Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Ka staklo - da ili ne????
24-02-2006 - 11:39:20
Zdraveite!

Apartamenta mi e v stroezh na etap dograma. Pitat me stroitelite dali iskam da si doplatia za razni extri, mezhdu koito i "Ka" staklo. Znam che e po-dobro, no ne znam s kakvo tochno, osven che ima po-dobra toploizolatsia. Ima li polza ot nego, a sashto i smiatate li che razlikata mezhdu 4 i 5 kamerna dograma e znachitelna (moga da si doplatia i za dograma s 5 kameri). Shte sam vi blagodarna ako mi dadete savet barzo, zashtoto sa mi dali 2 dni da resha...
Re: Ka staklo - da ili ne????
24-02-2006 - 11:50:20
Това е от сайта на една фирма за дограма. Мисля че разликата в цената е поносима, аз лично си го поръчах.

Какво е значението на стъклото за толпоизолаци- онните качества на PVC дограмата? С една дума-определящо! Защо? Защото заема над 80% от квадратурата на прозореца; т.е. температурата се губи най-вече чрез стъклото. Стъклото не само допуска полезната слънчева топлина и дневна светлина, то има потенциал да допринесе за значи- телното спестяване на енергия и повишаване топ- линната ефективност на всяко помещение. Революция в архитектурата е развитието на техно- логията за производство на флоатно стъкло. Ниско-
емисийното стълко или т.нар. "К-стъкло" в състава си съдържа сребърна промазка. Благодарение на нея прозорецът пропуска късовълновото лъ- чение (слънчевата светлина) и отразява дълговълновата радиация (топ-лина) обратно в помещението. Така топлинните загуби се намаляват с около 30%. К-стъклото обикновено се използва като вътрешно за стъкло-пакета, като промазаната повърхност е обърната към помещението. Тази конфигурация оптимизира ползата от слънчевите лъчи и действа като ефективна преграда за енергията излъчвана от вътрешните топлинни източници. Приложението на К-стъклото в производството на PVC-дограма е гаранция за намаляване потреблението на енергия и значител-но ограничаване на топлинните загуби.
Анонимен потребител
Re: Ka staklo - da ili ne????
24-02-2006 - 11:52:49
Re: Ka staklo - da ili ne????
24-02-2006 - 12:00:13
Mnogo blagodaria! :loveu:
Анонимен потребител
Re: Ka staklo - da ili ne????
24-02-2006 - 14:36:13
Виж този сайт

[www.dograma.bg]

Има една статия за К-съкло
[www.dograma.bg][c]=1

Има и една за рекламните трикове:
[www.dograma.bg][c]=1

Можеи във форума да погледнеш
Re: Ka staklo - da ili ne????
29-03-2006 - 13:56:09
здравейте,
ще сменям дограмата вкъщи и съм пред следната дилема:
дали да сложа двоен стъклопакет (три обикновенни стъкла) или нормален стъклопакет с две стъкла, но да е К-стъкло.
има ли разлика м/у двата стъклопакета в:
1. термо-изолацяита ?
2. шумоизолацията ?
3. цената ( на м2) ?
п.п.
живея на много оживено и шумно място, същевременно апатаментът е вътрешен, топъл и южен.
помогнете ми да взема решение. ще съм благодарен на всеки. confused smiley
Re: Ka staklo - da ili ne????
31-03-2006 - 13:32:22
приятел, който се занимава с пвц дограма, ми каза ,че к стъклото е нож с 2 остриета, защото лятото задържа вътре топлината. на мен лично ми препоръча да не си слагам, защото апартаментът ми е с такова разположение, че от обяд до вечерта напича във всички стаи и е ад.
Re: Ka staklo - da ili ne????
31-03-2006 - 18:49:44
ок, благодаря ти пенев.
и на мен ми се въртят такива мисли в главата, ама като не съм сигурен ?!?!?!
повече глави, повече опит, по разумни решения,. confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход