Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Звукоизолация с елементи на термоизолация

Публикувано от Zrfv 
Звукоизолация с елементи на термоизолация
10-01-2010 - 18:19:31
Решил съм да звукоизолирам апартаментчето. Става дума за стара тухла. Напоследък сякаш започна да ме дразни фактът, че се чуват разни шумове от съседите - силен говор, усиления до скандално високи децибели телевизор на бабата отгоре и отстрани, и прочие. Четох че генерално решение на проблема по принцип няма, но изолацията с гипскартон + достатъчно плътна вата, с гумени подложки под профилите давала задоволителни резултати. Това поне съм събрал като информация за момента.
Отделно от години се лутам в избора на топлоизолация и макар и последно превес в избора ми да получи външната, реших да използвам двойния ефект (шумо+топлоизолация) на вътрешната, още повече, че проблемът с вътрешната влага го реших с влагоабсорбатор и нямам сериозни притеснения от разкисване на картона.
Все пак ще съм благодарен за всеки съвет или насока в избора на изолацията - и като начин на изпълнение, и като материали.
Мерси предварително!
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
10-01-2010 - 19:33:02
аз правих професионална шумоизолация в спалнята ми именно поради тези причини, излезе ми 2000лв от фирма. не се чува нищо сега наистина.

не се лъжи да правиш псевдо изолации от типа на вата+гипс картон, това е всичко друго но не и шумоизолация.

при мен сложиха много дебела специална шумоизолираща вата,върху нея специален абсорбиращ звука битум, после гипс картон, после пак битум и после пак гипс картона..голяма играчка беше и ми изядоха 12 см от стаята.

ако искаш сам да го правиш може да ти излезе много по-евтино, но материалите са важни. На мен ми го правиха форма Сипер

ето ти малко от линковете,които изполвах докато стигна до моето решение

[www.acoustic-design.net]
[www.nolina.bg]
[www.izolacii.eu]
[www.isover.bg]
[www.crioma.net]
[www.di-tradebg.com]
[xn--80adobeckkyc4c3b1h.com]
[www.otvaszavas.bg]
[www.acoustic.ua]
[www.rd21.eu]
[www.siper-bg.com]
[www.napravisam.bg]
[www.muzikant.org]
[www.siper-bg.com]
[www.siper-bg.com]
[forum.muzikant.org]
[misiamoiatdom.com]
[www.di-tradebg.com]
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
10-01-2010 - 19:48:14
Не става само с вата.Трябва тежка плътна мембрана (битум примерно)+гъвкав материал със затворена клетъчна структура (пореста гума) и чак тогава ватата.Това ти е грубо конфигурацията,която би се справила и с трите честоти-високи,средни и ниски.
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
10-01-2010 - 20:29:25
Mersi za otgovorite. Kakva debelina na izolaciqta se poluchava, t.e s kolko se 'sviva' staqta?
naghty, 2000 lv za kakva kvadratura na staqta se otnasq?

p.s. sorry za latinicata, no provideryt me precaka s net i sym ot telefona
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
11-01-2010 - 08:26:31
стаята е 15м2 но с много чупки. изолация правих на всичко без пода. 15м2 стая си има бая стени, да знаеш smiling smiley
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
11-01-2010 - 16:55:53
Quote
naughty
стаята е 15м2 но с много чупки. изолация правих на всичко без пода. 15м2 стая си има бая стени, да знаеш smiling smiley

Имам известна идея колко м2 стени може да има стаята smiling smiley
А дебелината на 'сандвича' 12 сантиметра ли е или сумарно за две стени е това?
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
11-01-2010 - 20:53:25
12см е шумоизолацията. но е майсторска работа. пералнята ми е в съседното помещение и не я чувам въобще..
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
25-01-2010 - 22:21:44
Цена от 2000 лева за цялостна изолация на стая изобщо не е много!
Интересува ме дали ефекта е толкова добър и за шумове от ниския спектър - суббуфери, вибразии от климатижи, звук от ходене върху горната плоча.
Re: Звукоизолация с елементи на термоизолация
20-05-2010 - 18:05:02
Ето една фирма която се занимава точно с това - Звукоизолация на жилището – защита срещу ударен и акустичен шум
ЕТ "ХАМИ"
Извършва проектиране, доставка и монтаж на звукоизолационни системи на сгради, еднофамилни къщи и апартаменти
за контакт-
08870076002

[soundproofing.1gb.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход