Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обработка на челни дъски за покрив

Публикувано от Iv_dhl 
Обработка на челни дъски за покрив
13-07-2007 - 08:36:28
Моля за съвет как и с какво да дообработя челните дъски за покрива. Челните дъски ги имрегнираха във вана за защита от плесени и гадинки, но не знам дали е достатъчно и дали не трябва да ги намажа и с нещи друго - безир, лак, масла. Благодаря предварително за мненията и съветите, ако има такива smiling smiley
Re: Обработка на челни дъски за покрив
13-07-2007 - 08:44:09
Аз смятам да слагам лак с УВ филтър на Сиккенс или Садолин, хвалеха го във форума че изкарва доста.
Re: Обработка на челни дъски за покрив
13-07-2007 - 08:54:48
Boby, а преди този лак имали необходимост да се минава с безир или направо се нанася лака.
Re: Обработка на челни дъски за покрив
13-07-2007 - 08:59:19
Има продукт на Садолин - Base, за първоначално третиране (безцветен), след това слагаш какъвто искаш лак
Re: Обработка на челни дъски за покрив
13-07-2007 - 09:39:23
Благодаря!
Поразрових се в нета и прочетох за продуктите на Sadolin!
Въпроса ми е, при положение, че дават BASE за защита и импрегниране на дървото (защита срещу стареене, вредители и плесени), а вече от мястото от където купих челните дъски са направили подобна обработка с импрегнант (не съм сигурен дали е сходен с BASE), да ли ще бъде необходима все пак обработка с BASE и след това лак?
Re: Обработка на челни дъски за покрив
13-07-2007 - 09:43:06
Решението е твое, но не е излишно още една защита
Abu
Re: Обработка на челни дъски за покрив
13-07-2007 - 15:16:29
Изказвам лично мнение: импрегнирането във вана е несравнимо по-качествено от нанасянето с четка (или по друг сходен начин). Колкото и по-добър да е Садолинът от това, с което са импрегнирали (предполагам и със загряване) при продажбата, остава фактът, че е проникнало достатъчно дълбоко в дървото. Аз бих нанасял допълнително покритие само ако не ми харесва как изглеждат дъските.
Re: Обработка на челни дъски за покрив
16-07-2007 - 15:33:31
Abu, точно затова избрах варианта с импрегнирането във вана, но все пак се застраховах и допълнително, грунд и лак с UV защита, поне не вярвам да навреди winking smiley
Дъските след импрегнацията (във ваната) и оставени на слънце започнаха да променят цвета, неравномерно, което не стоеше особено хубаво, затова избрах горния корективен план. Благодаря още веднъж на всички отзовали се smiling smiley
Re: Обработка на челни дъски за покрив
16-07-2007 - 17:07:50
Импрегнаторите са си ипрегнатори и не ги бъркайте с крайните покрития. Имат съвсем различни функции. Сега трябва лак, предпазващ от УВ и други климатични въздействия. Импрегнаторите това не го могат.
Abu
Re: Обработка на челни дъски за покрив
16-07-2007 - 18:55:14
Честно казано, отдавна съм се отказал да вярвам на това, което пише на кутията - едното било импрегнатор, другото н'ам-къв-си грунд, третото УВ-защита... На отвратителнотго качество на българския дървен материал не му отива скъпа обработка. За фасон - може, ама да разчитам туй калпавото няк'ва химия отведнъж да го оправи... Не знам, може пък който е по-близо до горите да успява да се уреди с качествен дървен материал. Тогава би си струвало и скъп лак да се слага.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход