Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?

Публикувано от bulhomes 
Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
20-05-2010 - 23:59:35
Вече доста годиини чета този форум и доколкото съм разбрал така е правилно да се изолира ивичест фундамент:


Обаче на първия етаж ще слагам водно подово и е по-добре XPS-а да е над плочата под замазката:


Та се чудя струва ли си инвестицията този фибран около фундамента?
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 04:25:59
Ако една такава "инвестиция" те плаши по-добре не се зафащай.
*book*
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 08:51:31
avatar
Ако искаш цял живот да си натякваш как си си спестил два лева и какво е можело да стане.....?! Давай....
Но според мен си заслужава инвестицията.Най малкото от към ток ще го избиеш....

Чест и почитание
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 08:55:14
Гето - не ме плаши - просто се чудя с какво ще помогне.
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 09:14:46
При точка на замръзване в земята около 70 см. фундамента се явява студен мост, затова е желателно изолирането му. Инвестицията си заслужава.http://nikolchev.dir.bg
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 09:26:00
Правиш първия вариант, а когато стигнеш до замазките сложи пак ЕПС *beer*
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 10:08:09
avatar
Слагането на EPS под замазка не е много добра идея,понеже колкото и да е плътен,няма твърдостта на XPS ,мачка се и в резултат на това се получават грозни гледки и вадене на едни допълнителни пари и къртене на замазки впоследствие...winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 11:04:13
На мен пък ми се струва, че подовото не променя особено нещата за решението вътрешна или външна ТИ по същество.
Последният въпрос се решава от режима на ползване/отопление.
В линка на колегата Николчев е пояснено добре как се прави изборът. (Не му правя реклама, просто ми е "на един клик разстояние" :amismiling smiley
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 13:33:34
bulhomes...върху какво все пак ще лежат основите...почва или скала?
Защото с почвата може и да решиш проблема чрез изолация.С камъните оправия няма,особено ако влизат още 10-20 метра в земята.При тоя сценарий помисли за варианта "крило"..пускал съм картинки как се изпълнява.
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 13:36:29
Третия вариант е правилен.За какво ще изолираш ивичните основи!Просто сложи един наелон (армиран) преди да отлееш плочата.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход