Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Стъклени тухли -изолационни свойства

Публикувано от Petar 
Стъклени тухли -изолационни свойства
22-05-2008 - 23:29:10
Някой може ли да помогне с инфо или линк каква е аджеба ламбдата или по точно U-то на стандартна стъклена тухла със стандартни размери 19/19 и дебелина 8см.
Е къде ли не рових в гугъла, ама не би. Само казват - много добра, ама колко? sad smiley

Дошла ми е идеята да си направя зимна градинка долепена до къщата като 2 от страничните стени да са от стъклени тухли, а главната отпред с алуминиева конструкция с прозорци тип фолксваген.
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
23-05-2008 - 10:11:35
avatar
Тоз въпрос и мене ме вълнува и аз ще чакам компетентно мнение.
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
23-05-2008 - 11:28:44
Почти никаква. Не се използват за външна стена на отопляеми помещения. Навремето се използваха, преди да започне да се говори за топлотехника и навсякъде, където са прилагани е голям студ през зимата. Незнам точно число на коефициент на топлопроводимост и едва ли са им правени такива изследвания, но ще попитам тук-там.
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
23-05-2008 - 11:31:20
Стъклени тухли съм сложила в банята, но не е на външна стена. Стоят много красиво и влиза и дневна светлина в банята. По скоро са декоративен елемент и не са на цялата стена.
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
23-05-2008 - 11:48:11
Добре де - ще задам въпроса по друг начин (не според конкретния случай)

Вече уточнихме в друга тема, че въздуха (неподвижния) е перфектния изолатор с ламбда 0.023

Стена сандвич изградена от решетъчна тухла 25см, ЕПС 5см и 8 см стъклено-тухлен зид кати финиш ми се струва перфектна откъм ТИ свойства.
Калкулатора ми дава U=0.185 !!!, при норма 0.5

Защо никъде не съм срещал досега такава комбинация ? Как мислите ?
Греша ли и ако да - къде ?
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
23-05-2008 - 12:00:09
Въздуха в стъклената тухла не е неподвижен. Иначе щеше да е много лесно и стъклопакетите да са перфектна изолация, само трябва да им увеличиш малко дебелината...
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
23-05-2008 - 12:50:18
menikreal,

това е интересна идея, би ли изпратил снимка ако не те затруднява? Предстои ми ремонт на баня, кухня, и т.н. и събирам идеи.
Благодаря предварително.
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
23-05-2008 - 12:58:41
Petar, тухла+пенополистипол+мазилка+зид от стъклени тухли излиза по-скъпо. Неможеш да оставиш пенополистирола неизмазан. Виж мин. вата - можеш. А многослойните стени изискват свързване на отделните слоеве - обикновено с медални скоби и става прекалено сложно. Май, щом не се е сетил някой, значи има недостатъци. Не съм против новите неща по принципн, но трябва да се огледат от много страни.
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
23-05-2008 - 23:35:19
Стена сандвич изградена от решетъчна тухла 25см, ЕПС 5см и 8 см стъклено-тухлен зид кати финиш ми се струва перфектна откъм ТИ свойства. Калкулатора ми дава U=0.185 !!!, при норма 0.5

Смяташ само топлоизолацията, а забравяш за влажностния режим на една такава стена. Най-пароплътният слой стъклото е отвън и това ще наруши топлинно-влажноистния режим т.е. ще възпрепятства изсъхването през летни сезон и ще способства натрупването на влага в стената през зимния.
Re: Стъклени тухли -изолационни свойства
24-05-2008 - 09:52:19
pe6o, прав си - стената трябва да диша. Затова казах, че при новите , експериментални решения трябва да се огледат много аспекти, не само топлоизолациони свойства. Трябва да се оставят малки отворчета ( дупки ) долу и горе по фугите на стъклената стена да диша, да се замени пенополистирола с мин. вата. и да се остави въздушен слой мин. 2 см. за вентилация, но вече отиваме на детайл като при вентилируемите фасади и първоначалната идея се загуби. Ако ще правим вентилируема фасада, има и други наложили се финишни материали. Не е лесно да се измислят нови детайли и решения. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход