Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет - за стара кирпичена къща

Публикувано от MammaMia 
Съвет - за стара кирпичена къща
10-07-2008 - 12:57:30
Здравейте майстори!

Предстои ми ремонт на стара кирпичена къща на село - тя е почти на 90 г. Прилагам 4 снимки на стените, те са точно по 4-те посоки, и както е видно, западната е най-зле - като вали, все оттам набива дъжда. Имало е някаква хоросанова мазилка, но както виждате там съвсем е паднала, докато на северната страна се държи. Моля ви за съвет как да процедираме за измазване на стените! Имаме предложения за наковаване на рабицова мрежа и измазване, или пък външна изолация като на панелките? Вие какво ще кажете?
А, и да питам за дограмата, която ще трябва да я сменим - пак за тази западна стена както навявява, дали обикновена дървена ще издържи?

Re: Съвет - за стара кирпичена къща
10-07-2008 - 13:27:03
Някой може ли да ми каже защо снимките ми вмъкнати по този начин, не се показват с Интернет Експлоръра, а с Мозилата - да?
Abu
Re: Съвет - за стара кирпичена къща
10-07-2008 - 17:44:29
Качи снимките на сайт за снимки и дай линк към тях (гледай да копираш адреса на снимките/албума, не на сайта). После в "линк" на този сайт пействаш адреса, пишеш име. При успешна операция линкът ти ще се оцвети във виолетовочервено или както там се казва цветът на имоти нет, влизаш веднъж да видиш правилно ли показваш снимките и готово. ЪЪЪ, не разбрах как се редактират линкове, но не е фатално...
В този раздел има тема "Построяване на Възрожденска къща". Ако къщата ти е с интересна архитектура или просто искаш да я запазиш в автентичния й вид, ще трябва да прегледаш съветите на по-опитните.
Няма нищо по-лесно от това, да я оплескаш отвсякъде с топлоизолации и съвременни мазилки, затова първо си помисли какво точно искаш...
Re: Съвет - за стара кирпичена къща
10-07-2008 - 21:37:24
Даи снимки. А иначе си мисля че след като имаш дървесина в зидовете е по добре да си ги измажеш с старата технология, най-малкото заради дишането на дървото. Особенно ако е дъб тои де се плаши от намокряне ами ако след това на може да изсъхне. деистваи спрямо ситуацията но и си представи че твоита къща е устояла на времето 90 г. с тези стари технологии по които е построена! Де да можеха с това да се похвалят съвременните подобия на жилища. Като се започне от панелките та се стигне до съвременните грозотии. Да си виждал ново строителство със здрави мазилки? :g: Щом мине зимата и стои та гледаи. Е, има тук там по нещо свясно, но е голяма рядкост.
Re: Съвет - за стара кирпичена къща
11-07-2008 - 08:52:39
Re: Съвет - за стара кирпичена къща
11-07-2008 - 09:50:26
Ремонтирахме подобна къща. Там на места сложиха изолация, на други направо рабица и измазване. Отвътре мазане и варосване. Дограмата я подменихме. Става и най-евтина алуминиева. Поставиха я направо в дървената рамка зад оригиналните прозорци, защото къртенето няма да се отрази много добре на кирпича. Къщата сега е много топла през зимата, а през лятото държи хладно.
Задължително се преглежда и евентуално ремонтира покривът.
Re: Съвет - за стара кирпичена къща
11-07-2008 - 10:17:44
Quote


Re: Съвет - за стара кирпичена къща
Изпратено от: stamby (IP съхранено)
Дата: July 11, 2008 09:50AM


Ремонтирахме подобна къща. Там на места сложиха изолация, на други направо рабица и измазване. Отвътре мазане и варосване. Дограмата я подменихме. Става и най-евтина алуминиева. Поставиха я направо в дървената рамка зад оригиналните прозорци, защото къртенето няма да се отрази много добре на кирпича. Къщата сега е много топла през зимата, а през лятото държи хладно.
Задължително се преглежда и евентуално ремонтира покривът.




Много благодаря за споделеното! Това какво да се сложи от какво зависеше? Ако сте видели снимките на моята къща, според вашия опит, западната стена какво да я правим?

Що се отнася до дограмата - аз си мислех за къртене изцяло, не предполагах, че няма да е добре. Може ли да обясните по-подробно как направо в дървената рамка слагате новата - не се ли стеснява много? Прозорците ми са с размери приблизително 0,76 на 1,40 м, пък дограмата е поставяна с построяването на къщата и не знам дали ще е стабилна като основа за новата дограма. На вас този вариант дограмаджиите ли ви го предложиха?

А за покрива - смятаме да започнем от него - той не тече, но някои странични греди са за смяна. Чудим се дали след като така и така ще се разпокрива, да наковаваме дъски и отгоре изолация, или да си го оставим така?
Re: Съвет - за стара кирпичена къща
11-07-2008 - 10:20:05
Къщата май не е с особена стойност. И като знам че е на 90 години, Ви съветвам да направите нескъп ремонт (ако неможете да си построите нова къща) - не си струва да влагате много средства в къща на границата на пределната си конструктивна възраст. Ще изкара още, но освен физически, предполагам е и морално остаряла. Рабиц и мазилка ще Ви спасят от подгизване на стените.
Re: Съвет - за стара кирпичена къща
11-07-2008 - 10:25:23
Изобщо не обсъждам въпроса за стойност, освен емоционална - къщата ми е наследствена, засега не стои въпросът за нов строеж, така че приемам практични съвети за спасяване на положението!

Re: Съвет - за стара кирпичена къща
11-07-2008 - 10:55:08
Съвета беше рационален - щом неможе нова къща - рабиц и мазилка. Максимално евтин ремонт, за спасяване на положението както казвате. Но имайте предвид, че няма вечни къщи и в един момент ще се наложи да се разделите с нея. Това важи за всички, включително и за мен. Извинявам се, ако съм ви засегнал с нещо. Успех.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход