Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени зидане на комин?

Публикувано от MammaMia 
Актуални цени зидане на комин?
13-08-2008 - 10:02:51
Здравейте, майстори!

Моля да ме ориентирате за актуални цени за зидане на единичен комин. Търсих в Нета - там са на бройка, на кв.м и на л.м. - как да се договарям? Коминът е на едноетажна къща, който трябва да се иззида наново, и да се измаже с хоросан. А ако се прави бетонна шапка, тя влиза ли в цената или е отделно? Коминът е към 2,50 м висок. И още един въпрос - към комина се включва едно отоплително тяло (печка на дърва) - дали може коминът да се направи от готови коминни тела, или да си се зида с тухли както е бил старият?
Re: Актуални цени зидане на комин?
13-08-2008 - 10:05:48
на мен 2.50 ми се вижда ниско... тои трябва да е поне 60тина см над билото на къщата... ако етажа ти е висок 1.5 ок ама се съмнявам да е така smiling smiley
Re: Актуални цени зидане на комин?
13-08-2008 - 10:08:56
Значи височината 2,50 м е от тавана нагоре - така е зидан сега комина, но е почнал да се руши.
Re: Актуални цени зидане на комин?
13-08-2008 - 10:47:55
това е друго нещо smiling smiley сега беше в пъти по ясен... smiling smileyчовек според мен не бухаи пари по маистори ами се хвани сам.. тука има разбиращи биха ти дали акъл кое как и ще спестиш бая оиро smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-13 10:49 от kalinski.
Re: Актуални цени зидане на комин?
13-08-2008 - 11:16:22
ОК, за това се изяснихме. Аз обаче съм женско, и едва ли ще се захвана да зидам. Но съвети приемам, пък ако навия мъжа ми да зида - ще се възползвам от тях! Питам, защото започваме ремонт на покрива, и майсторите са навити да направят комините (те са 2), ама още не сме говорили колко ще ме одрусат! Също приемам мнения и за готовите коминни тела.
Re: Актуални цени зидане на комин?
13-08-2008 - 17:43:28
avatar
Ако е с тухли - нека да са единички,с комински тела става по лесно ,но пък са по рехави....
Що като си женско питаш за мъжки работи ?Де е мажо ти - или и той кат нас - под чехъл....? :} :] winking smiley

Чест и почитание
Re: Актуални цени зидане на комин?
13-08-2008 - 22:12:47
Днес приключих с комина!!!
Повече от месец търсих майстор да ми го направи. Направих си ново парно в къщата и исках да е с нов комин.
Между другото направих основен ремонт- изкъртих всичко до тухла и наново,изолации, шпакловки,ВИК,Парно, Бани, дограма...
От всички майстори, никой не ще да ми оправи дограмата отвън и комина?!?!?
За измазването на дограмата искат скеле, или да съм викал дограмаджията да свалял стъклопакетите, дебел бил майстора, не се занимавали с външни ремонти и все от тоя род...
За комина не се качвали на високо, (а комина е само 1 метър над нивото на покрива?!), само с обшиване се занимавали, да съм си търсел друг за зидарията... А бе чудо!!! Много тесни специалисти са станали тия строители?!
Извиках един приятел , дето е зидал някога нещо... показа ми с 4-5 блокчета как се прави и го изпрасках до горе... Вярно, че се мотах 3-4(по 1-2 часа) дни, но ми писна да звъня на хиляди майстори и те все много заети или обади ми се другата седмица или месец...
Днес пък се захванах с "обръщането на дограмата" - от външната страна.
След като един комшия пък рече-
кво чакаш още?... Обясни ми как става и ...действай!...
Яд ме е на мене си! Занимавам се с Интернет и мисля, че не е редно да си губя времето със строителство. Правилното е да платя на хора, дето разбират, а а през това време ще изкарам и за тях да има и за мен...
След като единствения дето ми направи оферта за комина и покрива (смяна на няколко спукани керемиди и няколко шипки)-25лв на кв. метър = 2000лв?!?!, се взех в ръце. Та това строителите вадят доста повече от мене с висококвалифицирания си труд?! 2000лева за за 4 дни по няколко часа!!!
Сериозно се замислям, дали пък да не се преквалифицирам в СТРОИТЕЛ!

Re: Актуални цени зидане на комин?
14-08-2008 - 09:20:24
Е - сега дискриминация ли усещам? winking smiley
Ми любознателно съм си.... Ние сме се разпределили - аз отговарям за проучването, той за изпълнението каквото може и да намира майстори. Та така....


Re: Актуални цени зидане на комин?
14-08-2008 - 09:26:19
jikev Написал:
-------------------------------------------------------
> Днес приключих с комина!!!
> Повече от месец търсих майстор да ми го направи.
> Извиках един приятел , дето е зидал някога нещо...
> показа ми с 4-5 блокчета как се прави и го
> изпрасках до горе... Вярно, че се мотах 3-4(по 1-2
> часа) дни, но ми писна да звъня на хиляди майстори
> и те все много заети или обади ми се другата
> седмица или месец...
> След като единствения дето ми направи оферта за
> комина и покрива (смяна на няколко спукани
> керемиди и няколко шипки) -2 5лв на кв. метър =
> 2000лв?!?!, се взех в ръце. Та това строителите
> вадят доста повече от мене с висококвалифицирания
> си труд?! 2000лева за за 4 дни по няколко часа!!!
> Сериозно се замислям, дали пък да не се
> преквалифицирам в СТРОИТЕЛ!
>
>

jikev, щото си пресен с комина - сподели моля, измазва ли го отвътре? Ако да - как става? Зидаш например 0,5 м и мажеш с хоросан, или чакаш зидарията да хване и после мажеш?


Re: Актуални цени зидане на комин?
14-08-2008 - 19:16:51
avatar
Не очаквайте да можете да измажете при цялостно иззиждане.....
Все пак мама и тати са ви направили нормална дължина ръчички....
Иначе измазвайте на етапи - от това глава няма да боли ....
Най добре се зида със шамот....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход