Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))

Публикувано от kamp99 
((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
01-03-2012 - 04:39:28
Здравейте всички от мен.
Нов съм , но понеже имам си спешен проблем моля всички компетентни хора да ми дадът съвет за това което незнам как да стане.
Дядото получи рак на кожата и го резнаха като касабини два пъти ,отказва да ходи повече в раковата и желае да живее спокойно каквото му остана с божията воля ,реших да му дам една доза надежда като му монтирам на негово място на село едно старо бунгало от онези ком.адменстативните бунгала или къщурки, предполагам повечето от вас ги знаете,бунгалото е подарък от един негов колега ,а сега към проблема :
бунгалото е на фонд.бето.плоча ,от вънка е облицована с старите азбест плоскости (метровките) които са заковани с пирони на летвите или дъски на дървената констукця,от вътре е залепена с тип плътна мазилка като гипс картон ама не същите материали по-старите или по-опитните майстори знаят за това сигурно , освен че е залепена и закована в дър.кон. с пирони.
външните плоск. мисля че лесно демонтират , но проблема май ще бъде с вътрешните и така:
Докарах един майстор и му казвам искам да ми разглобиш това бунгало и да ми сглобиш на дядото място , той твърди че няма как да стане без да трошиме цялата вътрешната изолация и като махне външните плоскости то остана само една дървена констукция и един покрив ,и му викам намери ми начин да ми запазиш стените поне здрави и да монтираме такива цели или на половина а после с каквито искаш крепежни елементи направи и я стабилизирай, той отказва катагорично и ми каза че няма и който и да е майстор да го направи това защото бунгалото няма да е стабилно и има риск да падне на главаити при по сериозни метр. условия.
Сега искам да се обръщам към всичките уважаеми опитни майстори тук във форума прав ли е този ваш колега или не?има ли друг начин? и наистина ли е опасно както той твърди ? а какви са по евтините варянти за да демонтира и да се монтира такава без много излишни разходи понеже в тази криза бизнеса не върви както преди.
Искрено се извинявам за правописните грешки дето допуснах ,а Ви благодаря предварително за помоща и отговорите Ви които съм сигурен че ще ми намерят начин да осещества на дядото мечтата.

п.п Незнам дали проблемами е към този сектор от форума нека админл да решат .
при желание може да пусна една снимка.
Re: ((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
01-03-2012 - 10:17:27
За съжаление не всякога сглобяемото строителство е и разглобяемо на 100%.
Ако местата на видиите не са видни,без фира няма да минете.
Може да спаси покрива,стенната конструкция ,почти без гипсови плоскости.
Ако са етернитови плоскостите,отчасти,защото с времето и те стават крехки и се трошат.
Въпреки всичко може да минете с минимални разходи.
SM
Re: ((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
01-03-2012 - 12:02:35
Дай снимки и ще го мислим някак. Размери също.
Re: ((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
01-03-2012 - 19:35:57

здреавейте!
искрено Ви благодаря за отзивите, пускам снимки на линк с надежда да ви е по ясна картинката, целта е да се намалят разходите, все пък трошенто на толкова гипс и полоскости или вадене на толкова много пирони и разни такива ще струва пари, може ли да питам какви са другите по евтини алтернативи по евтини материали за да покрие дървената конст.
Още един път много благодаря..

[www.snimka.bg]
Re: ((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
01-03-2012 - 20:26:24
Аз не съм майстор, но ще кажа мнението си. Първо браво за хубавите намерения и добро сърце. Дано Господ даде здраве и живот на дядо ви.

Не съм специалист по конструкциите, но този азбест със сигурност трябва да го махнете. Знаете явява се като голям канцерогенен източник. Така че не го жали.

Желая успех на начинанието!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: ((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
01-03-2012 - 20:30:07
Преместването на това бунгало не е лесна работа,ще трябват основи,разрешително за строеж или най-малкото разрешително за поставяне. Ще излезе и скъпо,понеже има демонтаж и монтаж,което е двойна работа. Според мен най -добрия вариянт е каравана втора употреба,от най-дългите ,които гледах през лятото продаваха по 5 000 лв. с три помещения: спалня 2 персона,дневна и кухня,баня и тоалет. Кухнята е оборудвана на газ ,котлони 2 и хладилник на газ.Перфектна къща.
Re: ((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
01-03-2012 - 22:23:30
obarni se kam rado0892771420toi 6te ti pomegne
SM
Re: ((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
02-03-2012 - 11:13:16
Да, преместването няма да е лесна работа. Още повече, че силно се съмнявам, че ще можеш да го запазиш здраво след разглобяването - много е амортизирано и старичко. Въпроса поставен по-горе за азбеста също стои, така че и аз те съветвам да помислиш за друг вариант. Възможно е да се изгради нещо, което е преместваемо, леко и евтино. Може да се умува и върху такъв вариант, но ти казваш.
Re: ((((( ОГРОМНА МОЛБА към опитните майстори))))
29-06-2012 - 18:38:39
Това на снимката ми изглежда на панелна къща и може да бъде разглобена и сглобена наново аз правих подобно изпълнение в Пазарджик 44 квадратни метра с малко допълнителни материали излезе 8500 лв. Цената е труд +превоз+гипскартон и саниране отвън
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход