Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?

Публикувано от lala_boom 
какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
27-06-2008 - 12:09:17
Есента живот и здраве започваме да строим в Сарафово.Посъветваха ме да използвам тухлите поротерм,защото нямало нужда после от допълнителна изолация.Но дали е така?Намерението ми е да построя сграда от висок енергиен клас.Затова искам да използвам лятото да събера повече информация за дограмите ,за тухлите ,искам да направя нещо качествено.Че аман от разни постройки тип жилищни,в които горките хора в момента на нанасяне трябва да започват ремонти ,изолации и всякакви щуротии,да не говорим че като си пусне кумшията аспиратора и всички етажи смърдяд на манджа ,защото си вклучват аспирацията в шахтите.Да не говорим,че не дай си боже,да ни раздруса един трус и ще стане като в Турция.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
27-06-2008 - 12:55:46
И какъв ще е този висок енергиен клас без изолацци??Па макар и с тухлите поротерм!!!
Доколкото знам с тези тухли се зидад прави стени!
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
27-06-2008 - 16:01:47
avatar
Аз в момента строя с Porotherm 25 N+F, но смятам да сложа допълнителна термоизолация.
Доволен съм от тях. Качествени, с добри изолационни параметри, бързо се работи, прави стени, ... и не са твърде скъпи.

По принцип има и Porotherm 38 (с дебелина на стената 38см) за който дават много добри изолационни свойства, но имай предвид, че това са характеристики само на тухлата, т.е. бетонната конструкция остава неизолирана.

С други думи: тухлите са само един от компонентите на нискоенергийната къща!

Аз лично избрах вариант: 25см. стена с Porotherm + цялостна външна изолация.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-27 16:04 от gandonov.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
27-06-2008 - 18:44:39
avatar
Без топлоизолация едва ли ще ви подпишат акт 14,но тухлите са си читави....
Тухлите са добри ,но какво става ако ви минат във бетона....
Шумоизолационни качества има ,но това едва ли ще ви направи сградата тих кът за отдих и спокойствие....
Бас ловя,че сега говорите така,но дойде ли време за строителство ще наблегнете на нисък клас лепила,не добра топлоизолация и т.н.
Щото вече от години се занимавам с инвеститори и строители и се нагледах на високоенергийни сгради....
Ама знае ли човек - може тоя път да не изляза прав.....!
Но задължително ще ви посетя и ще ви дам оферта.....
Само ме чакайте..... :]

Чест и почитание
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
30-06-2008 - 11:18:11
Кото казвам ,че целта е да направя такава сграда имам в предвид и други параметри ,сега търся най-ефективните слънчеви колектори.Аз съм задала на проектантите да предвидят моите изисквания.За тухлите добре уточнихме че ще са поротерм ,сега трябва да намеря подходящите колектори които да дават добър % топло и ел.енергия,после ще търся дограмите които ще отговарят на изискванията за пасивна сграда,и така .Поне имам време до септември да събера достатъчно информация.Понеже не съм строител и се уча от информацията която получавам.Благодаря на всички които са си дали мнението!Нали за това е форума?
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
30-06-2008 - 11:25:38
искам да ви изпратя картинка но не знам как
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
01-07-2008 - 08:16:11
avatar
Регистрираш се в снимка . нет или нещо подобно беше като сайт и после даваш линк към нея/копваш и пействаш адреса/.....
Добре дошли в редиците на бодрите и съвестни строители..... :]

Чест и почитание
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
01-07-2008 - 08:45:03
Питане,
Как и с каво е правилно да се лепят тухлите Porotherm?
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
01-07-2008 - 09:29:13
avatar
[www.wienerberger.bg] Информация за строители > Най-често задаваните въпроси > Какъв трябва да е разтворът за зидане?
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
01-07-2008 - 10:27:10
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход