Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Опит със ограничения на електроповод (сервитут)

Публикувано от ArturDent 
Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
18-08-2009 - 15:13:12
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:03 от ArturDent.
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
18-08-2009 - 16:11:07
Бравос!

Ей така се действа!!

clap:

Поздрави,

smoking smiley
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
18-08-2009 - 17:26:21
ArturDent, ти си юнак! *ok* *ok*

Това е начина, това е пътя, браво, момче!!! clap: clap: clap:

И успех с къщата!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-18 17:27 от pepa bunardjieva.
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
19-08-2009 - 09:14:32
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:03 от ArturDent.
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
19-08-2009 - 14:43:34
Ей, точно навреме ми идва тази тема. През имота ми минава електропровод захранващ съседите около мен . Аз имам партида , но нямам ток, защото циганите окрадоха някога къщата и след смяната на 3 електромера се отказах да слагам нов. Сега строя нова вила и като поисках да ме включат към мрежата, от ЧЕЗ ми отказаха да сложат табло и електромер защото стълба е на 40 м вътре в имота. Съответно сега 1 жена движи документите-- със съседа сме пуснали молби да направят нови стълбове на улицата + молби за премахването на старите стълбове. Някакви комисии се събираха и са идвали на място . Онзи ден ми съобщи ,че са закупени материалите за "нашата операция" обаче трябвало да заплатим за поставянето на новите стълбове от нашя джоб. Сега като чета тази история, се замислям дали и аз да не проуча нещата как да стоят и да се боря преместването на стълбовете да е за тяхна сметка? Има ли някакъв шанс въобще?

П.с. То аз се радвах , че се навиха въобще да ги махнат от това да пресичат имота над главата ми, но ако имам законово право да е за сметка на ЧЕЗ, защо да не го потърся?
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
19-08-2009 - 15:14:40
В хода на изясняване на Вашия казус да е ставало дума за ПРЕМЕСТВАНЕ на електропровода?

Доскоро този, в чийто имот е електропроводът на ЕОН, трябваше да си плати на фирма, която -със съгласието на ЕОН, да измести съоръжението на място, определено от общината - така че ЕОН да излезе по този начин от имота /без, разбира се, да плаща никакъв сервитут - при заварено положение - т.е. когато имотът е получен с този електропровод и собственикът не е възразил срещу него при получаването на нот.акт/.

Дали има някакво промяна в това?

Благодаря предварително.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-19 17:00 от general.
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
19-08-2009 - 15:18:35
ArturDent ,полезна информация *yes* благодаря *beer*
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
19-08-2009 - 21:18:09


Също така може би е важно дали в нот.акт и кадастралната скица е изрично отбелязано наличието на тези съоръжения. Ако е отбелязано - това означава, че е признаване за тежест върху имота.

Но ако не е възразено при получаване на нот.акт - се приема, че собственикът че не възразява спещу съоръжението. И сервитутът е валиден само за новостроящи се такива. Мисля, че съществуваше нещо такова. Сервитутът не е валиден във всички случаи. Но все пак трябва да се проверява винаги.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-19 21:23 от general.
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
19-08-2009 - 21:27:47
Поздравления за позитивната тема!
В един форум, който е затънал в спорове между сривлювци и ъпъри - това е просто безценно *beer*
Re: Опит със ограничения на електроповод (сервитут)
19-08-2009 - 21:50:40
Имам подобен проблем с един имот, но не е нито ЧЕЗ, нито местното ВиК.
Става въпрос за БДЖ. Там как стои въпроса? moody smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход