Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет - подова изолация !

Публикувано от Боби 
Моля за съвет - подова изолация !
09-02-2006 - 16:24:29
Здравейте!Предстои ми поставяне на изолация във кухня-панелка на първия етаж.След дълго ровене по форумите и неистово главоблъскане купих СЕЛИТРОН - 6мм. Колебанието ми беше м-у ФИБРАН - 2см и Селитрон - 6мм. За да не вдигна много нивото на кухнята купих Селитрон. Купих и лепило за него и мрежичка.Та значи въпросът ми е след като залепя Селитрона върху основата какви са по-нататъшните действия със мрежичката? След като я сложа отгоре как се фиксира?И още нещо!Дебелината на замазката колко сантиметра трябва да бъде най-малко?Благодаря на всички предварително!
Re: Моля за съвет - подова изолация !
09-02-2006 - 22:39:07
Добре де, като чете толкова по тия форуми, не прочете ли че Селитрон/Депрон и Фибран са един и същ материал, само дето Селитрон/Депрон ти го продават на сръхнадута цена, по-скъпо дори и от 2 см. фибран, а върши работа като за 6мм фибран ни повече ни по-малко. Ти с тия 6 мм нищо не правиш, отиди да хвърлиш един бой на продавача по-добре.
p_nachev
Re: Моля за съвет - подова изолация !
10-02-2006 - 10:09:44
Във форума на Изовер има специален раздел за изолиране на подове. Погледни там. isover.bg
Боби
Re: Моля за съвет - подова изолация !
10-02-2006 - 11:22:17
Благодара г-н На4ев! Сега ще погледна!
коя е най евтената подова изолация
Re: Моля за съвет - подова изолация !
05-03-2006 - 20:47:42
nai eftino spored men e stiropor . belia . sam si opredeli debelinata i posle tsenata. no sled stiropora sloji metalna rabitsa mreja , a ne stuklo fibrova zashtoto ne moje da izdurji na natiska . sledvat po tsena fibran i drugi ekstrudirani polistiroli s primamlivi imena . ako ste tertiplia si slojete v zamaskata fibri za zdravina . tova e dosta vajno poneje se oseshta ot poda edna kuhota pri vurvej po nego . i ako se poluchat po golemi vibratsii ima opastnost dase spuka niakade zamaskata. taka che ne viarvai na niakoia simpatichna prodavachka ........
Re: Моля за съвет - подова изолация !
06-04-2006 - 13:57:24
Моля за съвет - мога ли върху 2 см. стиродур да наредя паркет(без да имам замазка)?
Re: Моля за съвет - подова изолация !
21-07-2008 - 11:18:27
Предстои ми поставяне на 5 ст. фибран върху теракотни прлочки. Посъветваха ме да поставя полиетилен под фибрана за изолация от влага. Няма да правя замазка над фибрана. Понеже има влага се чудя дали да слагам и от материала /забравих му името / които се слага под ламинирания паркет. Ще бъда благодарен на всеки съвет дали е необходимо задължително да се прави замазка върху фибрана преди ламината. И ако някой има опит има ли неприятен шум при стъпване върху паркета от фибрана долу.
Re: Моля за съвет - подова изолация !
21-07-2008 - 13:23:00
Стиропора не става мн добре за подоизолация. Ако ще и теракот да редиш после отгоре му smiling smiley стъпиш ли по яко или падне ли нещо тежко и чаоsmiling smiley прекалено мек е...
По- добре фибранче какти вие му викатеsmiling smiley тъи като е в пъти по плътен и по твърд а и по добре изолира. Особено ако си в панел фибрана е за предпочитане. Само че си вземи от гръцкия ( син на цвят ) щото зеленото е турско winking smiley можеж и 3-4 см да сложиж.. няма кои знаи колко да ти качи нивото на кухнята smiling smiley ковеш, шпакловаш задължително с мрежа инак ще се напука цялото smiling smiley и после вече квот искаш прави отгоре.. теракот ли ще е не та знам smiling smiley
Re: Моля за съвет - подова изолация !
21-07-2008 - 13:33:09
dipetrov

Най добре си сложи 3-4 см фибран (според височината ти , ама от подовия, дето е 50кг/м3) и отгоре 2 слоя гипсфазер (кръстосани и захванати с рапидки 1 за друг)
След това вече си нареждай ламината или паркета.
Имаш стабилна и равна основа, така няма да имаш проблеми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход