Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОКРИВ НА ТЕРАСА

Публикувано от bully 
ПОКРИВ НА ТЕРАСА
31-12-2009 - 13:40:54
Интересуват ме алтернативи за покрив на открита тераса на последен етаж на сграда.
Терасата е изцяло външна и като вали, набива вода и зимата също има проблем при снеговалеж.
Може ли някой да ме посъветва какво да правя или към кого да се обърна.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-31 13:42 от bully.
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
31-12-2009 - 13:55:43
Лексан върху винкелна или алуминиева конструкция.Евтино и върши достатъчно добра работа.
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
31-12-2009 - 14:15:42
Quote
salvador
Лексан върху винкелна или алуминиева конструкция.Евтино и върши достатъчно добра работа.
:]Лексан + Лексотан ми се вижда добра комбинация!
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
01-01-2010 - 13:05:37
avatar
Да добавя още нещо ,че и аз съм пред дилема.....
Имам проблем къде да си поставя простира,при положение ,че и на двата апартамента на терасите нямам покрив.....
Идеи....?!?

Чест и почитание
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
01-01-2010 - 14:24:58
Остъкли го с шперплат :}
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
01-01-2010 - 14:29:32
Quote
gogol
Да добавя още нещо ,че и аз съм пред дилема.....
Имам проблем къде да си поставя простира,при положение ,че и на двата апартамента на терасите нямам покрив.....
Идеи....?!?

купи си пералня със сушилняwinking smiley
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
01-01-2010 - 19:04:01
Ами решение e със стъклен покрив,доста е стабилен и може да се остъкли и от предна страна.Прави го фирма БЕСТ-ПАНОРАМА яко е трябва да се види
http://best-panorama.com/
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
01-01-2010 - 23:01:45
Препоръчвам да се изпълни метална конструкция покрита с поликарбонат. Ако решите обаче да сложите и фасадни остъкления за да затворите пространството, то не се надявайте да се оттървете от конденза. Изпълнявал съм такива конструкции. При по-малки подпорни разстояния може да се използва и дървена конструкция. инж.Драганов
ЧНГ!
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
02-01-2010 - 09:38:21
avatar
Quote
granit
Остъкли го с шперплат :}
Не знаех, че шпертплата е вид стъкло....*angel*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ПОКРИВ НА ТЕРАСА
02-01-2010 - 14:35:05
Аз разпитвах доста за този покрив и рабрах, че при конструкция с фасаден профил при получаване на конденз и теч самия профил има отводнителни канали и това позволява отводняване, т.е. да не капе в балкона. Поликарбоната при температурните разлики в климата в България сигурно няма да издържи много, а и не ми е много красиво с този винкел. Има ли гаранция, че не прави конденз, ако простираш, готвиш или гледаш цветя на балкона си?

Дано се включат и други, че да видя и други менения по въпроса! *yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход