Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Боядисване след машинна гипсова мазилка

Публикувано от 4ovek 
Боядисване след машинна гипсова мазилка
29-01-2009 - 12:52:12
Въпросът е към хората дето са сторили къщи в последно време.
Тъй като се заформи едни спор е интересно да кажат хора, които са плащали и мазилката и боядисването дали бояджиите директно са търкаляли валяче или се е налагало шпакловане с фини шпакловки след гипсовата мазилка. Въпросът се налага за да може да я ясно кой вариант е най-оптимален - машинна гипсова или машинна вароциментова мазилка с тънка шпакловка.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
29-01-2009 - 13:00:14
avatar
аз за последно след гипсовата мазилка пуснах шлайфане на стените с Планекс и сетне грунд и боя.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
29-01-2009 - 13:52:59
4овек, здравей !
От досегашните прения не разбрах достатъчно. Дано сега изясните въпроса.
Само за минута чукнах в Гугъл за инфо. На немски, че на английския си технически не мога да се доверя напълно smiling smiley .

Ох, мъка наша българска !
На какво попадам!?

Първо откривам, че в Германия имат Съюз (централен) на Строителите. Това не е изненада, разбира се.
Zentralverband des Deutschen Baugewerbes

В рамките на Централния съюз има СЪюз на Занаятчийте Мазачи.
STUCKGEWERBEBUND

Оттам нататъка - Федерален Съюз на гипсовата промишленост, в който има много секции по теми.

основен сайт ТУК

Друг сайт, който е интересен :

Гипсова мазилка

Най-интересен ми се видя един материал, който е нещо като препоръки и указания, съпроводени с ръководство и чеклиста за изпълнение.

Ето ТУК

Нямах време да влизам в подробности. Директен отговор на въпроса ти не видях, но хич няма да се изненадам ако при този подход към нещата започнат да въртят валяка директно след мазилката.

И нещо, което не съм прочел тук до сега от споделящите.
Ако в резултат на проверка и тестове (описани) се окаже, че основата не е достатъчно добра (говорим за бетон) се прави някакъв вид грунд под гипсовата мазилка.

И десетки материали - статии и подобни с огромно количество материал. Ама кой да чете?!

Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
29-01-2009 - 15:23:42
Аз след мазилкато директно грунд и латек - стана почти идеално.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
29-01-2009 - 18:16:57
Какво значи "почти идеално"? Имаше ли нужда от китване или не?
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
29-01-2009 - 20:19:59
На хотела вече боядисват с баумит .Метнаха фаянса от Хикови .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-29 20:21 от filmatoplo.
A40
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
29-01-2009 - 20:25:38
най-добре хвани един да изкара и шпакловката и боята
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 09:21:18
4ovek иска да знае дали след мазането с гипсова мазилка трябва да се парви някакъв ремонт преди боята.
Да трябва, но не и цялосно шпакловане на стените със сатен или подобни такива боклици. Видиш ли цялостно сатеносани стени зна4е маза4ите за нищо нестават, неможе 4овек който до в4ера е мазал на ръка курници и незнае какво е нивелация, прав ъгал, алуминиев мастар,апо лайсна... да хване машината и да запо4не да маже гипс още по-извратено е пък и да му пуска майки, но и това съществува. Другото което е неможе да хванеш ABS и да направиш безупре4на стена това са турски боклуци който няма нищо общо със мазилка (сатен смесен със едар пясък *yes* ).
Аз винаги съм бил против гипсовите мазилки и ако мажа за себе си винаги бих избрал вароцимент със варова шпакловка (никога унифор :g: )
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 09:37:21
Естестевно, че не трябва цялостно, но частични поправки навсякъде се налагат. А разликата между частична и цялостно не е много ясна. Освен това забележи, че като се правят поправките заедно с направата на гипсовата мазилка те съхнат заедно,а като се правят преди боядисване има проблем - трябва да се чака.
ТИ си решил да си купуваш машина за боядисване, аз пък имам такава и трябва да ти кажа, че поправките сериозно намаляват ефекта от машината.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 09:50:13
Маза4а е длъжен да поправи само свойте дефекти и да остави стенада за боя не и да поправя работи от сорта решил някой да мести кабел или мангала минал с коли4ката и надраскал стената...
Това са поправки който трябва да си направи бояджията а как ще му се плати това е друг въпрос
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход