Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покривна система ISOTEC

Публикувано от Petar 
Покривна система ISOTEC
29-03-2008 - 13:03:56
Майсторите, изкажете се за/против тази система moody smiley:

Ето малко техническо инфо : [www.isotecbg.com]

Цените са следните ( без ДДС )

Покрив изграден с ISOTEC за m² (в лв. без ДДС)
- Дървена констструкция (труд и материал)
-35% по-ниски разходи 18.20
-ISOTEC 48.60
-Монтаж на ISOTEC 6.00
ОБЩО: 72.80 лв/m²


Цени на системата ISOTEC (в лв/м² без ДДС)
ISOTEC 60мм – 48.60лв/м²
ISOTEC 80мм – 55.60лв/м²
ISOTEC 100мм – 62.50лв/м²
ISOTEC 120мм – 71.60лв/м²
Re: Покривна система ISOTEC
11-06-2008 - 11:14:50
Здрасти Petar!
Случайно попаднах на този твой въпрос и гледам, че никой не ти е отговорил. Предполагам,че е така, защото майсторите още не са запознати с тази система. Аз съм един от първите, които си я сложи в България и в началото видях голяма съпротива от консервативните ми майстори. От фирмата предлагаща ISOTEC ми изпратиха човек да ги консултира по поставянето, но се оказа, че напразно го разкарвахме човека. Моите майстори бързо схванаха работата. Тя е толкова проста, че и аз можех да си го сложа. Стана бързо и готино. Имах известни опасения от това, че съм опитното зайче, но сега съм доволен.
А за парите, всичко зависи от това, какво искаш да направиш. Ако искаш да направиш качествен покрив, който да ти върши работа, с ISOTEC определено излиза по-изгодно. Ако решиш да поспестиш от дебелината на топлоизолацията от пароизолация, по-евтини майстори или нещо друго, карай по обикновенния начин и каквото стане.
И понеже въпросът ти е за или против, аз определено съм за.
Re: Покривна система ISOTEC
17-06-2008 - 23:38:55
Колега, здравейте. Строя къща в София и съм до покрив. Бях се спрял на тази система Isotec, но ми се иска да я видя на живо как изглежда. Моля да се свържем и да поговорим за нея.

Благодаря предварително.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-18 21:27 от nikito_198.
Re: Покривна система ISOTEC
11-07-2008 - 16:34:40
Значи - за 8см ПУ панел цената е 67лв/м2, ако си спестя ОСБ-то (11лв/м2) + мембраната (3лв/м2)+фибран 10см (20лв/м2)+летви и гвоздеи(3лв/м2)= 37лв/м2
ще ми е с около 30лв/м2 по-скъпо.

Аз след дълги размишления все пак май ще се откажа от тая система ISOTEC и то не толкова по финансови съображения (не са без значение де) колкото заради особеностите на моя таван.
Той си е най обикновен 3 скатен 120м2 с покривна плоча 80 м2, като едва само около 35 от тази площ с висо4ина над 1.20 смятам да използвам след като си я заградя с Итонг и изолирам добре.
На останалите скосени неизползваеми 4асти мога да направя подова изолация и не виждам практически смисъл да давам толкоз пари за квадратурата на целия таван.
Re: Покривна система ISOTEC
05-08-2008 - 13:17:54
Здравейте, nikito_198!
Не влизам често във форума, затова ви отговарям със закъснение. За съжаление при мен ще е трудно да видите системата ISOTEC,защото отгоре са керемидите, а от долу съм я затворил с ламперия. Обадете се на фирмата, която предлага системата. Те сигурно имат къде да ви я покажат. Хората са любезни и ще ви помогнат.
А на колегата Petar искам да кажа, че всичко е въпрос на преценка. Наистина на неизползваем таван може да се сложи подова изолация, но пак не се спестява нищо, защото пак трябва да си сложиш всичко, а отгоре на това е добре и топлоизолацията да се покрие отгоре със замазка или нещо друго, така че би излязло и по-скъпо,но това е мое мнение. Когато се изолира покрива добре, неизползваемото покривно пространство се явява въздушна възглавница и може да се постигне същата изолация, с по-малка дебелина на изолационния материал. Извинявам се за отклонението, но човек когато строи става специалист и почва да разбира дори повече, отколкото някои строители. А относно калкулацията, трябва да се има предвид и труда за поставянето на всички материали.
Така де, аз моят покрив го направих. За лятото мога да кажа, че е ефективно. За зимата ще ви пиша след няколко месеца.
Чао и успех!
Re: Покривна система ISOTEC
05-08-2008 - 15:29:02
slavi74 Написал:
-------------------------------------------------------
Когато се изолира покрива добре,
> неизползваемото покривно пространство се явява
> въздушна възглавница и може да се постигне същата
> изолация, с по-малка дебелина на изолационния
> материал.
На това твърдение сигурно няма да му "излезе сметката":
1. Площта за излация е много повече.
2. Спрямо използвания отдолу етаж, такъв таван се разгежда като неотопляемо помещение със всичките му изисквания, които ако не се спазят, таванът си става "отопляем".
Апропо, неизползваният таван си е идеален начин за осъществяване на накаква "вентилация" - основно лете, но и зимата решава някои проблеми с влагата.

Re: Покривна система ISOTEC
21-04-2012 - 16:17:25
Здравейте,
Събирам инфо за покриви и попаднах на тази тема. Като изключим за сега коментар за цени, имам следния въпрос:
Върху ребрата (дървени, съществуващи) нареждаме плочите или панелите на системата, отгоре керемиди. При обитаем таван влагата стига до долния метален пласт, затварящ панела, кондензира върху него и? А за контактната повърхност - горна страна на реброто/ долна метална обвивка на панела как ще се държи във времето? Както е писал Слави, под ребрата е наковал ламперия, не пише между панелите и ламперията дали е слагал още ТИ. Дали тогава над ламперията да не се сложи пароизолиращо фолио, за да не се овлажняват ребрата и евентуалната допълнителна ТИ?
Може би някой ще каже да питам фирмата, и това ще стане, но тук има много професионалисти и ще съм благодарен да чуя коментара им.
Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход