Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се смятат ферми?

Публикувано от bulhomes 
Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 17:38:00
Порових в Гугъла и открих доста подробно описание - но доста от термините са ми непознати и не съм сигурен в себе си.

Ще правя навес със едноскатен ламаринен покрив и светъл отвор около 7 метра. Че ще е с ферми - с ферми ще е, но с какво ще ме посъветвате да ги направя - материал, дебелина, ъгли, гъстота и т.н.

П.С. За сефте видях дървени ферми, но като им гледам гъстотата ме съмнява, че ще дойде по-скъпо от металните.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 18:28:21
Здравейте,
С информация от Google няма да може да се справите с навеса. Трябва да се консултирате със строителен инженер-конструктор. За повече информация може да изпратите лично съобщение.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 19:28:37
.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:12 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 20:32:28
Не, не. В другия ъгъл трябва да спретна местенце да си прибирам камиончето и няколко моторетки.
Изненадам съм, че гредореда на тавана щял да излезе по-скъпо. Моя архитект ме навива точно за такъв.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 20:37:10
Сменяй архитекта (освен ако не сте рода) - дотук само глупости, в това число и проекта за вилата за гости.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 20:48:36
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:12 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 21:01:04
Това го пускам от една друга тема.

ispancheto Написал:
-------------------------------------------------------
> Единствения начин за добро и качествено
> “консервиране“ е попарване с креозот, и се
> залавяш с йога, в опит за дълголетие да надживееш
> саидинга


"Каменовъгленият креозот се използва за консервация на дърво (траверси, електрически стълбове и др.), при обогатяване на руда и др.

В промишлените предприятия дървесината обикновено се импрегнира в съд под налягане, пълен с горещ креозот, в продължение на няколко часа (обикновено около 3 часа). След изваждане на дървения материал от креозота, излишъците от него се отстраняват посредством вакуум, след което дървесината се оставя да изсъхне на открито.

Съгласно последните научни изследвания, креозотът се счита за потенциален канцероген, въпреки, че точни доказателства все още няма. Във връзка с това изследване, през 2003 година в страните членки на ЕС е забранено нелицензираното използване на креозот."

Това май отпада
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 21:42:10
Креозот маслото гори с тепература около 1000 градуса.Далеч преди да го забранят като опасно за здравето е било забранено заради риска от пожар.Много висока температура развива тая гад,не ти трябва такова нещо.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 21:59:21
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:12 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 22:14:31
Едва ли гредите са с креозот масло.То има специфична миризма-"на траверси".От 1903-та...някакво друго леко масло ще да е.

На колко гори...ми има голямо значение дали запалилия се поради натрупване на креозот комин гори на 500 или на 1000 градуса.Ако се срути,може да запали цялата къща.А колкото по-висока е температурата,толкова по-голяма е веротятноста да падне.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход