Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини...

Публикувано от teo 
teo
Камини...
08-01-2008 - 11:45:48
Здравейте.
Ще съм благодарен ако някой е инсталирал камина (още по добре с водна риза) да даде отзиви, мнения и препоръки. В нета има доста инфо но личните впечтления и препоръки са важни. А и темата мисля е интересна....

Мерси предварително.
Re: Камини...
08-01-2008 - 14:38:33
Аз съм инсталирал много камини с водна риза , също като печка с водна риза с тази разлика че се облича горивната камера с изолация , камък, дърво или гипс картон да добие онзи аристократичен вид. Може да отоплява етаж или два като е изчислена мощноста - разхода килограм на киловат на час дърва.
Re: Камини...
10-01-2008 - 21:12:08
Здравейте
Интересномие дали знаете нещо за 'оджак' знам че е един вид камина ,но нищо друго? Ako някои има схема или чертеж моля да я даде!!!
МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!!!!
winking smiley winking smiley :]
Re: Камини...
10-01-2008 - 21:16:56
Оджак викат на огнищата в старите къщи. Ако искаш да видиш такава, иди в некоя къща-музей. Иначе не бех чувал да има съвременни камини в стил оджак...
Re: Камини...
10-01-2008 - 21:37:46
Какво ако е от бабино време ? Ако върши работа значи е добро и става !!!!!!!! И да има оджак и сега. Или камината не е един вид огнище а?????????? ГОЛЯМ ПРОФЕСОР НЯМА щО :crazy: :crazy: :crazy:
Re: Камини...
10-01-2008 - 21:40:04
avatar
Има. Ама не питай за цени!!!!
Re: Камини...
10-01-2008 - 22:40:48
Един приятел си реставрира (и живее) стара къща с оджак, но до него си е монтирал печка с водна риза. Оджак е голямо огнище с голям комин. То е нерентабилно днес, защото топли само от излъчване - конвекцията на топлия въздух отива директно в комина. Той даже си сложи и клапа на комина (някога не са имали), защото не може да задържи и другото топло (от парното).. Така че - обясни си как да си запалиш огън на средата на стаята, да му хванеш всичката топлина и да я ползваш и да не пуши..
Re: Камини...
11-01-2008 - 09:11:06
Какво ако е от бабино време си отговори сама в зависимост от това заради което се интересуваш. Питаш какво е оджак = отговарям. Даже ти казвам къде можеш да го видиш на живо. Ако отговорът не ти харесва, пий една студена вода. АКО НЕ ИСКАШ ПРОФЕСОРСКИ МНЕНИЯ, НЕ ПИТАЙ ПО ФОРУМИТЕ.

:crazy:
Re: Камини...
11-01-2008 - 09:21:02
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм инсталирал много камини с водна риза , също
> като печка с водна риза с тази разлика че се
> облича горивната камера с изолация , камък, дърво
> или гипс картон да добие онзи аристократичен вид.
> Може да отоплява етаж или два като е изчислена
> мощноста - разхода килограм на киловат на час
> дърва.

===========================================================
това с разхода - 1 кг/1квч прецизно ли е или е само информативно ?
колко идва относителното тегло на дървата , пр. БУК ?
teo
Re: Камини...
11-01-2008 - 09:31:03
Мен по-скоро ме интересува към коя фирма да се обърна за изграждане на цялостна отоплителна инсталация, т.е примерно камина с водна риза, слънчева инсталация за битова гореща вода (без подпомагане на отоплението), както и климатична инсталация (инвентори или термопомпи).
Тръбната инсталация е изградена (ПВЦ, ПВЦ с алуминиева вложка, разпределителни табла, медни тръби до подпрокривното пространстрво). Става въпрос за къща 2 етажа и сутерен (гаражи, които не възнамерявам да отоплявам), да кажем с приблизителна отопляема кубатура около 350 куб.м.

Каминита е просто за уют но и за отопление, което след нейното загасване да се поема от климатичната система. Слънчевата е ясно, ако може да осигурява битова гореща вода за 200 л. бойлер за периода април-септември ще е ОК.

Фирми много, информация в нета също, но от първоизточник, т.е вече минали по този път е нещо друго. Както и препоръките.

Поздрави !

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход