Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Опаковане" на къща!

Публикувано от Geto 
"Опаковане" на къща!
19-07-2008 - 05:59:01
Тука чета една доста интересна книга: " Енергийно-ефективни къщи". Та освен редица интересни решения чета за опаковане на къщата с наелон като важна част от правилната изолация на сградата!!!
Има ли такава практика в нашето строителство? Какво мислите за това?

С поздрав,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-19 06:00 от Geto.
Re: "Опаковане" на къща!
19-07-2008 - 11:20:52
Geto

нали не искаш да заприличаш на задушена сардела в къщата си ?
Това е пълна глупост
Ако това "опаковане" е отвътре, в смисъл на пароизолация - това е вече друг въпрос.....
Re: "Опаковане" на къща!
19-07-2008 - 14:14:21
По-скоро къщата да заприлича на мандра за синьо сирене. Има си материали за тази работа. Нека някой да каже ако им знае имената, ма с найлон резултата ще е трагичен.
Re: "Опаковане" на къща!
19-07-2008 - 21:45:30
Ако си мушнеш главата в найлонов плик, ще разбереш много бързо за какво става въпрос.

ПП: Внимавай с плика :!:

Растителна защита - съвети

Склад под наем - 400 кв.м.
Warehouse for rent in Bulgaria
Re: "Опаковане" на къща!
19-07-2008 - 22:16:34
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Тука чета една доста интересна книга: "
> Енергийно-ефективни къщи". Та освен редица
> интересни решения чета за опаковане на къщата с
> наелон като важна част от правилната изолация на
> сградата!!!
> Има ли такава практика в нашето строителство?
> Какво мислите за това?

Най-добрият начин да си развъдиш всякаква гад, обичаща влагата. И по прозорците ти да текат вади денонощно.
Всяка къща трябва да диша, като човека. Естествените материали имат това свойство- когато е много влажно, поглъщат- когато изсъхне прекалено- изпускат поетото и осигуряват баланса.......
Re: "Опаковане" на къща!
20-07-2008 - 18:00:26
Аз чета друга книга в която посочват опаковането на къщата със стреч-фолио и лепенето по стените на живи мармоти,които издишат затоплен въздух като друга важна част от изпълнението на проекта "Енергийно-ефективна къща" и дори мисля да го направя....
Re: "Опаковане" на къща!
20-07-2008 - 18:23:22
Re: "Опаковане" на къща!
20-07-2008 - 21:34:18
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако това "опаковане" е отвътре, в смисъл на
> пароизолация - това е вече друг въпрос.....

Geto (ти май беше някъде "по вън"winking smiley,
Я сподели какво точно четеш за това "опаковане", че се започна с глупостите.
Само тази половинка мнение на Петър има някакъв обоснован смисъл.
И понеже питаш за БГ практиката - "пълна боза", както виждаш. За съжаление, не само по форумите...
Я да попитам 5-та отговорили - къде ПРОЧЕТОХТЕ или със специално образование достигнахте до заключенията си?
Питащият подчерта - "тук ЧЕТА КНИГА", а Вие ...confused smiley
Re: "Опаковане" на къща!
20-07-2008 - 22:31:36
Аз си мисля че това "дишане" на къщите е верно, но също толкоз верен е и факта че това дишане трябва да бъде "контролирано". Не ми се ровят книгите но ако трябва ще го направя, където хората са препоръчали при даден обем на жилищната площ, колко пъти трябва да се превърти въздуха и за колко време. Ако това дишане ще го правиме безразборно, през черчевета, стени и комини, сметката може и да излезне крива. Опаковането не винаги означава мухлясване!!
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 03:39:43
Ако знаех че ще предизвикам толко полемика да не бях отварял въпрос. Самият аз не съм сигурен, но ето на снимките гледам как "опаковат", увиват къщата :ami:

Ето въпрос от книгата: " Трябва ли да опаковам своята къща?"

Отговор: " Зависи. В сухият пустинен климат където живея отговорът е НЕ. Опаковането на къщата има ограничен ефект в сух и горещ климат където влагата липсва. При климат където се налага затопляне на вътрешните помещения аз ще взема предвид къщата да се опакова и облепи. "

Ето една марка полиетилен за опаковане:
"Tyvek" на Du Pont и още десетина други само за тази цел.

Един девиз тук: "Build tight, ventilate right" spinning smiley sticking its tongue out

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход