваждане, което си е оправдано, ако човек ще си пие кафенцето на терасата (покрива) при хубаво време, но тогава за какво ще му е двора! Най-тъпото е, ако плоския покрив не е изпълнен както трябва - тогава в оставащите локвички със сигурност ще можете да си отглеждате водолюбиви растения. Не, че съм против плоския покрив, но сметките ми показват, че за нашия географски район ще е по-скъпо, но си заслужава, особено ако гледката си я бива!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-25 14:21 от partzalev.
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 13:56:35
Благодаря за отговорите, но много ми се иска плосък покрив......ще трябва да се информирам как точно се прави и да надзиравам работниците , иначе май няма да стане......
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 15:11:09
В България това не е функционлано, т.к. има валежи.
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 17:03:49
Е, в Германия има още повече валежи и там доста хора имат къщи с такива покриви....знам , че е доста трудно, може би въпрос на компетентност и майстори....
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 17:19:05
Плосък покрив ли - има и такива , НО ще си играете на ремонти през годините особено покрит с някакви плочки било то и гранитогрес . Ако сградата е в район със чести снеговалежи и задържане на киша - няма да издържи много .Поне по морето не издържат - влага и вода влиза отвсякъде дори при покрив направен както трябва . Хотелите с такива покриви и тераси уж за пустата гледка ама ревът на пролет с ремонти .Който не вярва да пита .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход