Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?

Публикувано от lala_boom 
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
09-11-2008 - 19:09:00
Здрасти Tomba! Щом си направил контакт с Wienerberger сигурно са ти дали и дипляната
Продукти Поротерм,на стр.11 под заглавието Конструктивни решения с Поротерм в средата е експонирана многослойна външна стена с Поротерм с 2 снимки и обяснение на предимствата.Няма да коментирам твоите варианти ,защото моя личен избор е този покрай,който си минал без да му обръщаш внимание:нищо освен стериопор на топченца с цемент за спойка :} Поздрави!
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
09-11-2008 - 22:20:35
Абе готин си, то всичко от тази дипланка преди година тръгна, много добре я знам, ама на 30см. колони+20 см. вата+12см. тухла=62см. зид и нарушавам строителната линия, да не говорим, че двата ката зид са си и бая пари и за маистори, а и как ще мини за АКТ 14 без външният ред тухли да имат стомано-бетон през няколко метра незнам. Това е възможно в западна Европа, просто снимката е взета от там вероятно. Към тези 62см. добавяме и мин. 3см. гипсокартон +1 сант външна мазилка = 71см. Общо в пари без майсторлъка около 100лв.

Другия вариянт с клинкерните тухли е също толкова дебел, спестявам от мазилка обаче квадрата на клинкера само е около 100лв.

3-тия с каменната вата беше моят, първи, но цената на каменната вата ме отказа само тя е 120лв. на квадрат.+55лв.без парите за майстори = 175лв.

Сега ако имаш желание моляте изкоментирай вариянта със Сайдинга.

Благодаря, и на теб поздрави!
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
09-11-2008 - 23:06:47
Tomba Написал:
-
>
> Сидинг+паропропускливо фолио+15см. вата + 25 см.
> Итонг + гипсокартон= 0,20 U/Wm2, колкото е
> всъщност и 20 см. вата на покрива, колкото е и
> бетонна колона от 30 см. с 12,5 см ПУ.

Аз бих разменил малко нещата:
сайдинг винил+25см.итонг+10-15 см.вата+ гипскартон.Паропропускливото фолио не му виждам мястото,итонга е защитен от сайдинга,а пък ватата си е зад гипскартона.Ще ти споделя и моето еретично виждане за топлоизолацията! Топлото в къщата се движи отвътре навън през зимата и обратно през лятото-отвън на вътре.Така ,че избора е твой къде ще го спреш да не бяга-дали отвътре на зида или ще топлиш 150 м3 бетон + 20000тухли,както казва Дон Балон,заради идеята че ,печелиш площ,слагайки ватата отвън на зида!Поздрави!
smiling smiley
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
09-11-2008 - 23:42:53
Някой смятат тези 150м3 бетон и 20000 тухли за акумулатор на топлина, ама този акумулатр ми се струва доста разхерметизиран към покрива(тавана).

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на IMOTI.NET респ.(Дон Балон)
:}
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
09-11-2008 - 23:56:03
Редакцията поднася извиненията си на автора за съкратената форма на реквизита по отношение на използвания цитат и поема ангажимент да възмезди по подходящ начин автора с кило ракия! :}
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
10-11-2008 - 06:14:25
Ако може с бандерол обаче. clap:
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
10-11-2008 - 12:30:34
Несъм съгласен, че от към тавана нямам изолация тя се полага в момента и е също 20 см. минерална вата затворена отгоре с ОСБ-3 и паропропускливо фолио + керемиди, а от долу найлон и гипсокартон хванат директно за ребрата които са с размер 10 на 20 см. през 60 санта от център до ценър.
Ако сложа изолацията вътре свалям обема на стаята с по 20 см. от всички страни, а това си е отнемане от реалната жилищна площ, тъйкато трябва да сложа равна дебелина в/у всички елементи от конструкцията. Когато започна да топля през зимата ще се затопля бързо, но и бързо ще истива, а когато разчитам на водно подово със слънчева енергия акомулаторното действие на външните стени за поддържане на микроклимата е от същественно значение.
Паропропускливото фолио е да задържа ватата, и се слага под сайдинга по принцип.
Друг проблем е и това, че ако слагам вата отвътре трябва задължително да правъ картона на кострукция, а това е по-скъпо и отнема още малко сантиметри, отколкото лепенето.

Благодаряа за съветите оценявамги високо!
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
10-11-2008 - 17:07:40
Здрасти Tomba,
аз съща съм на мнение, че мястото на ватата е от външната страна на стената, непосредствено под сайдинга. В този случай, както ти твърдиш паропропускливото фолио си е абсолютно задължително. Хубаво е да има и около 2 см въздух под сайдинга, за да се получи тъй наречената вентилируема фасада. Зидът, който остава отвътре ще акумулира топлина през зимата и прохлада през лятото. При проветряване на помещението няма да ти истива мигновено, а лятото дълго ще държи приятна прохлада, запасена през нощта.
И при мен стои дилемата как да направя външните стени и засега подобна на твоята система е единственото решение, което ми е напълно ясно като конструкция и практически изпълнима за БГ!

Интересно ми е да споделиш впечатления от лепенето на гипсокартона отвътре. Интересува ме дали ще успееш да постигнеш по-добри резултати от машинна гипсова мазилка.

Успех в начинанието.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
10-11-2008 - 18:12:06
Пак здравйте скъпи сърфорумци.
Преди малко разговарях с една фирма и в края на краищата се оказа това най-добрия вариянт. Дори доразвихме вариянта като, за да не се свлече с времето минералната вата и да се оголи на места стената, по-добре би било да взема каширана вата, тази кашировка е всъщност и паропропускливото фолио и позволява да се закрепва с дюбели за външни изолации, не е много по-скъпа, а и после мога да си спестя от другото фолио. Утре ще се срещна с един приятел които работи в една фирма вносител на изкуственно дърво, ще ми се скарата да е такава, дървото все пак гние с времето, а и иска грундиране.
Нямаш проблем с лепенето като стигна до там ще пиша. Аз в к тухлен стар блок съм вече така 8-ма година и нямам забележки. По гладко няма кой да ти го измаже и е супер лесно за кабели и В и К.
Имам един проблем обаче, ребрата на покрива ги оставям открити, м/у тях вата, мога да затворя отвора в края с медна мрежа защото такава имам от едно време останала, но мога и да вдигна сайдинга до горе и той да задържа ватата. Подкоято в края имам бетон облечен с пяна и п процепа м/у пяната и сайдинга ще е само 2,5 см. Става въпрос за ъгъла който се получава м/у челната вертикала и падашичт под 45 градуса покрив. Дано стана чсно.
Аз строя до Варна в Белослав къде си ти ЛКК ?
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
10-11-2008 - 18:38:55
Здрасти Tomba,
аз съм в София и засега съм на етап идеен проект.
По въпроса за свличането на минералната вата съм чел, че като се прави скарата първо се слагат вертикалните летви, с отстояние малко по-малко от ширината на ватата, а след това напречно на тях се слагат хоризонтални, например през 90-100 см. Така се образува нещо като кутийки, където се слага ватата и тя не се свлича. Парчето вата за всяка от кутийките е с около 5 см по-голямо, така я изпълва гарантирано. Не знам дали ме разбра, но ще се повторя: Хоризонталните летви са с 2 см по тесни от вертикалните, т.е. толкова, колкото е и дебелината на топлоизолацията. Така между сайдинга и ватата остават вертикални двусантиметрови вентилируеми пространства, които предпазват ватата от конденз през зимата и отвеждот топлото от нагретият сайдинг през лятото /вентилирана фасада/. Отдолу и отгоре на сайдинга се оставят отвори за вентилация. Паропропускливото фолио си е абсолютно задължително и се слага върху скарата след като е поставена ватата. В никакъв случай не икономисвай от него. То ти пази ватата от овлажняване и ти гарантира параметрите на топлоизолацията.

Според мен няма какво толкова да му избираш на дървото за скарата, защото то е надеждно защитено от влага. Достатъчно е да го импрегнираш срещу вредители и ще ти е вечно.

Благодаря за инфото за лепенето на ГК. И аз обмислям подобно изпълнение, но засега не съм виждал добро изпълнение.

За покрива не можах да разбера обясненията ти. Сори.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход