Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 14:18:13
Здравейте всички приятели на възрожденската архитектура.От дълго време мечтата на мен и съпругата ми е да построим дом за семейството ни във възрожденски стил.Желанието ни е къщата ни да има излъчването на възрожденска къща,но да е построена със съвремени материали.Оказа се,че да се намери архитект който да ни проектира къща във възрожденски стил не е никак лесна задача.Ще кажете,че какво толкова сложно има да се проектира такава къща?Така си мислех и аз обаче действителноста ми показа,че далеч не всеки архитект може да се справи с тази напръв поглед лесна задача.
Доста архитекти обиколих стигнах и до фирмата на преподавател и доцент в УАСГ ,но резултата беше трагичен.След усилено търсене намерих точния човек.Благодарение на него имам проектирана къща във възрожденски стил.След доста разтъкаване от страна на общината проекта беше одобрен и късна есен строежа започна.Не след дълго ще ми се наложи да поръчвам дограма и за това искам да ви попитам.
Къде мога да поръчам качесвена дървена дограма на добра цена?По принцип знам,че качествената и ефтината стока обикновенно се предлагат в два различни магазина,но все пак се търси златната среда.Ще ми е интересно да чуя мненията,ви за това кое е златната среда за дървената дограма.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 16:33:33
bezopit!Смени си ника sopit!Направил си повече от много други, дето дават мнения за възрожденските къщи! *beer*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 16:40:06
Едни могат, други знаят, трети го правят дори и bezopit *book*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 17:00:09
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Едни могат, други знаят, трети го правят дори и
> bezopit


На нашата маса/форума/всички могат и знаят!Правят го обаче май само двама и затова се впечатлих! Винаги се радвам,когато някой сподели-направих това,направих онова *drunk* конкретно за възрожденската къща казвам *drink1*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 17:29:32
Влюбен съм във възрожденската архитектура и наистина вложих много от себе си за да докарам проекта си до тук.Ще вложа още колкото е необходимо за да видя любовта си на яве.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 17:47:33
Здравей, плана на твоята къща си направи като нормален , не им казвай на гадовете (алчните калпави напоследък проектанти които продават еднотипни грозни преснимани планове) че ще искат повече пари . Така или иначе си зидаш с тухли и си лееш колони и плочи - само стрехите и покрива се прави с орнаментни греди , дървени капаци по прозорците ,дървени первази по ъглите на къщата също и дървени еркери които уж ще подпират терасите. Приземния етаж след изолацията и метална ската се реди камък , а белите стени са изолация мрежа шпакловка и качествена мазилка . Оградите си направи от естествен камък и това е , кое не е както казвам smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 18:02:53
Плана е готов и къщата се строи в момента.Въпреки,ч,е им казах какво искам + им давах по един диск със снимки на възрожденски къщи задачата се оказа непосилна за повечето с изключение на вярния човек който намерих.Не е възможно според мен да се проектира възрожденска къща от кой да е архитект.Това го казвам от опит.За да се проектира такава къща както и да се изпълни трябват много неща едно от което според мене е любов и душа. *book*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 18:09:04
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Едни могат, други знаят, трети го правят дори и
> bezopit


Всеки си има приуритети в живота.Нали така?Аз не си падам много по приказките повече ми доподот делата *beer*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 18:33:25
Знаеш ли че,ще успеш защото имаш мечта и я следваш *ok*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-11-2008 - 18:44:18
bezopit !Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
Това е добре,но как ще решиш и функционалната страна на архитектурата,а не само художественната?Имам предвид енергийната ефективност/нискоенергийна къща/удобствата на съвременния дневен тракт и др.аспекти на модерното строителство-разпределение на помещенията например?Та с две думи -експонат или дом? *drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход