Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж на стъклени тухли?

Публикувано от slanchice__ 
Монтаж на стъклени тухли?
26-08-2008 - 15:05:43
Здравейте, имам въпрос относно изграждане на стена със стъклени тухли. Колко сантиметра може да е голяма фугата между тухлите, поставя ли се армировка между тях и колко висока може да е стената /при мен ще бъде 3,00м/. Изобщо как се работи с тях.
Благодаря ви предварително.
Re: Монтаж на стъклени тухли?
27-08-2008 - 00:05:58
без да съм наясно ми се види , че не може да има фуга между тях , а и чисто естетически не трябва да я има тая фуга!
Abu
Re: Монтаж на стъклени тухли?
27-08-2008 - 14:40:07
Стъклени тухли нямат ли си каналчета, където да легне армировката? Доста отдавна не съм пипал такова нещо (аз не ги и харесвам), ама поне така си спомням - старите имаха канали, в които лягаше арматура ф6, обаче не на всеки ред и колона - май през две се слагаше. Самият фасон на тухлата показва колко да е фугата, дори и без лепило като ги наредиш имаше място за запълване между тях.
Ама най-добре лепилото (фугата) и технологията да ти ги каже търговецът.

Виждал съм стена 5 м от стъклени тухли на едно стълбище, зидана някъде началото на 80-те. Доста грозна е като се вгледаш, ама иначе отдалеко бива, пък и дава матирано осветление. В момента не мога да се сетя за външна зидария без пукнати от студа стъклени тухли, тъй че и това има значение - преградна вътре или вместо остъкляване ще ти е зидарията.
Re: Монтаж на стъклени тухли?
27-08-2008 - 14:59:37
Цената им не е никак ниска - 7 лв/бр ако не се лъжа от цветно стъкло и 4 от безцветно са най-евтините, които съм виждал. Имах идеята да направя част от една вътрешна преградна стена със стъклени тухли и затова гледах цените, сравнително актуални са.
Re: Монтаж на стъклени тухли?
27-08-2008 - 15:14:55
Ето нещо на руски

И друго на Български - (нещо не сработва линка - Копи /Пейст ще трябва)

www.dograma.bg/index.php?&m=2&sm=&id=607&p[f]=&p[a]=3&p[c]=3]
Re: Монтаж на стъклени тухли?
27-08-2008 - 22:45:23
Това е телефона на г-н Диков , представител на фирма която продава такива стъклени тухли , предполагам че няма да има нищо против да ви окаже съдеиствие.

0888941653
Re: Монтаж на стъклени тухли?
30-08-2008 - 13:45:47
Благода ря ви много за информацията. След изпълнението ще кача снимки да видите резултата.
Re: Монтаж на стъклени тухли?
01-09-2008 - 00:27:19
Тухлите се правят с кръстове, специално за тях, продават се заедно с тях. Като се слагат те се редят като лего. Фугата се определя от тези пластмасови кръстове. тя е 1 см. След като се наредят армират и иззидат с теракол, тапите на тези кръстове се чупят и те остават отдолу, Аз сам иззидах преди няколко години стеничка в къщи 1.80 висока =9 тухли на 0коло метър широка - 5. Армирах само надлъжно с с метална арматура 5 мм забодена от двете страни в итонга, минава по всеки ред тухли, но кръстовете така хващат тухлите, че армировката е само за да ги държи здраво... Най-голяма българска фирма е МИС69, ,мисля, че имат и сайт, иначе тези тухли, които споменавате горе - по лв белите са руски, сега слагам на къщата от тях, но се радотят трудно, защоъо нямат ясно изразен ръб и са халтави кръстовете и не се държат изправени само от пластмасовите ктъстове, както гръцките или тези на МИС...
Поне аз такъв опит имам с тухлите..
Вижте ТУК дано четете руски.
Стъклени тухли на руски е стеклоблоки.
Успех!
Re: Монтаж на стъклени тухли?
01-09-2008 - 00:32:54
Eto тук има и в картинки
описан монтажа, както и смите пластмасови "кръстове" - нямат нишо общо с тези за плочките, естествено...
Re: Монтаж на стъклени тухли?
01-09-2008 - 10:43:45
StefanB Благода ря ти. Много ми беше полезна информацията ти.
gog71 свързах се с г-н Диков, благодаря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход