Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Може ли варел за лятна баня да се свърже под налягане

Публикувано от bulhomes 
Re: Може ли варел за лятна баня да се свърже под налягане
09-07-2008 - 17:15:02
Нали още в първия си пост питам за затворен разширителен съд - те са с мембрана с въздух от едната страна, който обира налягането. Май ще взема да пробвам - варелите ги купувам 1 път ползвани за 3,60 лв, така че няма да ме сбърка ако спукам 1-2...
Abu
Re: Може ли варел за лятна баня да се свърже под налягане
09-07-2008 - 19:40:21
Я по-добре не опитвай колко издържат на налягане, че съм виждал капак от варел да отлита на 20 м вертикално...

Имахме преди "лятна баня", ама сега не сме я монтирали - то един монтаж, да вдигнеш един черен варел на третата тераса и да опънеш маркучите...
Значи, проста система:
Пълнене от водопровода, като имаш преливник на варела, изведен в банята. Като потече от преливника, затваряш крана на водопровода. От варела към смесителя - топла вода. Студената си е на водопровода. Няма налягане, няма автоматика - трябва да висиш десетина минути докато се напълни и това е. Ако искаш да спира и започва автоматично пълненето, ползвай поплавък и кранче от тоалетно казанче. Аз лично не ти препоръчвам такава щуротия, но ако те мързи да гледаш кога се е напълнило...
Re: Може ли варел за лятна баня да се свърже под налягане
09-07-2008 - 21:52:07
bulhomes, 3 атмосфери налягане са 30 метра воден стълб - дали според теб може да издържи варела? Смесители за ниско налягане се продават, но са за мивка - заради кухненските бойлерчета в шкафа. Около130 лв. май струваха. сещам се и за друг вариант - да се разпробие нормален смесител и т. н. аз една година мисля по твоята тема - и аз ще го правя, но варела не е вариант - купи си казанчета за бойлери (2-3) или или да ти заварят нещо по голямо. или хидрофор от 250лв. - да помпи от съда и да вкарва в системата на топлата вода (например с тетка след ел.бойлера)
Re: Може ли варел за лятна баня да се свърже под налягане
11-07-2008 - 01:08:29
Abu топлата ти вода от варела към смесителя от коя част на варела излиза. Ако е отдолу - ще се къпеш със студената вода, която току що си налял или да чакаш да се сгрее целия варел. Отгоре няма как да е, защото по време на къпане ще трябва да допълваш някак. Сложно се получава за експлоатация - предпочитам тока в този случай...
jimi благодаря ти за идеята за балоните от бойлери. Не се бях сетил, а имам няколко - само трябва да видя как ще им направя входовете. И аз си мислхе за хидрофор, но става прекалено скъпо и сложно за лятна баня на двора. Трябва и поплавък да измислям на варелите...
Благодаря и на Abu, че ме разубеди да не си играя... Засега най-готиния вариант остава с пълненето на варелите при отваряне на "уж" топлия кран, но тъй като вече плочките са налепени ще е с балоните от бойлерите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход