Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .

Публикувано от filma-toplo 
blagodaria za interesa no 6te ti pi6a malko po kasno zashtoto sega sam mnogo zaet!!!! :ami:
kato cialo moje da se nameri na takava cena!2 panela sa obshto 1500lv.+stoikite za tiah po 150lv vsiaka e taman na taia zena!no nashite stoiki sa kombinirani i za boiler4e i za panel4e!tai 4e shte ostanat dosta jeleza koito niama da sa ti neobhodimi!pak i ako namerish niakoi jelezar da ti sglobi 2 stoiki shte ti izlezne i malko po evtinko(moje bi)!tova e ot plovdiv ako imash interes obadi se!a ina4e 4ak v burgas li e izvestna nashata firma!napravo me u4udi!hvarli me v razmisal!osven ako.......!ne se poznavame li4no?!?!? winking smiley
Здравейте форумци,
Много добра темичка за разговор сте подели тук. Много се интересувам от алтернатижните източници за отопление и ме "гложди" един въпрос: Възможно ли е слънчеви колектори да се използват за отопление на къща около 150-160 м2. Надявам се въпроса да не предизвика у някой от вас спазми в стомахга от смях, но ще се раздвам да ми отговорите smiling smiley
do boboyan . da izpolzvat se . sus vakumni ili selektivni slunchevi kolektori moje da se otopliava kushta . za tselta se izgrajda vodno podovo , koeto se zatoplia ot tiah . jelatelno e da se kombinira s drug istochnik na toplina - el. kotle ili kotle na gaz za vseki sluchai . montira se buferen akumulirasht sud ili plastinchat toploobmennik zada si zatopliash i bitova goreshta voda . v tova e budeshteto .
Благодаря много за бързия отговор! Наистина там е бъдещето - в алтернативните източници на енергия, но такава инсталация в момента не е ли много скъпа придобивка. Плюсовете са много сигурно, но в големите студове как се държи такава система? Прочетох тук във форума, че при външна температура -5, слънчевите колектори са успяли да стоплят вода до 45 оС. Предполагам обаче, че тук се има предвид студен, но слънчев ден. така де, при липса на слънце тази система работи ли поне малко? confused smiley
raboti . samo da e bial den dori bez sluntse . izkliuchvam dni sus snegovalej , dujd i mugla . kolektorite ulaviat razseianata sluncheva radiatsia propusnata prez atmosferata .
a ti pravil li si takiva instalacii sas selektivni kolektori?struva mi se dosta interesno kato ideia!i drugo spored kakvo se opredelia broia na kolektorite?spored kvadraturata na jili6teto ili spored vmestimostta na podovote?kato cialo mi e interesno kak shte se polu4i edna takava sistemka!kakto znae6 ne sam tehnik nito INJ.shte sam ti blagodaren ako mi iziasnish s pove4e podrobnosti!otvoren sam za komentari!
s pozdrav firma "SIMEX" s gruckite termosifonki :ami:
sistemata e suvkupnost ot mnogo komponenti . kolektori , ako e s buferen sud - znachi 1 takuv , pompi , 3 puten ventil , regulirashta avtomatika i elektronika , razpredeliteli i trabi po poda . boilera za bgv e v samia buferen sud . otdelno vtori iztochnik - niakakuv kotel .
no mislia si 4e dopalnitelnia izto4nik e po skoro zadaljitelen!ili gre6a?i kakva e roliata na tozi buferen sud?da razpredelia antifriza kam boilera i kam trabite na podovoto?
vtoria istochnik se vkliuchva samo pri neobhodimost . datchitsi slediat temperaturata , ako ima nujda se dozagriava . suda e snabden dori s el nagrevatel . toi e za universalno polzvane . polzva se i v klimatizatsiata , v otoplenie s komvektori i radiatori . a antifriz ima samo v kolektorite i serpentinata na suda . trabite na podovoto sa savsem otdelen krug .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход