Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся решение на проблем с дървояди

Публикувано от ganovm 
Търся решение на проблем с дървояди
20-05-2007 - 19:02:41
Здравейте!
не успях да намеря такава тема затова правя нова.Купих си къща скоро clap: и днес установих ,че запазената ми на пръв поглед дограма има дървояди/дървеници/. confused smiley .

Та, знаете ли дали мога и как да ги изморя,изтрепя,отровя или пр.Има ли такива препарати или лакове с които ако не ги уморя поне да стопитам тяхното размножение.
Моля без препоръки -сложи си ПВЦ и Алуминий.

Благодаря предварително на всички.
Re: Търся решение на проблем с дървояди
21-05-2007 - 09:09:24
Има специални препарати за тази цел, във всяка по-голяма селскостопанска "аптека" ще намериш, например в Бриколаж има специален щанд за препарати и хората, които продават са специалисти. Това за изтребването.
За да не се завъждат, би трябвало като запечаташ ларвите с лак да спреш процеса - питай там, където купуваш препаратите. Иначе има хубави - вносни и български лакове на синтетична а и бои, дори на водна основа специално приговени за външно полагане, които не допускат развитието на инсекти.
Аз преди 7 години намазах сачака със Садолин (бял) на водна основа, три ръце, не е мръднал. Пак те има т безцветен яхтен лак, изобщо, много продукти, но не са евтини. Български също има, но нямам впечатления.
Re: Търся решение на проблем с дървояди
21-05-2007 - 09:14:19
В Буллес на ОКоловръстното под Бояна има чешки препарати за импрегниране на дърво и против насекоми в дървото. Разфасовките са по 1 и по 5 литра.
Re: Търся решение на проблем с дървояди
21-05-2007 - 16:33:53
Благодаря на Стефан и Велчев за отговорите.

Ходих в Бриколаж,но експертите не знаят как да ги изморя.Казват ,че при положение вече са в дървото не знаят решение.

За инпрегнаторите-има няколоко вида-всички са на синтетична основа и аз понеже искам да боядисвам с боя на водна намерих само на Оргахим.До колкото разбрах Садолин е инпрегнатор на водна основа.Ако успея да намеря такъв ще купя.Знаете ли коя от големите вериги да го прелага, та да не обикалям,защтото не сам от София, а от Плевен. :crazy:
Re: Търся решение на проблем с дървояди
21-05-2007 - 16:36:50
В големите вериги го няма защото не са евтини, мисля че продукти на Садолин има в Домко и в Цем Комерс на Гара Пионер, но най-добре отиди в офиса на фирмата в Красна Поляна, мисля че Лимекс Трейдинг се казва, но работят само от 11.00 до 16.30. На кофти място са, виж в Интернет как точно да стигнеш.
Re: Търся решение на проблем с дървояди
21-05-2007 - 16:40:54
Велчев, човека е от Плевен... и ще му е далечко Красна Поляна. А тия още ли са на гърба на пицата, впрочем..?
Ама 100% го продават и там, питай в складовете, ще ти кажат. Иначе Цем имат сайт, можеш да погледнеш.
Re: Търся решение на проблем с дървояди
21-05-2007 - 16:42:37
Благодаря R.Velchev ,

А като ориентировачна цена нещо по спомен-за опаковка 1 литър примерно?Искам да пратя едни колеги пък да знам за какво ги разкарвам?
Re: Търся решение на проблем с дървояди
22-05-2007 - 09:16:51
Корекция, фирмата се казва Лимекс Ко, а не Лимекс Трейдинг. Семейство Михови. www.limexco.com Аз от Садолин точно такъв продукт не съм взимал, взимал съм базата за обработка на дърво, боя за вътрешна употреба Флюгер и Садолин Екстра за челните дъски и парапета на терасата. 3л лак струваше мисля че около 52 лв. Сега като гледам май всичките ги дават за против дървояди. В страницата им има списък с дистрибуторите, но в Плевен гледам че нямат. Но само при тях имат всички, защото съм ходил в Цем Комерс и в Колор Център, но там продават само най-евтините и търсени.
На гърба на блока са, пицата не я знам. По пътя за ТЕЦ-а от булеварда към Овча купел и след блока вляво. Но работят от късно, това съм сигурен, че съм ги чакал няколко пъти. Имат много хубави бои.
Re: Търся решение на проблем с дървояди
22-05-2007 - 09:24:06
Да, аз през 2001 ги посещавах. Още тогава бяха тежки с раб време, но нещата им са наистина добри. Аз съм много доволен, лака им за паркет например е супер здрав, единственият му недостатък е че не е наводна основа.
Re: Търся решение на проблем с дървояди
27-07-2007 - 15:21:22
Имат и магазин, на който доставят само техни продукти - на Лимекс - Садолина. Намира се на ул. Братя Миладинови - в началото на улицата (откъм Г.Кирков - сега не знам как се казво?) . Лесно ще намерите магазина - като държите левия тротоар в посока Сливница. Качвате се няколко стъпала и отгоре са : в ляво аптека; в дясно лаковото магазинче.
Имах дървояд на прозореца в банята - като дограмата беше дори лакирана няколко пъти с български лак. Много грозно беше и неприятно - хубаво лакиран прозорец и доста надупчен - оня дървояд като че ли непрекъснато се тъпчеше с дървото. Видях му сметката със Садолин-базата. Взех спринцовка и в дупчиците изпръсках повече от половин кутия - база. Проблема се реши. Вече година нямам проблем. Сега ще мажа и пръскам един сечак в лятна кухня.
За мен най-доброто е Садолина. Минах с база и лак 4-5 врати (резбовани и на кост) и няма проблем - импрегнирани са отлично. Миналата година ме съветваха да използвам яхтен лак - добре че не го направих - Садолина е по-добър.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход