Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КОТЛЕТА-ОПИТ

Публикувано от bnm 
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
11-02-2009 - 13:56:22
Благодаря за отговора

Онзи ден ми дадоха цена за пелетно котле 21 кВ от ВИСМАН БГ - 10400 Евро!!! без ДДС, убййствено ...Сигурен съм /без да съм проверил/, че в Германия цената е по ниска! Топло за 160м2 отопляема площ има ли голямо зна4ение какво ще е фи-то на медните тръби и ако има какво трябва да е то според теб, същия въпрос задавам и за слънчевите колектори?.....чакаме резултат от проверката за КР-10 *write*

Всички търсим истината!
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
11-02-2009 - 16:11:04
Тия не познават парите баси ! eye popping smiley ФЛО е прав , това са една гора дърва , та и един циганин да зарежда и чисти поне 10 години ! За такива пари ще си мъкна дървата в каминката и ще се топля сума време . А и защо пък котела да не е и за дърва и пелети ! Засега пелетите в БГ са малко монополно положение . Да не говорим за цените им . Извинявам се , че се намесвам !
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
11-02-2009 - 16:18:24
Някой ще каже ли коя фирма ще дойде в нас да ми направи проект и да ми даде цена за камина с водна риза за 95 кв.м апартамент.Според вас колко приблизително ще ми струва всичко ( + 4 радиатора разбира се )?
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
11-02-2009 - 17:24:32
Писах на човека от Екоефект , не ми е отговорил - звъннете му лично ,на телефона в сайта му. С удоволствие щях да предам неговите думи.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
12-02-2009 - 12:39:51
Още нещо да попитам специалистите: освен КПД, разход итн, трябва ли самото котле
да е с възможност за пълно изстиване между два работни периода.??Т.е какъвто ще бъде и моя случай-къщата може би няма да се обитава непрекъснато, ...пък знам ли. Някои фирми включват тази характеристика в рекламата си! Явно е важно?
*write*

Всички търсим истината!
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
12-02-2009 - 13:49:29
Рали, медни да са тръбите от котелното до кавалите на етажните табла - щранговете, Ф32 и 28. После вече може и с пластмасовите с вложка, може и с бакър да продължиш, разбира се, но си е цифра. За слънчевата Ф22 стават, но задължително с най-дебелата черна изолация обвиваш после - 28 ако не бъркам... Филматопло на времето ми беше казал така, така и го направих...
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
16-02-2009 - 11:44:47
Stefan B мерси,

Ами на Топло явно му е омръзнало да обяснява , ама ако може поне линка към темата за ф-то на тръбите да прочета......
smoking smiley

Всички търсим истината!
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
16-02-2009 - 16:31:07
I аз досега рових, но не го намерих, сори за което.
Но ровене му е майката... Филматопло може книга да издаде с материала, дето е изписан тук по тема котли и инсталации....
Пусни му на лични един хабер, не вярвам да не ти обърне внимание...
Със здраве!
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
16-02-2009 - 16:34:01
Май беше в оная маститата тема 80 страници "слънчеви колектори", там го питах ако не бъркам за Ф-то на тръбите на слънчевата инсталация... И ми каза да внимавам с изолацията и добре че го направи, че в Ерато ми бяха дали пак от черната но 15, върнах им я и поръчах 28, най-дебелата
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
17-02-2009 - 16:56:23
За какво става въпрос .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход