Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

лакиране

Публикувано от Десислава 
лакиране
31-01-2006 - 14:18:17
Лакираха ми новопоставен паркет от бук три пъти. Не стана както искам - личи четка, няма огледален блясък навсякъде. Какво може да се направи, освен да се цикли наново и лакира пак
Re: лакиране
31-01-2006 - 17:46:10
zdravei desi . purvo da zapochnem ot kachestvoto na parketa , posle kak e nareden . ako do tuk vsichko e ok. se zapochvat niakolko prutseduri kato - bezprashno tsiklene s mashina , shpaklovane na fugite s fin prashets i spetsialno lepilo , pak se shlaifa i sled tova se nanasia laka. veche toi triabva da e sus mnogo dobro kachestvo naprimer iahten lak.ako tezi protseduri sa spazeni se poluchava.
Re: лакиране
01-02-2006 - 13:21:58
Благодаря, filma-toplo. Всичко това, което препоръчваш, е изпълнено. Не е фугиран, защото е нареден много добре. Лакиран е с испански двукомпонентен лак за паркет. Въпреки всичко резултатът не ме удовлетворява. Явно, ще трябва да се цикли и лакира отново.
Re: лакиране
01-02-2006 - 13:27:13
Имам един въпрос - вие ще ходите по паркета или ще участвате в изложба с негоsmiling smiley
Re: лакиране
01-02-2006 - 18:18:27
desi . razgovariah s posveteni po temata i mi obiasniha che ima veroiatnost purvoto nanasiane da popie v durvoto i zatova ne se poluchava glantz . znachi se izchakva da izsuhne , taka porite v durvoto se zapechatvat i poveche niama da popiva . ako e neobhodimo samo fino shlaifane no ne pak tziklene . nakraia se nanasia glatz . pri gotov parket moje spokoino dase pluznesh bez dase naranish , kakto na voleibolno igrishte . tam chesto se pada . tovae parketa e poel ot laka .
Re: лакиране
08-02-2006 - 14:05:38
Zdraveite.S tova se zanimavam dalgo vreme i ste vi kaza ,ce obiknovenno na bukov parket ne stava ravnomeren glanc ot dve race.Na tretoto lakirane ,obace bi triabvalo da se poluci ako e praveno mejdinno slaifane mejdu racete i laka ne e razreden prekomerno.Razbira se vazno e i kak e izcicleno predo da se lakira.Predpolagam ,ce ne sa vi pravili mezdinno slaifane.Za celta -ako e praveno skoro i ne se e zahabilo-prosto triabva da se preslaifa -moje na raka-i da se lakira oste vednaz.Uspeh. :]
Re: лакиране
08-02-2006 - 16:57:59
Закъсала си го, Деси. И с лакирането и със съветите които получи. Само последния (marcho) е прав. За да има добър вид е задължително междинното шлайфане със ситна шкурка (240-320) или със специален парцал на 3М. Продават се в магазините за автобои. Само че досега не съм чул "майстор" да лакира по този начин, затова аз си го лакирах сам моя паркет преди 5 год.
Сега мисля че не ти трябва циклене, а само леко шлайфане с шкурка 150-180 и още 2 ръце лак. Аз ползвах еднокомпонентен Sadolin, sеmi glancе, същото е и Левис.
Кофти е, че след първата ръка не се вижда добре къде си лакирал и е опасно да не пропуснеш.
И оше един чалъм-за мазане не ползувам четка, а един плосък правоъгълен уред с тънък дунапрен и къси косъмчета-не му знам името. Едно време ги предлагаха в Телешоп. Аз купувам от маг. "Мегашоп" на Сливница и Раковски-~25 лв. Става много лесно, бързо и най-важното-качествено.
Успех и питай ако нещо не ти е ясно. Но майстор не пускай повече на паркета.
Re: лакиране
24-02-2006 - 22:56:39
Ас мисля че нямаш кой знае какъв проблем. нужно е да се прешлайфа на местата където си личи четката (може и на ръка с шкурка за боя - 120 или 150) и да се лакира още една ръка но не с четка а с валяк и ако помещението е по-голямо е по добре да не лакира само един а 2,3 -4,5 в зависимост от големината. Защото когато е само един човек като мине от единия край до другия и то вече е засъхнало и като се върне се получава така все едно прави втора ръка отгоре.
Другото което са да не се получават такъв нежелан ефект на наслагване лака да се разреди с повече разредител или ако е на водна основа с повече вода.
Аз специално не препоръчвам да се работи с лакове, които не са на водна основа.
Re: лакиране
06-03-2006 - 12:02:33
Деси много мнения много нещо защо просто не потърсиш съвет от специалист, доста от нещата тук са казани правилно. Но не забравяи правилото, че колкото маистори толкова мнения. Важен е краиният резултат. Потърси съвет на адрес [web.hit.bg] . Там можеш да задаваш въпроси и по кю или меил а има и книга за въпроси и отговори.
Re: лакиране
23-01-2007 - 15:50:16
Atanas Krustev Написал:
-------------------------------------------------------
> Деси много мнения много нещо защо просто не
> потърсиш съвет от специалист, доста от нещата тук
> са казани правилно. Но не забравяи правилото, че
> колкото маистори толкова мнения. Важен е краиният
> резултат. Потърси съвет на адрес . Там можеш да
> задаваш въпроси и по кю или меил а има и книга за
> въпроси и отговори.

zdrasti Desi,novopostaven,parket moge da stane perfekten samo ako se lakira,s dvykomponenten,ERlak,koito e gracki,no ne s valek i chetka,a s dynapren,koito se postavia na specialen instroment,koito sepravi ot darvo,i vsepak goverim za parket a ne za mebel........

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход