Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенополистиренбетон

Публикувано от arbanasi 
Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 13:40:28
Здравейте,

Някой има ли наблюдение в/у този материал?

В нета има доста добри характеристики, като топлоизлация, товароносимост, звукоизолация.
Около 95 % от състава му са сферичките където се употребяват в ЕПС, а останалите 5% цимент.

Предстои ми да правя замазките и се чудя как ли е като материал?


Благодаря предварително
Re: Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 14:18:03
И аз съм на същият етап и пред същата дилема.
Като се има предвид, че втората ми плоча леко я сбъркаха и вдлъбнаха и по предварителни сметки замазката ще опре на 10-тина см много се изкушавам от този подход.
Гледам ето този сайт например: [www.penobeton.bg]

Обаче нямам никакви отзиви от реални ползватели на този материал и съм леко притеснена...
Abu
Re: Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 15:03:06
На мен ми харесва как изглежда, но не съм виждал наживо. Пробвал съм "направи си сам" - не много успешно, щото водата дойде много и се десортира, топчетата изплаваха, но пак ми свърши работа...
Имате ли идея каква е цената (примерно за 250 кг/м3)?
Re: Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 15:19:11
Пенополистиренбетон 300 до 400 kg/m3 - 240лв./м3 без ДДС.
А след като си пробвал, събрал ли си предварителна инфо?
По думи на изпълнителя 10см от споменатия пенополистиренбетон се равняват на около 7 см ХПС, което принципно е супер, но така ли е?
Re: Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 15:27:33
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> На мен ми харесва как изглежда, но не съм виждал
> наживо. Пробвал съм "направи си сам" - не много
> успешно, щото водата дойде много и се десортира,
> топчетата изплаваха, но пак ми свърши работа...
> Имате ли идея каква е цената (примерно за 250
> кг/м3)?

Това за топчетата е ноухау - и аз питах какво да се направи за да не изплуват топчетата, ама не ми казаха - строго секретно.
winking smiley
Re: Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 15:42:00
:]
До тук добре, а като ТТ дани, дали ще е еднакво (приблизително) да сложа 5см ХПС и 5см обикновена замазка към 10 см Пенополистиренбетон?
Abu
Re: Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 15:43:10
Не съм търсил, а и как ли да стане! Как да проверя дали 10 см се равняват на 7 см ХПС? Аз съм пробвал у дома, на под върху еркер, ама отдолу съм с топлоизолация и не знам дали е от леката замазка или от изолацията. Но през зимата е топъл подът...
Интересувам се, защото май ще правя нещо такова на голяма квадратура. Смятам да наредя 5 см ХПС, найлон и отгоре 5 см от туй нещо с армировка. Наклоните си ги има, тъй че няма да е трудно - само ПВЦ тръби Ф50 за майки. Цената ми харесва, а като има възможност и за помпа, става много привлекателно. Като нищо може да се оплющи един декар за ден...
Abu
Re: Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 15:57:38
А-а-а-а, бързо се светнах, ама после не ми се е налагало да правя такива неща... Първо намокряш топчетата и ги поръсваш с около 1/10 от цимента, бъркаш като теракол (ама на бавни обороти, че знаеш ли как се разлитат), оставяш 5 мин. да дръпне и бъркаш с останалия цимент. Водата я добавях с кафена чашка, щото от 100 грама горница става туй изплаване. Обаче като са омацани с цимент, нещо триенето не им позволява толкова лесно да излязат, иначе ако бързо изпердашиш пак се показват.
Тук казват, че е 1:20 (5% цимент), аз го правих по усет 1:15 (три столитрови чувала на една 25 кг торба цимент) - можело да са четири, ама на!
Re: Пенополистиренбетон
30-06-2008 - 16:18:00
clap:

Браво!!!

Abu, "Смятам да наредя 5 см ХПС, найлон и отгоре 5 см от туй нещо с армировка.", смятал ли си го как ще ти излезе като цена и съпоставимо с тези 240 лв/м3 без ДДС. Разбира се, ти успяваш сам да се справиш технологията, но като материали - мрежа за армировка, ХПС- как се връзват нещата? (Не че не мога и аз да си проверя, но ако си го правил ще икономисам тел. разговори :] )
И друго, какъв размер трябва да е армировъчната мрежа?

Благодаря!
Re: Пенополистиренбетон
01-07-2008 - 08:15:39
И още един въпрос moody smiley

На първия етаж, ако се спра на варианта с 5см ХПС и 5см Пенополистиренбетон + Армировка, ще трябва да положа и тръбите за радиаторите. Как се процедира с поставянето на тези тръби, Ф16 или Ф18, трябва ли да бъдят в гофрирани маркучи, ако да височината става много голяма и как да се справя с височината на замазката?
Става въпрос за три радиатора, които ще отопляват около 150 м3. Отделни ли тръби да предвидя от котлето към всеки радиатор?


Благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход