Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за свързване на 2 тераси

Публикувано от mick 
Въпрос за свързване на 2 тераси
16-05-2010 - 21:36:29
Имам 2 малки тераски ,големи са по 2х1,с разстояние м/у тях 1,20 м.Искам да ги свържа и да стане една цяла тераса.Мисля да ползвам арматура ф10 оребрена през 20 см,като свържа с нея 2-те тераси и няколко пръчки и в плочата на къщата.Обачее онзи ден един приятел спомена,че ако не направя бетонни колони под мястото на свързването,с времето там ще увисне,въпреки цялата арматура.Лошото е,че разстоябието м/у колините трябва да е 1,20-1,30 ма,а точно там има врата и ако ми се наложи да вкарвам нещо ,ще имам проблеми.Вие какво ще ме посъветвате,да слагам ли бетонни колини или дебели тръби,или няма да има проблем.Цялото място,което е м/у терасите 1,20х1 м,с дебелина 10-15 см.Ето и линк към темата в направи си сам,качил съм и снимки там-[www.napravisam.bg]
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
16-05-2010 - 21:55:00
Задължително ли е да използваш стоманобетон?*huh*
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
16-05-2010 - 22:02:12
Ами всъщност не.Давайте идеи,не робувам на стереотипи.Ако нещо ми допадне,ще бъде направено така
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
16-05-2010 - 22:50:06
Ае...с тия бетони...аман вече.А пък тоя с колоните на 1,20 направо е избил рибата....
Металният висящ балкон е евтино,красиво и чисто решение.Може би малко по-скъпо от бетона,но нещата могат да се комбинират като се използват съществувашите плочи за съпорт.









Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-16 22:56 от salvador.
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
17-05-2010 - 08:53:38
За разтояние 1.2 м. спокойно може да се направи с дървена конструкция която, да се хване с метални планки. 1.2 метра ще влязат четири греди по размер на плочата. След това може да се обшие с дюшеме и с преходна лента ,ако терасите са с теракот.За конструкцията не се притеснявай.Малко фантазия и ще стане.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
18-05-2010 - 22:20:08
В "направи си сам" един колега ти го е нарисувал как да вържеш терасите - просто, лесно, здраво. Не си губи повече времето с питане...winking smiley
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
20-05-2010 - 20:32:14
метални планки анкерирани към бетона двойно т заварено към планките арматура и наливай смело бетона

конструкции и изделия от метал
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
20-05-2010 - 21:17:56
И след толкова метал за какво му е бетон? Човека видимо гони и цена.Според мен ще мине само с метала който предлагаш и обшивка.
АААА сетих се бетона е да има повод за*beer*
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
20-05-2010 - 21:48:59
Според мен просто ги влече бетона.
Много е популярен като материал,а и конструкторите явно са му свикнали и не искат да си усложняват живота с други материали и други изчисления.

Това е според мен причината да не се ползват у нас метални тераси и вътрешни конзолни стълбища.Всичко се прави от бетон-нищо,че труда по кофража е пъти повече.
Ей ги и в другия форум...човека пита как да свърже две тераси и веднага му се дава чертеж за арматура...
Re: Въпрос за свързване на 2 тераси
25-05-2010 - 12:31:46
и каква ще е тази обшивка :-[ метала е за здравина на връзката бетона е за обиране на вибрацията иначе пдч ли ще сложи

конструкции и изделия от метал
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход