Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дувари и плочници

Публикувано от pepo 
Дувари и плочници
18-07-2009 - 17:33:42
Някой има ли идея как вървят зидането на дувари и редене на плочници. Не знам дуварите сега дали има майстори да ги правят суха зидария или ще се наложи да слагаме и бетонец. Имам за ремонт и за изцяло нови да се правят.
Re: Дувари и плочници
18-07-2009 - 20:09:24
Здрасти , мисля , че около 50 лв на м2 е зидарията за еднолицево .
Дали ще има бетонец или не зависи от конкретния случай и майсторлъка. За плочниците не съм сигурен за цена.

Майстори се намират за всичко , стига да знаеш какво искаш. smiling smiley
Re: Дувари и плочници
18-07-2009 - 22:33:39
Една идея за еднолицева суха зидария отпред и бетонец откъм вътрешната.
Наливате фундаментчето,като откъм вътрешната страна слагате от точкованата арматура.Правите си едностранен кофраж/може и от OSB плоскости/.
Редите си зидарийката суха отпред по възможност с широката лицева част,а отзад си пълните бетоновия разтвор.
За аджамии и любители смятам,че е решение.
Лека работа.
Re: Дувари и плочници
19-07-2009 - 17:49:25
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> Здрасти , мисля , че около 50 лв на м2 е
> зидарията за еднолицево .

м2 добре но какво ще рече еднолицево - каква ще е широчината на дувара има ли значение
*huh*
Re: Дувари и плочници
19-07-2009 - 18:46:31
pepo Написал:
-------------------------------------------------------
> м2 добре но какво ще рече еднолицево - каква ще е
> широчината на дувара има ли значение


еднолицево ще рече , че майстора се старае едното лице на зида да стане както искаш , а другото е пълнеж/дали бетон , дали пак камък , но там несе старае/ . Все пак всичко е договорка. smiling smiley
Re: Дувари и плочници
27-07-2009 - 00:14:32
avatar
Отварям си албума-и хоп,дувари и плочници.. smiling smiley
Ето малко идеи..

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Дувари и плочници
27-07-2009 - 00:15:52
avatar


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Дувари и плочници
27-07-2009 - 00:17:39
avatar


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Дувари и плочници
27-07-2009 - 00:18:48
avatar


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Дувари и плочници
27-07-2009 - 00:19:54
avatar


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход