Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Благодаря на всички във форума

Публикувано от bulhomes 
Благодаря на всички във форума
08-03-2010 - 23:29:45
В процес съм на избор на фирма или бригада, която да ми направи грубия строеж. От няколко години чета и пиша в този форум и съм удивен, че няколко от "майсторите" (дори и фирми ми ги посочиха като добри майстори) нямаха елементарни понятия за някои неща. Единия никога не беше виждал и чувал, че външна топлоизолация може да се прави с каменна вата. Според другия пък най-добрата изолация била с фибран. С фирмите, с които преговарям е друго нещо - там вече всичко е разбираемо и съм горд, че всичко което знам за строителството съм го научил тук от Вас за което покорно Ви БЛАГОДАРЯ.

Днес най-после получих конкретен отговор за цената на изпълнение на двоен зид (нещо за което научих тук). Наистина е по-евтино и мястото на топлоизолацията е по-добро при двойния зид (за 270 кв.м. разгъната площ мога да спестя около 1500 лв) в сравнение с класическия. Строителя обаче казва, че ако той го прави за себе си ще предпочете класическия зид с топлоизолацията отвън, заради по-голямата устойчивост на сградата при евентуални земетресения или слягания. Между другото първия "майстор", който споменах каза че е правил двоен зид на един баровец от града ни, но след време се "изтумбил"... Като го питах дали е слагал превръзки между двата зида (тел) се изсмя и каза "глупости".

ОЩЕ ЕДИН ПЪТ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!! *bow**bow**bow*
Re: Благодаря на всички във форума
09-03-2010 - 01:58:59
Само овации Булхоуме*ok**ok**ok*
Re: Благодаря на всички във форума
09-03-2010 - 07:30:10
avatar
Стискам ти палци!!!!!!!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Благодаря на всички във форума
09-03-2010 - 08:36:54
Малко ме изненада с това,че двойния зид излизал по-евтино.
Фибрана и стиропора няма начин да не ти го предложат-дава голям ефект срещу малко пари,работи се лесно и бързо.
Друг е въпроса що за материал е всъщност.
Re: Благодаря на всички във форума
09-03-2010 - 11:04:06
Ще цитирам от писмото:
"Направих анализи за фасадите както говорихме.Ще ти покажа какво се получи.Цената на единичната зидария /с тухли четворки е 111,04 лв/м3 , което е 111.04:4 =27,76 лв/м2 зидария. Външната варовоциментова мазилка е 6,81лв/м2.Топлоизолацията- 26,95 лв/м2.Зидарията с единични тухли със стиропор м/у тях 39,47 лв/м2.Виж прикачените файлове. Останалите елементи-вътрешна мазилка,вътр.шпахловка и силиконова мазилка са с еднакви цени и в двата варианта.Да направим рекапитулация: Първи вариант/ тухла 25 см +топлоизолация/ - 27,76+26,95=54.71 лв/м2.Втори вариант/ зидария с единични тухли със стириопор м/у тях/ + външна мазилка - 39,47+6,81= 46,28 лв.Разликата 54,71- 46,28 = 8.43 лв/м2. Ако обекта е 160 м2 фасади, то общата разлика е 1348,80 лв.Ти прецени сам какво да избереш.Ако е необходимо аз да избирам бих избрал първия вариант макар ,че е по скъп като цяло.Защо?Не може да се сравнява здравината на носещ 25 см зид с неносещи 12 см.зидове особено при земетръс.Освен това на етапа груб строеж за зидарията с четворки 25 см се ангажират много по малко средства/26,76<<39,47/.При първия вариант бетоновите пояси и греди "захващат и затискат" зидарията, докато при втория се прави еластична връзка с монтажна пяна,варов разтвор и клинове м/у бетона и зидариите. При втория вариант под гредите и поясите термичният мост се прекъсва което е предпоставка за конденз в тези участъци. "

Това беше най-професионалния анализ на двойния зид, който получих до момента. Като се прибави и "играта" за превързване на двойния зид и изолирането на външния зид от колоните и горната плоча и разликата в цената на XPS и EPS за обличане на колоните и перифериите на плочите - предполагам цените на двата вида зидане съвсем ще се изравнят.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-09 11:04 от bulhomes.
Re: Благодаря на всички във форума
09-03-2010 - 14:42:19
avatar
Желая късмет при направата и по малко нерви....Само живот и здраве да е...
Надявам се ако имаш трудности или желаеш да ти се барне спец цена просто да напишеш едно ЛС.Ще помагам с каквото и както мога.
Чест и почитание.

Чест и почитание
Re: Благодаря на всички във форума
09-03-2010 - 19:48:13
И не забрявай съфорумците.....!
Днес къща, утре друга, а чиляците са си живи и здрави!
Re: Благодаря на всички във форума
09-03-2010 - 20:09:42
Е те това, пък:
"При втория вариант под гредите и поясите термичният мост се прекъсва което е предпоставка за конденз в тези участъци."
беше най-супер професионално. (не коментирам правописа)!?
Re: Благодаря на всички във форума
25-03-2010 - 10:29:19
здравей по евтиния вариант да се вземеш бригада по евтино е фирмите взимат почти двойно пове4е.аз също съм строител занимавам се с груб сртоеж имаме техническо лице.работим качествено ако имаш интерес се обади.тел 0884195680 Васил
Re: Благодаря на всички във форума
25-03-2010 - 17:40:41
Да ти кажа честно, че не е кой знае колко разликата. Поне в тоя момент. Даже офертата от една бригада прехвърли с доста тази от една фирма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход