Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво мислите за баня Без фаянс?

Публикувано от Geto 
Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 04:40:38
Колегата пита за фаянс в/у гипскартон, какво обаче мислите за баня без фаянс?

Четох в една книга (роман) smiling smiley където героя описва къщата така: "...банята с фаянсови плочки до тавана и тоалетно казанче като от времето на Ал Капоне..." smiling smiley Разбира се, всичко е въпрос на вкус ама на мен не ми харесва.

Как мислите, само не ми се смейте за книгата smiling smiley
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 06:44:15
avatar
Сещам се само за епоксидна система в случая,но е доста по скъпо от фаянса....
Ти как мислиш - докъде ще те разтриса гъзарията?Прави класика и това си е!
Всичко друго ще ти излезе по скъпо като детайл....
Или имаше нещо друго в предвид? :]

Чест и почитание
Abu
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 07:21:04
Руска баня, сауна... или душ-кабина. Фаянс слагаш когато се обливат стените - за парата може и с други материали, но задължително с отлична вентилация.
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 11:49:59
avatar
Продават ламинирани плоскости за баня- прави им се скара и са с "клик" система. Има ги в Бриколаж........
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 13:44:04
avatar
Има и много добри бои ... Правих на един архитект дома по този начин - на влагозащитен картон и едни специални бои. Вече 5-6 години е ОК, а дизайна е връхта. Само трябва да си по-смел и да се молиш майсторите да си разбират нещата...
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 13:49:06
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Има и много добри бои ... Правих на един архитект
> дома по този начин - на влагозащитен картон и едни
> специални бои. Вече 5-6 години е ОК, а дизайна е
> връхта. Само трябва да си по-смел и да се молиш
> майсторите да си разбират нещата...

Стените ми са измазани с ВЦР. Върху него става ли? Дай малко подробности, ако можеш.
А на пода какво да сложа, за да съм сигурна, че няма да пропусне вода надолу- в плочата? Защото тя е излята над гредоред, като пишман- майсторите забравили да подложат найлона......
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 15:17:52
Плановете ми са за душ-кабина с добра винтелация.
Тук банята ми е от картон с водоостойчива боя за изпаренията и няма мърдане.

Николов, казваш да се внимава с майсторлъка. Освен да се използват правилните бои какво друго имаш предвид? При мен даже няма да е картон а мазилка. Чувал съм, че за баня се правело варова шпакловка, вярно ли е?

Камелия, ти да се не поливаш с ведра та те е страх за гредореда? Нали е стринна къща, сложи дюшеме.

Поздрав,
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 19:18:45
да бе - наистина - фаянса да не би да е задължителен
според мен до 10 год. ще е вече демоде.
Правили сме няколко бани с PVC хънтър по стените. Освен че е свръх бързо и няма фуги, няма други особени предимства - иначе изглежда добре.
иначе бои - супер - ако не се облива директно- варовика трудно ще се маха
Мислил съм и за варианти калено стъкло, хром- никел със шевови заварки, дърво обаче всяко си има по някой неприятен недостатък.
Сега съм се зачудил за камък ама още съм на ранен етап на мъдруване
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
22-07-2008 - 22:09:50
avatar
Моя опит не е голям - имам само това, което споделих. Само върху картон едни бои на Dulux. На пода си беше класика - терракота от 100+ евра квадрата, директно внесен от Луната... Получи се адски красиво - нали архитекта си го правеше за него, но ми забрани да го снимам... confused smiley
Re: Какво мислите за баня Без фаянс?
23-07-2008 - 00:51:54
Ето виж тоя сайт ... само че цената е над 400лв за квадрат инак съм виждал бани направени така и искам да кажа че са много яки!

[elzadesign.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход