Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Питане за гипсовите мазилки???

Публикувано от Буне 
Питане за гипсовите мазилки???
07-09-2009 - 19:40:54
Ето наближи времето за мазилки и въпросите напират.

До 2 седмици мисля да започна с гипсовата мазилка, машинно и онова което всички специалисти ме съветват е доста противоречиво та може би да получа по-добър съвет тук от вас.
Моята идея е да измажа и да затворя къщата с дограма, но онзи който ще ми прави дограмата ме съветва да остъкля догодина, което ще даде време на мазилката и замазките да изсъхнат добре. Други ми казват точно обратното, а трети да не мажа изобщо тази година тъй като до първите студове през ноеври-декември няма да е изсъхнао и ще замръзне.

Моля ви, кажете какво мислите?

Благодаря
*drink1*
Re: Питане за гипсовите мазилки???
07-09-2009 - 19:58:39
", а трети да не мажа изобщо тази година тъй като до първите студове през ноеври-декември няма да е изсъхнао и ще замръзне."

Без да съм специалист по машинни гипсови мазилки това е много далеч от истината.
При мазилките проблемни са първите 1-2 дни - също като изливането на бетон/без добавки/. А според сроковете, които си дал замръз е малко вероятно да удари.

Re: Питане за гипсовите мазилки???
07-09-2009 - 20:44:06
avatar
Гипсовата мазилка ще ти изсъхне за седмица макс.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Питане за гипсовите мазилки???
07-09-2009 - 21:49:01
Буне, каква е цената на м2 за машинно гипсово?
Re: Питане за гипсовите мазилки???
07-09-2009 - 22:20:14
Прав е Николов,до зимата ще забравите кога сте мазали.
В БГ видях,че за майки използуват специални шини,които остават в маилката.Не оскъпява ли мазилката,или те се дават промоционално ведно с машинната мазилка?
Re: Питане за гипсовите мазилки???
07-09-2009 - 22:29:01
Ако мислиш да отхвърляш работа по къщата през зимата - сложи си дограмата. Трябва човек да е много изпаднал за да работи на ветрилник - сети се как ще си вършат работа хората ако го правят на ледено течение. А за съхненето - нали ще имаш отваряеми прозорци - отваряй си ги! +20 лева излиза механизъм за тристранно отваряне на прозорците. winking smiley *beer*
Re: Питане за гипсовите мазилки???
07-09-2009 - 22:34:28
avatar
eye popping smiley Ще съхне по бавно- вярно.....
Но си е простотия да чакаш чак догодина за да продължиш всичко останало.Вярно,че трудно съхне - около 3 седмици,но време дал господ.... *yes*

Чест и почитание
Re: Питане за гипсовите мазилки???
07-09-2009 - 23:00:58
Буне...моето мнение е да мажеш сега.Да ти остане после само обръщане на прозорци.Имаш време,направи си мазилката и като захладнее-затваряй.Дограмата преди 15 дена от поръчката няма да ти я направят.В Сф изпълняват дограми за 10 дена със зор.На тях есента им е най-активния сезон.Лятото тук там,кой на почивка,кой по работа из полето...никой не мисли за дограми.Ама като дойдат първите студове и всеки се сеща,че има да прави дограма.Лятото са най-големите отстъпки при дограмаджиите,щото няма работа.После вече е сложно с изпълнението.Така,че там...спокойно си дай 15 дена.От днес за утре няма да стане.Напасвай нещата като време,да няма дупки в програмата.Докато завършваш един етап-да тече подготовката за следващия.
Re: Питане за гипсовите мазилки???
08-09-2009 - 08:14:00
Аз сложих пъвро дограмата после външната изолация и след това вътрешното измазване и нямаше проблем със съхненето. И междудругото това се случи точно миналата година по същото време така че няма да имаш проблем. До зимата има страшно много време т.е до падането на температурите под нула.


Моля ако има някой от форума който чете това и разбира от дограма по възможност да ми пише на лична защото имам един проблем който незнам как да разреша. Извинявам се че го пиша в тази тема. Благодаря ви предварително.
Re: Питане за гипсовите мазилки???
08-09-2009 - 11:52:35
Миналата година мазах точно по това време, съхна 1 месец и боядисвах, така че проблеми няма
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход