Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КОТЛЕТА-ОПИТ

Публикувано от bnm 
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
22-09-2014 - 19:46:23
Здрвейте !
Предстои ми покупка на котел .Спрял съм се на Бош солид и на Опоп Н 424 . Цената клони към опопа , но искам да чуя и мения на хора които го ползват ?
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
23-09-2014 - 07:50:16
Какво ще гориш? Погледна ли и Bisolid?
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
23-09-2014 - 20:15:25
Бисолид гледам , че са само на дърва . Което ми се струва минус . Насочил съм се като основно гориво да са въглища , може и дърва въпреки че си е много работа цепенето им .
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
24-09-2014 - 07:40:08
Ами тогава Бош, но имаш ли добър комин?
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
24-09-2014 - 20:15:51
Комина е 25 х 25 см 6 метра дълъг
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
24-09-2014 - 22:06:41
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
09-03-2015 - 17:58:30
Здравейте
Тази зима закупихме котле Дефро KDM Plus 25
Котлето е много хубаво, водило се мерцедесите сред котлите (доколкото ни казаха-или излъгаха)
В момента с него се отополяват 110кв или 6 точки, като е взето с перспектива
да отоплява още 120кв. + още 6 или повече точки.
Според вас нормално ли е за два месеца да изразходи 10 кубика дърва?
Първоначално работеше само на твърдо гориво(въглища) и за 12/14 часа изразходваше 40кг - Обадихме се да попитаме вносителя за България ,
хората бяха доста озадачени и казаха че те имат същият разход, с по-нисък
клас котле na Defro само че отопляват 1600кв.
Котлето почна да не си контролира температурата, вдига я разко ако се
напълни повече от половината, или на половина, и съответно ни се налага да го гасим аварийно.
Минахме на смесен тип гориво (дърва и въглища) пак имахме проблема с температурата.
Сега сме само на дърва. За Януари и Февруари е изразхадвало 10 кубика дърва.
И не го разаждаме до горе, просто си имаме много скъпа камина, на няколко часа се слагат дърва.
МОЛЯ споделете мнение, това нормално ли е според вас? Ние ли не разбираме и си мислим, че има нещо нередно, някой ни лъже ли ? Просто искам да се подготвя психически за следващата зима...
Идваха няколко "майстора" да погледнат инсталацията всички казват че е е супер.( медни тръби, няма термо реле , няма термо глави - страх ме е да ги сложим че да не вдига долу температурата още повече, комина е правен за котлето)

Благодаря
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
09-03-2015 - 21:32:06
Като стана дума за Мерцедеси - въпроса за разхода не е ли повече от манталитета на собствениците на Жигулита и Москвичи?
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
13-03-2015 - 18:02:34
Аз опит в тази дисциплина нямам, затова се обръщам към хората в този форум с запитване дали е нормално според тях или не е?! Все пак пп добре патило от колкото старило, че от много професори и акъли атигнахме до не много правилен избор според мен!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход