Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Истината за термоизолационния оставащ кофраж.

Публикувано от stivemaster 
Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
23-05-2010 - 00:54:37
Здравейте на всички.

Пиша това не само за хората които се интересуват ,но и за тези които не са се интересували досега от темата , поради ред причини.Може би всички които се интересуват или са се интересували от темата наблюдават странното поведение на две групи хора – горещи привърженици ,съответно единици и отявлени противници.Част от противниците разбира се са характерната за България паплач ,тъгуваща по комунизма при който можеха да съществуват като паразити,друг да им плаща сметката и сега да се чудят къде са им парите за пенсия и другите незаслужени привилегии .Другата част от противниците обаче ,трябва да се знае че може и да имат причина за това.Ако потърсите в google - Insulating Concrete Forms и сте достатъчно търпеливи да се поровите в откритите страници в България ,ще видите че информацията е изключително малко , източниците се повтарят , а фирмите вносители или дистрибутори ИМАТ МНОГО СЪМНИТЕЛНА РЕПУТАЦИЯ . Лично аз познавам “бизнеса” на някои фирми от бранша и със голямо съжаление трябва да обобщя следното : с две -три изключения всички останали фирми се занимават със строителство и търговия или строителство и производство на термоизолационен оставащ кофраж , но при опит за нормален бизнес контакт отказват каквато и да е информация за склада си или производството си . В нито един от случаите не получих ценова листа на материали или възможност за договаряне ,да закупувам предвидимо в бъдеще време от тях, а само обещания че ще ми дадат но не сега, други пък ми взимаха контактна информация и не ми пратиха нищо.За някои от фирмите, опарили се категорично ме предупредиха ,”не се занимавай с тия само ще изядеш дървото ,от тях никой нищо добро не е видял”.За други са ме информирали колеги “сключихме договор , достави ни първоначалното количество колкото място имахме и повече не видяхме нищо използва всички възможни и невъзможни причини да отлага и накрая да откаже да ги достави”.Аз съм от Варна тук имаше производител който е публично известен в строителния бранш ,но не и на обикновените хора които сключват договори и очакват ли очакват ,то единични къщи ,кооперация ,вилно селище и т.н. Взел парите човека и излезе в нелегалност ,офисите му са освободени ,техниката разпродадена ,съдружника му в производството вече е собственик ,а него го няма във Варна.Според мен това е ключовата причина за отрицателното обществено мнение и липсата на интерес към технологията.Ако сте забелязали никой представител очевидно не е заинтересован от популяризиране на продукта си , а от една фирма дори ми отговориха че “българския пазар не ги интересувал въобще”.Трябва да кажа че моите наблюдения са следните – пред офисите на всички споменати по горе фирми забелязах суперскъпи автомобили ,а вътре хора постигнали завидно благосъстояние , неразбиращи от строителство изобщо ,с вид на хора които можем да опишем като “бели якички”.Така се наричат хората които успяват да изкарат пари от каквото и да е ,по начин достъпен само на групата към която принадлежат.Мисля всички запознати ще се съгласят че в този бизнес в световен мащаб има МНОГО ПАРИ и много възможности да се вземат .В Северна Америка и Западна Европа има и механизми за усвояване на тези средства. Подозирам че има начини да се точат и у нас.Като добавим и огромната бройка измамени или чакащи ,тези момчета не са зле......
Не трябва да се забравя от друга страна ,че с машини за около 25000$ може да произвеждаш завършена строителна система , доста примамливо,не вярвам да знаете други такива примери.
Всичко отрицателно до тук обаче не трябва да отказва информираните ,ще дам координати и на фирма с която не съм свързан ,но от която съм доволен ,намира се в Несебър - СД "Анада - Атанасови и сие".
Там се произвежда по лиценз последно поколение от продукта , който технологично дава небивали възможности в сравнение с други системи и поколения от продукта термоизолационен оставащ кофраж.Сега вече освен характерната за системата конструкция на сградата ,може да се използва и нормален проект и нормална конструкция , било гредова или безгредова.Адаптирането на проекта става с екзекутивна документация и не се води промяна по време на строителство, така че не се нуждае от съгласуване в общината.Самата промяна се заключава в заместването на зидарията със системните тела , и напълването им с лек бетон ,като изключение в по некъдърните проекти се налага заместването на тухлените шайби които някои конструктори продължават да творят ,това става с конструктивен бетон B15 с добавки.Като казвам лек бетон имам впредвид пенобетон -D450 , който е два пъти по лек от предвидената тухлена зидария .Освен очевидното олекотяване на оградните стени, те ще се състоят от две страници по 6.5 см. от високо плътен стиропор 25кг/м3 и между тях 25 см. пенобетон D450 , което според мен дава коефициент на топлопроводимост на стената по малко от 0,2 W/m2K , което разбира се не е измерено ,но може да се измери и е повече от отлично постижение.Към всичко това трябва да прибавим и намаленото време за изпълнение ,тоест на разходите за труд.
Тази статийка е опит за информиране така че за подробна информация интерес и стойностни мнения пишете в темата.Моля в темата да не участват хора ,които се чудят с кого да се скарат.
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
23-05-2010 - 01:31:28
Виждам промяна на пазарната стратегия с новата тема за стиропорените кутии! Вече не се предлагат за цялостно изграждане на обекта ,ами само за оградни стени и да се пълнят с пенобетон!Кво ли не се прави само и само някой да си купи кутии?! Пенобетон е и Итонга, и ако толкова държи човек стените му да са с пенобетон просто нещо е да се изидат с Итонг и да се облепят със стиропор от двете страни вместо да си играе да реди кутии,че да ги пълни после !Освен това може да си лепи стиропор с колкото си иска дебелина!Казано по друг начин ще прозвучи така: Тъпо е да редиш стиропорени кутиии да ги пълниш с пенобетон,когато на пазара има Итонг и стиропор на листи! Казвам го без да съм ни най–малко фен на Итонга –само сравнявам.Определям се като почитател на полистиролбетона,за да е ясна тезата и позицията ми
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
23-05-2010 - 11:54:23
Фло, много си прав.Все пак във всичко което се прави трябва концепция иначе всичко е бля бля.Колегата от Варна без да вижда бели якички ами да прескочи до Каварна на 40км и ще види бездействаща фабрика за стиропорни кутии.Затова пиша че трябва КОНЦЕПЦИЯ.Как да си построиш дом от полистирол нали после цял живот ще си проветряваш.Де е Киро на кирия.
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
23-05-2010 - 14:45:04
Здравейте. Точно за това си направих труда да пиша горното колега dimitrovv .Фабриката за която пишеш в Каварна беше съсобственост на един от хората с най съмнителна репутация (най меко казано) във Варна.Подведе толкова хора включително доколкото знам и съдружниците си ,сега собственици на едно нищо.Тази фабрика произвеждаше блокове от първо поколение с машини самоделка и суровини за пред хората BASF ,а всъщност всеки може да прецени като ги види - според мен тайвански.Дизайна и качествата на тези блокове са толкова лоши (от каквато и гледна точка погледнато) че не си струва да ги обсъждаме.Технологията е изминала дълъг път след този дизайн и е достигнала функционалност и качества от съвсем различно ниво. Ще дам като пример най добрите системи НУДУРА - Канада - [www.opico.eu] тук си пуснете филма за да добиете представа но при контакт с фирмата представител внимавайте и ЕКОБЛКОК - САЩ - [www.eco-block.com] тук може да разгледате този или другите [www.eco-block.com] пдф на сайта.Първите имат вносител в София ,вторите се произвеждат в Несебър ,контакти с фирмите на ваша отговорност.Така че концепцията е ясна господа информация ви липсва.
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
23-05-2010 - 22:33:45
avatar
Браво за поста,най после човек с иновационно мислене,на всичко отгоре и познат....
Браво за хъса,ако мога ще помагам! При мен има рацвитие дотам,че има пряко заинтересовани дали този вид строителство ще е по скъпо от действащото ,а и до колко всичко това е сертифицирано в БГ.
Обади се ако обичаш след празниците - имам телефон на пряко заинтересован,но се подготви с малко сметки....
Кооперация около 1000м2,всичко от полистирол бетон/зидария,подови замазки и т.н./....
Ако можеш и да дадеш цена - идвай и изпълнявай....

Чест и почитание
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
24-05-2010 - 00:30:46
Благодаря gogol -е ще се чуем .Интересно че покрай пускането на тази тема успявам да разбера докъде се простират нещата .Разбира се пуснал съм я и в други форуми за да разбера мнението на хората и коректно да изясним позиция с която заинтересованите да си помогнем за напред.Искам да изясня ситуацията АЗ НЕ ПРОДАВАМ И НЕ СЪМ СВЪРЗАН С ТЪРГОВЕЦ ИЛИ ВНОСИТЕЛ на термоизолационен оставащ кофраж ,или машини за неговото производство.Затова се опитвам да съм обективен и да казвам нещата с истинските им имена .В този смисъл трябва да призная че неочаквано и за мен след пускане на темата ме залива вълна от неофициално изразено възмущение от хора разпознали се в публикацията .Засега няма да публикувам текстовете на съобщенията до мен целящи да ме откажат от активност в тази насока .Ако си почтен търговец или представител ,какво от написаното от мен би те изнервило и уплашило толкова ,че да заплашваш и да искаш "заличаване на темата" и прекратяване на интереса от моя страна към дейността им.
В подкрепа на това, нека прекратим практиката на търпимост към непочтените и нелоялни търговци и строители и да се дистанцираме от тях.Иначе каквато и технология и материал да обсъждаме в момента очевидно са опорочени до голяма степен.
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
24-05-2010 - 14:37:28
avatar
*ok**rose*

Чест и почитание
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
26-05-2010 - 01:56:01
До мен пострпиха сграда от такъв стереопорен кофраж. Мислех да щракна няколко снимки на различните етапи, но нали не мога да качвам снимки. Както и да е, сградата е на 2 етажа със сутерен. Външните стени направиха с тези стереопорни елементи, изглеждаше ми като редене на "Лего". Вътрешните стени единственно с дървени скари и гипскартон. На края "облицоваха"( изидаха) цялата къща с тухла единичка.
Чини ми се че и тук това е екзотична технолигия, виж талашита, пардон ОСБ си е класика*book*
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
04-06-2010 - 17:52:02
avatar
Правим в момента сграда от стирол бетонни тухли - малко по различна концепция,но приблизително еднаква ,и мога да кажа ,че се получава много добре...
След машинната мазилка/цимент полимерна Мармокрил 1 на Изомат/,мога да кажа че стана перфектно.Няма и помен от влага,пукнатини и т.н.
Сега в топлото време държи хладно,а същевременно от към отопление е доста икономично...
Ще кача и снимки,ама аман от това че модератора все не се замисля над този въпрос......?!?До кога?!?

Чест и почитание
Re: Истината за термоизолационния оставащ кофраж.
05-06-2010 - 15:25:42
Quote
gogol
Правим в момента сграда от стирол бетонни тухли - малко по различна концепция,но приблизително еднаква ,и мога да кажа ,че се получава много добре...
След машинната мазилка/цимент полимерна Мармокрил 1 на Изомат/,мога да кажа че стана перфектно.Няма и помен от влага,пукнатини и т.н.
Сега в топлото време държи хладно,а същевременно от към отопление е доста икономично...
Ще кача и снимки,ама аман от това че модератора все не се замисля над този въпрос......?!?До кога?!?

Едното е лек бетон/полистиролбетонните тухли/ а другото е оставащ кофраж от полистирол!Нямат нищо общо в концепцията,за да са малко различни! Освен това лекия бетон може да се прави и с други материали като перлит ,кармзит и даже талаш.Талашобетона или дървобетона има всички качествени характеристики на дървото плюс дълговечността на бетона! Една отлична алтернатива,на която започвам да ставам сериозен фен,наричат го още арболит!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход