Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пристрояване на един етаж, въпроси.

Публикувано от kalin72 
Пристрояване на един етаж, въпроси.
08-02-2011 - 17:24:06
Искаме да разширим само първия етаж от двуетажна тухлена къща. Около 30 квадрата площ, помещението ще е кухня/трапезария/дневна.
Въпроса ми е, преди да съм пристъпил към проекта, как е най-изгодно икономически в момента да се направи това? Какъв фундамент, предполагам ивичест, като по-евтин, но дали с тухли, или дърво и ОСБ? Покрива ще е лек, шиндли.
Очаквам съветите ви smiling smiley
Re: Пристрояване на един етаж, въпроси.
08-02-2011 - 18:25:00
според мен

1. описваш подробно какво искаш на няколко листа хартия
2. водиш 2-4 архитекта/конструктора (може повече от 4, но в никой случай по-малко от 2).
3. смяташ, мислиш
Re: Пристрояване на един етаж, въпроси.
08-02-2011 - 18:45:07
Най-евтино и с най-малко бумащина ще е като пристройка-"лятна кухна".Колко ще е лятна-друга тема,но това ще ти спести бумащина.Те са само с конструктивно становище,без цялостен проект.Пък после прави каквото искаш,само не излизай от границите на проекта.
Re: Пристрояване на един етаж, въпроси.
09-02-2011 - 21:28:06
Quote
salvador
Най-евтино и с най-малко бумащина ще е като пристройка-"лятна кухна".Колко ще е лятна-друга тема,но това ще ти спести бумащина.Те са само с конструктивно становище,без цялостен проект.Пък после прави каквото искаш,само не излизай от границите на проекта.

въх, благодаря, това и на мен ще ми свърши работа по едно благородно дело.
Re: Пристрояване на един етаж, въпроси.
09-02-2011 - 22:25:03
Чл. 46. (1) Второстепенни постройки на допълващото застрояване (летни кухни и леки постройки за отоплителни материали и инвентар, кладенци, чешми, септични ями и временни тоалетни) могат да се изграждат в урегулирани поземлени имоти за ниско жилищно или за вилно застрояване.

(2) Второстепенните постройки на допълващото застрояване са с височина до 2,5 м над прилежащия терен и до 3 м до най-високата част на покрива. Когато постройките се разполагат на вътрешната граница на урегулирания поземлен имот, най-високата част на покрива при калканната стена може да има височина до 3,6 м.

Чл. 47. (1) Летни кухни се разполагат свободно или свързано, без да се спазват изискванията за разстояния от сградите на основното застрояване.
________

Чл. 147. (1) Не се изисква одобряване на инвестиционни проекти за издаване на разрешение за строеж за:

1. стопански постройки със селскостопанско предназначение и строежите от допълващото застрояване по чл. 44 и по чл. 46, ал. 1, освен ако с решение на общинския съвет е предвидено друго;
...
(2) За строежите по ал. 1, т. 1, 3, 5, 7, и 12 се представя становище на инженер-конструктор с указания за изпълнението им.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-09 22:27 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход