Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КОТЛЕТА-ОПИТ

Публикувано от bnm 
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 21:43:31
100-120 вата на квадрат
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 21:55:20
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> 100-120 вата на квадрат


Да ти споделя какво ми каза един консултант-продавач на котли!Значи най-голяма енергия дават костилките от череши- 6 киловата/кг- така,че отваряй компотите spinning smiley sticking its tongue out
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 22:00:05
Да не е имал в предвид вишновката??? :}
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 22:07:44
И все пак разхода какъв ли ще е на един 50 киловатов котел. Казаха ми 30 кубика дърва за зима а това си е голяма занимавка виждат ми се много. А за въглища не съм питал.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 22:10:09
Не е, показа ми лъскава брошура с картинки и диаграми!Вишновката може да я взел преди това! smiling smiley
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 22:39:51
[www.vdp-energy.com] - Тук някъде имаше малко инфо за икономичните котлета, но ще се радвам ако някой който действително ги е виждал и ползвал
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 23:31:57
mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> И все пак разхода какъв ли ще е на един 50
> киловатов котел. Казаха ми 30 кубика дърва за зима
> а това си е голяма занимавка виждат ми се много. А
> за въглища не съм питал.


Сигурно е ,че и 30 кубика няма да ти стигнат ,щото мислиш,че като сложиш външна изолация 10 см ,тя ще свърши работа.Да, ама не! Тука чепкахме тая вълна и се доказа ,че за зимата ,изолацията трябва да е вътрешна, а външна се слага да не ти пече слънцето лятото! smiling smiley
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 23:34:47
фло предната зима ми даде над 12 градуса разлика вътре в сградата от външната температура при положение че още е строеж няма вътрешни врати и нищо.Ако нямаше изолация дали щеше да се получи тази разлика от 12 градуса. Образно казано навън при -16 навън водата в кофа вътре не замръзна smiling smiley.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
21-09-2008 - 00:31:18
mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> фло предната зима ми даде над 12 градуса разлика
> вътре в сградата от външната температура при
> положение че още е строеж няма вътрешни врати и
> нищо.Ако нямаше изолация дали щеше да се получи
> тази разлика от 12 градуса. Образно казано навън
> при -16 навън водата в кофа вътре не замръзна .


Предполагам,че ти трябва разлика от 36 градуса!Сега си представи пълната разгъната площ от стени ,подове, тавани в квадратни метри, която гълта киловати енергия,потъваща в тази огромна площ за да поддържа тази температурна разлика!
Защото топлото се движи отвътре навън! smiling smiley
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
21-09-2008 - 08:45:29
Така е но според теб защо всички дори и най модерните сгради се изолират отвън? Според твоите думи едва ли не няма стопляне това чудо smiling smiley.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход