Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Скоро започвам

Публикувано от Karapuz 
Скоро започвам
11-08-2008 - 18:28:34
Драги професионалисти и аматьори скоро мисля да започвам строеж на еднофамилна къща в покрайнините на София.Смятам да строя по стопански начин и въпросът ми е как се оферира грубият строеж: на м2 на РЗП или по отделни СМР.Едната от бригадите с които говорих ми даде 60лв на кв.м. на РЗП, а другата
1.35лв за основи
2.35лв за първа плоча
3.35лв за втора плоча
4.35лв за покрив
Като основите и покрива ги умножава по 1.5 на РЗПто.Та в този случай излезна 175лв/м2.След една бърза сметка пред главатаря им викам:"Приятел ти да не ми караш депутати да строят?", а той ми отговаря "Ми то ако мислиш, че ша намериш по тънко са лажеш" .Та питането ми е как ви оферираха на вас и как е по-добре?
Re: Скоро започвам
11-08-2008 - 18:34:53
avatar
60 лв. на м2 са си прилична цена в момента....
Яко наблегни на клаузите в договора това да ти е цена за м2 на всички операции включително....иначе до покрив ще ви излезе почти по две.... :]

Чест и почитание
Abu
Re: Скоро започвам
11-08-2008 - 18:39:09
То и да намериш по-тънко, едва ли ще разбереш. Като гледам как си изчислил 175 лв./м2 РЗП...
Re: Скоро започвам
11-08-2008 - 18:47:46
Основи 250 х 1.5 х 35лв=13125
Първа плоча 250 РЗП х 35лв=8750
Втора плоча 250 х 35лв=8750
покрив 250 х 1.5 х 35лв=13125
Всичко 43750 / 250 РЗП =175лв/м2
Така го изчислих.Ако става въпрос аз имам конструкциите (папката), и там всичко е дадено точно, но аз исках да видя кой как ще ми оферира.
Abu
Re: Скоро започвам
11-08-2008 - 19:29:11
"Всичко 43750 / 250 РЗП =175лв/м2 "

Защо РЗП е 250 при основи също 250? Да не става дума за основи без мазе, един жилищен етаж и неизползваемо подпокривно? Ако е така, тоя с 60 лв./м2 направо се е вътрил.
Re: Скоро започвам
11-08-2008 - 20:47:31
Да точно така е.Утре мисля да му дам бумагите и да чакам крайна оферта.
Re: Скоро започвам
11-08-2008 - 22:08:50
avatar
clap:

Чест и почитание
Re: Скоро започвам
11-08-2008 - 23:05:48
KARAPUZ въоражи се с много нерви и търпение. Ще са ти необходими. Съвет от препатилите....
Re: Скоро започвам
11-08-2008 - 23:45:25
Реален пазарлък можеш да имаш само в рамките на първото ниво .Всеки друг опит за по-дългосрочно обвързване ще си е от типа на празните приказки и взаимно надлъгване. Или искаш да строиш ,или искаш ,някой да ти даде сигурност, срещу инфлационното поскъпване на труд .Такава сигурност , с твърди цени на труд ,която да обхваща няколко месеца е възможно да ти я обещае т.н.изпълнител,само ако има достатъчен резерв в цената - аналогично на всяка друга сделка. По просто- ако ти "надуе " цената с негова си прогноза на инфлацията. В случай,че си договорил изгодна цена(т.е. или много глупав , или по-умен от теб изпълнител) и имаш твърд договор, който според тебе ти дава някакво ниво на сигурност , отново ще "влезнеш вътре" тъй като при всяко положение ще си инициатор на работа с обем и сложност надхвърлящ предвиденото в проектната част, а и заложеното като допустимо в договора....Да не говорим за огромното количество проблеми възникващи ....поради неточности в доставки, некоректно изпълнени заготовки, които ти тръсваш на главата на изпълнителя и т.н. Не забравяй рисковите моменти които се генерират от общи работници - трудно контролируеми по отношение на количество,качество или срокове на каквато и да е работа ,но които ще са ти необходими ,за свършване на дейности които не си предвидил в основният си договор...
Re: Скоро започвам
12-08-2008 - 14:10:58
Абе по принцип си прав.Но реално ако се замисли човек, то в крайна сметка всички сме в сферата на услугите.Всички ние работим с хора, продукти, с услуги и т.н.Та се питам като си плащам почивката за Турция примерно, как така ми я калкулират, че не се вкарват.Или може би трябва да се договорим само за пътя пък като пристигна за останалото ако не се променила цената.Идеята ми е, че договора си е договор, за да се спазва.Включваш си предпазни клаузи и толкова.Пък и говорим за цена за труд, който трябва да се извърши за 2-3 месеца.Такава инфлация за два месеца имаше преди 20г.Сега е спекулация. sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход