Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Алтернативни изолации?

Публикувано от perko 
Алтернативни изолации?
23-04-2010 - 16:02:33
Ето на каква статия попаднах изолация от пух, вълна и коноп
Та се сетих, че в същност вълната е супер изолация. Не знам точно каква стойност на топлопреминаване има, но надали е по-зле от каменната вата например. Сетих се и друго, че на село може да се намери вълна в неограничени количества на смешно ниска цена. Е не може ли да използваме вълна вместо вата за изолация на покрива например?
Ето и линк, да видите колко струва вълната: Изкупуват вълната на безценица
Re: Алтернативни изолации?
23-04-2010 - 16:44:45
Те тука хората реват,че каменната вата им е скъпа и слагат стиропор...ти отиде на естествените изолации,дето цената е двойна и тройна на ватата.Провери първо колко ще те издруса вносителя за това...щото наши производители се съмнявам да се появят на пазара в следващите десетина години.Ние производител на каменна вата май си нямаме още.
Re: Алтернативни изолации?
23-04-2010 - 22:19:44
Перко, тук в С. Америка вълната и памука са сред едни от често срещаните изолатори за тавани, а също и стени. Въпросният материал се продава на компресирани бали и не е толкова скъпа, но проблема ти е че с голи ръце не мож я постави. Тук хората от същия магазин си взимат под наем една машинка която раздробява вълната/ памука или целулоза и с маркуч пълни стените и таваните. Тази технология обаче е подходяща в работата на уважаваният тук предприемач г-н Николов, за монолотно строителство не става.
*drink1*
Re: Алтернативни изолации?
23-04-2010 - 22:29:13
avatar
Quote
Geto
Перко, тук в С. Америка вълната и памука са сред едни от често срещаните изолатори за тавани, а също и стени. Въпросният материал се продава на компресирани бали и не е толкова скъпа, но проблема ти е че с голи ръце не мож я постави. Тук хората от същия магазин си взимат под наем една машинка която раздробява вълната/ памука или целулоза и с маркуч пълни стените и таваните. Тази технология обаче е подходяща в работата на уважаваният тук предприемач г-н Николов, за монолотно строителство не става.
*drink1*

Гето, дай инфо за машинката или линк.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Алтернативни изолации?
24-04-2010 - 00:17:00
Re: Алтернативни изолации?
24-04-2010 - 00:41:36
Тая работа на Салвадор ми се види като някаква пяна. Вълната и памука се нагнетяват само в затворени пространства (кухи стени и тавани). Всъщност ако тавана е неизползваем то може да се запълни с около 40-50 см. материал и от горе да се покрие да речем с наелон.

СобственикБГ, трябва да се разходя до някои от голямите магазини дето дават под наем и да взема данните на машината и материала. Но това ще стане утре-другиден. Но ето една картинка:[www.homedepot.ca] Тук може да видите всичко, включая и цени.

Поздрав,

Сега видях видеото на Салвадор. Машинката която съм показал горе е значително по-малка и е предназначена за малки обеми, като да речем за еднофамилна къща иначе материала май е същия.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-24 00:46 от Geto.
Re: Алтернативни изолации?
24-04-2010 - 01:25:47
Това на Салвадор имам чувството, че съм го виждал някъде, но за хартиен пулп (смляна мокра хартия).
Re: Алтернативни изолации?
24-04-2010 - 11:05:34
Самата машина се казва фиброкомпресор или някакво такова беше...раздухва каквото му сипете,просто другия модул е различен според материала.Вълна,памук,хартия,разни смеси със стиропорни топчета...Компресорът наистина не е голям.Другият модул е вече според зависи.
Англичаните например пълнят двойния зид със стиропорни топчета,използвайки същата машина.
Re: Алтернативни изолации?
26-04-2010 - 09:29:51
Ми, на мене идеята ми беше за нещо далеч по-просто: Отиваш в някое село, натоварваш колкото вълна можеш, непрана за да не я ядат молците. След това я натъпкваш в стените вместо вата и това е. Воала. Машини, чудесии .... не виждам за какво са толкова необходими
Re: Алтернативни изолации?
26-04-2010 - 15:40:02
Хе хе. А ти някога виждал ли си на живо непрана вълна? А знаеш ли как мирише? Някои ора гледат много елементарно на тези работи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход