Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?

Публикувано от lala_boom 
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
23-08-2013 - 17:00:07
Тази тема е доста стара , някой има ли вече опит с тези тухлите и въобще струва ли си да се дават повече пари за тях? Ясно е на всички ,че са с добра геометрия, Но откъм топлоизлоция как са ? Истина ли е ,че спестяват варов разтвор и че много трудно се захващтат изолации ,бойлери и т.н по стени зидани с такива тухли?
Кое е по-добре според вас :
Тухла на каспичан с 20 см стериопор или поротерм 38 и 10 см изолация?
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
24-08-2013 - 09:30:17
Аз лично бих си спестил въобще варианта, в който бойлерите висят по стените.Нищо не се печели.Нито функционалност, нито нищо. Има стоящи бойлери и на нашия пазар вече, от доста години.За апартамент може и да са някакъв горе-долу удачен избор.Ама за къща...
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
13-03-2016 - 20:05:19
На тази цена сега има по-хубав вариант. Видях тук. Без доп изолация и външни работи.
[facebook.com]
38 N + F HI и новите "Комфорт".
31-05-2016 - 21:51:42
Зидам с 38 N + F HI и новите "Комфорт". И двата вида са криви и си трябва стабилно зодарски разтвор за да се компенсира това и пак не е достатъчно, защото не са еднакви във нито един от размерите им. За съжаление новия модел Комфорт са много крехки, ама МНОГО !!! Стария 38 N + F HI са значително по-здрави. Първите са 14 кг, вторите 18. Сами си направете извода. При сваляне с кран Комфорта са чупи много, да не говорим, че от завода пристига с пукнатини. Не го препоръчвам. Ако има от къде купете си 38 N + F HI и не се занимавайте с тоя вестник Комфорта. Иначе специален зидарски разтвор задължително и след това измазване на стената с термо мазилка - ще ви се завие свят от цената й. Така изпълнената комбинация вече дава необходимия коефициент. Иначе с обикновена мазилка забравете за добра топлоизолация. Ако имате пари купувайте, инвестицията е добра, но го правете както го препоръчва производителя, а не го побългарявайте. Пак казвам, тухлите са криви, но е нормално, зидат се добре, с малко майсторлък. Успех.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-06-2016 - 22:09:47
Привет Димитре,

Гледам скоро си зидал а на мен ми предстои тепърва. Едно от нещата което наклони везните при мен в полза на поротерм 38 беше липсата на доп.изолация , пестенето от мазилка и правилната геометрия както и здравина, т.е и пестене от труд ( съвкупно).
Ако както казваш изолацията не отговаря на коефициента без термо мазилка и няма кой знае какво пестене на труд и мазилка, то аз сериозно се замислям за трислоен зид ( четворка или единичка / изолация/ четворка) или зидане с полистиролбетонни блокчета.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-06-2016 - 22:54:24
Аз пък си направих Поротерм 25 + 10 см. стиропор и да ви кажа че съм доволен. Не ми прозвуча убедително 38 без изолация. Моите 25 бяха с доста правилна геометрия, и доста здрави. Сега може да са бутнали качеството надолу. А видях и 25 с 10 см каменна вата, и ми се видя супер, ама е скъпичко. А при мене зидът винаги ми е леко хладен-зима, лято, все долу-горе еднаква температура. А у нас е от -20 до +40.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход