Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ за изчислване на арматура и бетон

Публикувано от gundie 
Помощ за изчислване на арматура и бетон
27-07-2010 - 19:29:09
Здравейте, предстои ми укрепване на селска къща, нямам план, за това и имам нужда от помощ. Имам 3 оферти от строителни фирми с доста различни параметри, може да е от грешка или некомпетентност, въпроса е кое е вярно.

Става въпрос за изграждане на конструкция от железобетонни колони и греди - 7 броя колони, 4 на ълглите и 3 на стените, с височина 3.30м+0.7 в земята=4м.
Къщата е с размери 8 х 9м.

Фирма 1. Бетон B20- 9 куб.м./ армировка- 800кг
Фирма 2. Бетон B20- 17 куб.м./ армировка- 1700кг
Фирма 3. Бетон B20- 10.2 куб.м./ армировка- 520кг

Предварително благодаря!
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
27-07-2010 - 22:44:43
Последният (Фирма 3) е най-близо до истината. Даже си е дал и около 10% запас (ако картинката, която си представих, е вярна).
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
27-07-2010 - 22:54:35
След подробните изходни данни , за мен най-достоверна е офертата на ФИРМА №5 .
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
27-07-2010 - 22:58:38
Quote
gundie
Здравейте, предстои ми укрепване на селска къща, нямам план, за това и имам нужда от помощ. Имам 3 оферти от строителни фирми с доста различни параметри, може да е от грешка или некомпетентност, въпроса е кое е вярно.

Става въпрос за изграждане на конструкция от железобетонни колони и греди - 7 броя колони, 4 на ълглите и 3 на стените, с височина 3.30м+0.7 в земята=4м.
Къщата е с размери 8 х 9м.

Фирма 1. Бетон B20- 9 куб.м./ армировка- 800кг
Фирма 2. Бетон B20- 17 куб.м./ армировка- 1700кг
Фирма 3. Бетон B20- 10.2 куб.м./ армировка- 520кг

Предварително благодаря!

Колега,намери си проектант-конструктор и геолог да ти направят план за укрепване! Напълно е възможно да минеш и с мерки по друг начин!Как определи например,че колоните трябва да стъпят на 70 сантиметра в земята а не на 1,70 например?Това тука дето го искаше е хвърляне на боб и гледане на карти Таро за резултат!
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
27-07-2010 - 23:00:41
Quote
argonavt
След подробните изходни данни , за мен най-достоверна е офертата на ФИРМА №5 .
:}*drunk*
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
27-07-2010 - 23:10:04
Без конструктивен проект не се занимавай с глупости.Фундиране 0.70м е направо несериозно.За къща 8 на 9 м тези колони ще са доста мастити за да създадът коравина за земетръсни въздействия.От там и армировката.Тез фирмички как сметнаха разхода на стомана и бетон.Явно фърлят боб професианално.

Ако имаше конструктивен проект ,щеше да имаш спесификация на материалите и фирмите щяха да ти дадът единични цени за бетон,кофраж и армировка.

Всеки е свободен да си троши главата.
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
28-07-2010 - 09:04:31
Хайде пак:

Нито един сериозен строител няма да се хване да дава оферта без конструктивен проект.

Вие сами си правете изводите за фирми №№№.....
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
28-07-2010 - 13:41:29
Колега gundie ,вслушай се в критиките на колегите преди мен най малко поради следното :
Като правило ,така се процедира изобщо в у нас ,си се захванал с нещо без да разбираш и без да си даваш и най малка сметка ,какво може да сгрешиш.Укрепване по този начин не се прави и освен че няма да ти е на далавера ,уверявам те може и да е много опасно .
Съвет : ако нещо не знаеш питай ,като ти кажат,направи така,че след време да не те е срам от това което си направил или да се налага да плащаш глоби и да се злепоставяш .
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
28-07-2010 - 20:58:55
Quote
stivemaster
Колега gundie Укрепване по този начин не се прави и освен че няма да ти е на далавера
.

Как се прави подобно укрепване, щом не е по този начин?
Re: Помощ за изчислване на арматура и бетон
28-07-2010 - 23:03:44
По принцип всяка конструкция се прави по проект, направен от правоспособен архитект / инженер, или от строителен техник (за определена категория строежи). Предполага се, че фирмите, дали оферти, разполагат с такива хора. Цените обаче е хубаво да се сравняват при еднакви изходни показатели (количества). Това предполага всичките разбирачи да са гледали един и същи чертеж. Лошото е, ако са гледали в тавана, а не в чертеж - това имат предвид колегите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход