Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вътрешна топлоизолация на скатен покрив?

Публикувано от naughty 
вътрешна топлоизолация на скатен покрив?
29-06-2010 - 21:47:23
Ще помоля за съвети относно топлоизолирането от вътрешната страна на "топъл" скатен покрив от хидрофобен шперплат и битумни керемиди.

Обмислям следните варианти:

1) каменна вата 20 см - 80кг/м3, паромембрана, 2 пласта негорим гипсокартон
2) "сандвич" 8см минерална вата - фибран 5 см - 8 см минерална вата, паромембрана, 2 пласта негорим гипсокартон
3) 24 см минерална вата, паромембрана, 2 пласта негорим гипсокартон

Вариант 1 е най-скъп, вариант 2 ми се струва пожароопасен а и фибрана е водонепропусклив и се опасявам да не затворя влага. Вариант 3 е малко "ретро" решение?

Моля за съвети
Re: вътрешна топлоизолация на скатен покрив?
29-06-2010 - 22:06:51
Покривът вече готов ли е?
Ребрата колко са високи - хубаво е да сложиш поне малко ТИ под тях, евентуално в конструкцията на картона.
И трите варианта от мен минават на първо гледане, с някои подробности.

Най-доброто е това, ако не е късно. Разгледай подробно менюто в ляво:
[www.tegolacanadese.com]
Re: вътрешна топлоизолация на скатен покрив?
29-06-2010 - 23:03:30
Вариант 1. *ok* Между ватата и шперплата остави празнина за вентилиране на покрива + вентилационни отвори близо до билото.
от долната страна се слага паронепропусклива мембрана ... германците и поляците бухат ПЕ и не им дреме, пародифузна мембрана се слага отгоре - за да отвежда парите от ватата в атмосферата. При теб баш там имаш хидроизолация и шперплат - не е грешка, но требе да се вентилираш под дъсчената обшивка (шперплатовата) *beer*
Re: вътрешна топлоизолация на скатен покрив?
30-06-2010 - 07:56:43
готов е покрива, гредите са 10см
Re: вътрешна топлоизолация на скатен покрив?
30-06-2010 - 10:43:08
Еми тогава трудно ще изпълниш варианта, за който говорим с Иво. Не е невъзможно, но малко или много трябва да се "разтуря" готовото - да се отвори билото и под стрехата + затруднения със самия монтаж (отдолу) + още едно фолио между междината и ватата.

При други варианти (без вентилация) ватата по-скоро е рискова - ЕПС, ХПС.
От първия ти пост подразбирам, че не ти е много ясен проблема с ватата ("дишане", "запечатване"winking smiley, но сега нямам време за дълги обяснения. С една дума, без изграждане на вентилационна междина, аз не бих си сложил вата.
И обратното - предпочитам читав покрив с вата.
Re: вътрешна топлоизолация на скатен покрив?
30-06-2010 - 18:32:10
Quote
naughty
готов е покрива, гредите са 10см

Това е добре, нареди си ватата, предполагам са ти обяснили как се прави: първо между ребрата, после кръстосваш между профилите на предстенната обшивка, слагаш найлона и после ГК. Между другото, ако искаш да не е с найлон а с истинска мембрана, каширана с алуминиево фолио, на един приятел му остана от ремонта цяло роло продава го на 1 лв/м2 иначе цената му е около ...1,5-1,8 лв.м драсни ми на лични ще ти дам тел. winking smiley
Re: вътрешна топлоизолация на скатен покрив?
30-06-2010 - 18:38:57
avatar
Пък ако драснеш и на мен ще ти дам парофолио на 99 лв 75м2....*angel*
Вариант фибран между ребрата и пълнеж със пяна за да избегнеш термомоста е също добър,под тях директно монтираш едно парофолио и смятам че си готов горе долу.....
Иначе колегите са прави - независимо от инвестицията - повярвай ,под зле изолиран покрив трудно се живее....
Лятото пещ,зимата кански студ!
А ако си на ток - директно превеждай заплата в е-он......

Чест и почитание
Re: вътрешна топлоизолация на скатен покрив?
01-07-2010 - 16:32:37
naughty, аз направих упражнението със "сандвича"
5 см вата + 7см графитен ЕПС + 5 см фолирана вата най отвътре, към последната за по-сигурна ПИ добавих и 1 кат найлон.
Мойте ребра също бяха 10 см и за да събера въпросния сандвич се направи допълнителна скара върху тях (в която влезе фолираната вата), а самата скара послужи за основа на облицоването с ОСБ.
По скромни изчисления постигнал съм ТИ на скатния покрив от U= 0.204 W/m2K , което ме задоволява.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход