Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивните къщи

Публикувано от lala_boom 
пасивните къщи
16-08-2008 - 14:37:42
Питам Ви ,
има ли в Б-я архитект или конструктор който да знае и да може да проектира пасивна сграда? confused smiley :g:
Бясна съм ,защото на моя арх.му възложих да ми проектира сградата като пасивна.
Знаете ли ,като взех готовите документи какво чета ?Сложил ми някакви тухли и изолации дето сега ги лепят на път и без път. :g: Просто нищо от това което сме говорили цяла зима няма.Само архитектурната част е горе-долу както исках.Аз няма да го оставя така ,но ми усложнява живота :g:А шест месеца го чаках да ми свърши проекта.
Re: пасивните къщи
16-08-2008 - 15:42:00
Прочетох доста информация за пасивните къщи.Не мога да разбера защо всички се опъват толкова като чуят за тях.Абе скъпо било,не знам какво било,не било възможно,едва ли не научна фантастика.Абе какви хора сте?Уж българите били находчиви и умни Question Каде са тези хора QuestionАз искам да направя такава сграда. ОООООООО-моля Ви се ,да познавате такъв архитект или проектант който да може да я проектира?
Когато му заговорих на архитекта ,той ме гледа като Confused ,а после Neutral "ами няма проблем ще стане както трябва,по европейски стандарт".А сега си гледам документацията и гледам- тухли+изолация и др.простотии Shocked
Какво да правя?Нямам време да правя всичко на ново. Crying or Very sad Шест месеца го чаках този проект Sad Единственното нещо което мога да направя е да почна строежа с тухли поротерм38 за външните стени и поротерм11 за вътрешните,за бетона ми е дал В20 ,само за последната плоча В25.Защо?Не знам .
Ами вентилацията ?Каде е?Няяяяяяяяямааааааааааа! Shocked Накачил по фасадата климатици нашия арх. и решил проблема.
Ама този няма идея какво искам Sad
_________________
Re: пасивните къщи
16-08-2008 - 15:49:59
vinagi moje da se nau4i ne6to novo tuk smiling smiley kvo e pasivna ku6ta ?
Re: пасивните къщи
16-08-2008 - 15:52:49
Къща в която седиш и не правиш нищо!! :} То е ясно щом е пасивна!!
Abu
Re: пасивните къщи
16-08-2008 - 17:42:18
Левски, ти да не си архитект???
Re: пасивните къщи
16-08-2008 - 18:06:18
Не! Той е от ЦСКА!! :]
Re: пасивните къщи
16-08-2008 - 21:12:57
ne sum arhitekt ..pravia metalni konstrukci don balon sigurno e arhitekta ...smiling smiley
Re: пасивните къщи
16-08-2008 - 21:37:21
lala_boom Написал:
-------------------------------------------------------
Прочетох доста информация за пасивните къщи.
Не мога да разбера защо всички се опъват толкова като чуят за тях.
Аз искам да направя такава сграда.
А сега си гледам документацията и гледам- тухли+изолация и др.простотии.
Ама този няма идея какво искам.

Лала,
Позволих си да извадя няколко от твоите изречения.
Искрено се надявам дълбоко до осъзнаваш първото и последното.
Някои от междинните "попарват" тези ми надежди.
Напр.: какво те притеснява това "гледам- тухли+изолация и др.простотии".
Ти какво всъщност искаш? И доколко ти трябва "пасивна от- до- "къща с всичките й "пасивни" екстри - изобщо имаш ли поне списък на разликите между обикновена, нискоенергийна и пасивна къща.
По мои представи, такова чудо може да се изпроектира истински само от екип и при наличието на редица външни предпоставки за това - най малкото подхоящ терен, изложение, че и естествена растителност, възможност за термопомпи, слънчеви и пр. алтернативни източници на енергия.
Повечето вътрешни и външни решения също трябва да са "пасивно" съобразени - най малкото разпределение, инсталации, прозорци, вентилация (с рекупериране), разделно третиране и вторично използване на отпадни води и дъждовни такива, акумулиране (дневно, сезонно, годишно) на топлина/студ. Максимално естествено осветление без загуби на топлина/студ. И т.н. и т.н.
Всичкото това не става от специалисти с традиционно мислене, опит и цени, в съкратени срокове.
Хайде да спра до тук (и по памет само).
Всичкото това ли искаш или просто една красива, спретната, добре изолирана къща, с минимизирани разходи за отпление/охлаждане?
Това последното става и с тухли+изолации... smiling smiley
Re: пасивните къщи
16-08-2008 - 22:42:21
Ама този няма идея какво искам
Лала, ами трябвало е да му обясните!!
Re: пасивните къщи
17-08-2008 - 03:51:05
Лала, съжалявам че си така огорчена! Кажи какво да направим, как да ти помогнем confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход