Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?

Публикувано от lala_boom 
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
10-11-2008 - 22:33:21
Здравей LKK,

ще се опитам пак да обясня ама не е лесно.

На запад или по-специялно в Германия където съм живял и от където се вдъхнових за такава къща, не слагат челни дъски и не затварят хоризонтално дървените ребра на покрива. Те се виждат и оллуците се хващат директно на тях. До тук се надявам,че е ясно. Имам една столица лежаща в/у бетонна греда под която ще е бъдещия външен зид. Тази столица с размер 14/14 е хваната с арматура за бетона, на нея перпендикулярно с ъгъл от около45 градуса стъпват ребрата с размер 10см. ширина и 20 см. височина. Те стърчат около 1м. пред бетона така, че образуват стреха. М/у ребрата има вата която неможе да бъде запечатана и за това в Германия слагат декоративна решетка от ламарина широка колкото е разстянието м/у гредите и отвесирана по стената.
Аз смятам тази решетка да я направя с тънка медна мрежа щракната с телбод за страните на ребрата, като първи вариянт, и като нейно продължение да бъде Сайдинга.
Другият вариянт е да пусна Сайдинга до горе и да върви по ребрата, такаче спускащата се вата от покрива да опре в него в най-горния край.

Ако и сега не се разбира заповядай на море и все ще намерим решение.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
10-11-2008 - 23:06:52
Аз сложих една метална поцинкована мрежа фи 1 мм, 1х1 см дупки като я набивах с едни поцинковани скоби за кабели, намерих ги в Бриколаж. Телчетата няма да изкарат дълго според мен. Доста играчка беше ама няма как - оставил съм 4 см въздух между ватата и дъсчената обшивка защото съм с битумни керемиди - вентилируем покрив.
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
11-11-2008 - 16:37:10
Здрасти Tomba,
Мерси за поканата. Вече ми се проясни и ситуацията за покрива. Според мен и двата варианта стават, но със сайдинга ми се струва, че ще е по-красиво и по-надеждно.
И керемидите да ги сложиш на двойна скара, както си се полага.
Успехи.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
11-11-2008 - 18:54:20
Здравейте пак,
пропуснал съм явно да спомена, че аз покрива вече го имам, и другото, че аз казвам керемиди, а те са битумни. Боби, стана ми интересно как остави това рзстояние от 4см.? Иначе идеята за ламаринката е добра, ще видя колко би се оскъпило със Сайдинг, тъйкато има опкрайчващи профили отгоре и от долу по всъка греда, а не ги дават безплатно.
Имате ли идея случайно ако залепя два ката фасаден стериопор на Баумит от по 10 см. в/у Итонг дали ще има достатачна паропропускливост за да не се получи конденз? Имайте предвид, че Итонг облечен с 5см. Фибран силно кондензира защото Фибрана е НЕ-паропропусклив.
Ако облека Итонга с 20см. стериопор ще ми струва с лепилото окло 25лв.м2 после шпакловка и мазилка, общо около 35лв. Сайдинга с кашираната втата и ПУ по гредите около 45лв.
Благодаря.
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
11-11-2008 - 19:43:33
Абе съвсем се отплеснахме от темата, но здраве да е.
Tomba, много е важно между битумните керемиди и топлоизолацията да имаш въздух за да се вентилира конденза!!!!
Битумните керемиди са паронепропускливе, т.е. запечатка. Парите от помещенията отдолу ще преминават през ГК, ватата и т.н. и като стигнат до битумните керемиди ще кондензират и ще стане една .... То влошаването на топлоизолацията е половин беда, ама за десетина години всичко ще се скапе от влагата.
Боби правилно го е направил, а ти ако може не слагаи ватата до ОСБ-то а остави поне 2 см за вентилация, т.е. ново ОСБ с пародифузно фолио два см по надолу от ОСБ-то върху което са ти керемидите, а след това както си знаеш. Между другото под гипсокартона към ватата се слага и паронепропускащо фолио.
Задължително на билото предвиди вент. отвори, а челно /там където искаш да слагаш мрежичка или сайдинг/ също да има такива.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
11-11-2008 - 22:20:04
Уфффффффф вече ще се збъркам, добре, за да не се получи конденз, няма ли да е достатъчен наилона м/у ватата и гипсокартона?

Над ОСБ-то имам паропропускливо фолио на Брамак и мисля, че битумните керемиди не са чак толкова плътни, все ще има фугичка, или?

Ако реша да сложа паропропускливо фолио над ватата под ОСБ-то, което да ограничи ватата на 2 см. под него няма ли да е достатачно, тъйкато практическото изпълнение с втори ред ОСБ е практически невъзможно? Бих могъл да хвана фолиото с такер или пирончета за страните или да сложа вата с кашировка.

Притесняваме и другото, че ватата ще падне като размер от 20 замислени на 18 реални, ако сложа и 2-ро ОСБ още с поне 1,5 см. Мога ли според вас да збия 20 см. вата в 18см. или ще загубя ефекта на ватата.

Друго като вариянт е да сменя ватата с фасаден стериопор м/у ребратата, тогава мога да си позволя и 18 см. тъйкато ще има същият еквивалент и няма да стига до ОСБ-то и ще си спестя мрежичките. При билото за вентилационни отвори вече е немислимо, всичко е затворено.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
11-11-2008 - 22:28:31
Изкам да фкарам 2 снимки за по-добра представа ама нестава Е-маила ми е:

anton_stoichev@yahoo.de - пратете ми ваш е-маил и ще ви пусна 2 снимки.
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
11-11-2008 - 22:46:29
Tomba, пратих ти мейла си.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
12-11-2008 - 10:44:17
Благодаря за инфто, изпратих снимките.
Забелязах, че там кадето са ми ребрата когато е влажно остават влажни райете по покрива. Това което мога да направя е да сложа каширана вата 18 см. или да сложа стериопор 18 см, той е по-малко паропропусклив и така по-малкото влага достигнала до покрива ще се изпарява по-бързо преди да достигне ОСБ-то с керемидите. Има и вариянт да сложа Фибран (паро-непропусклив) 15 см, и от горе да оставя 2-3 см. както и от долу към гипсокартона също толкова. Когато имам въздушна преграда се надъвам да избегна мухъла. Съгласен съм със схемата ама вече е твърде късно за по-радикални действия.
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
12-11-2008 - 15:07:46
Това са снимките от строежа на Tomba





Ще открия нова тема, за да не спамим в съществуващата и за да се види от повече хора, та дано му помогнем на човека.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход