Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проекти за еднофамилна къща

Публикувано от mmarkov 
проекти за еднофамилна къща
08-02-2006 - 10:26:12
Здравейте всички!
Моля за съдействие - искам да си намеря проекти за еднофамилни къщи за да мога да сглобя в съзнанието си къщата, която искам да си построя. Виждам, че доста от вас са минали по този път и бих искал ако можете да ми изпратите линкове за страници с такива проекти - външен изглед и разположение на етажите. За да мога като получа някаква идея какво искам да построя да отида при архитект и да му кажа, че така искам в общи линии да ми изглежда къщата.
Благодаря ви предварително.
До скоро smiling smiley
Georgi
Re: проекти за еднофамилна къща
08-02-2006 - 14:10:27
тед
Re: проекти за еднофамилна къща
08-02-2006 - 14:16:07
Здравейте.
Проектите наистина ще Ви дадат някакви начални идеи, но
най-добре е архитект да види мястото и изготви предварителен идеен проект съобразен с вашите желания.

Самият аз съм на този хал, но вече сключих договор с проектантска къща и очаквам в най-скоро време да ми представят някакъв идеен проект.

Договорихме се за 20 лв/кв.м като включихме архитектура, конструкция, ВиК, ЕЛ, Геодезия, ОВ и Вертикална, плюс виза проектиране, съгласуване община, ВиК, енерго, разрешително строеж. ДЪржавни такси си плащам аз.
Мисля, че цената е разумна.

Иначе ето няколко адреса:

[www.cottage.com.ua] / на руски и е добър/
[www.ecozid.com] - на екозид
www.eplans.com - американски
www.homeplanners.com
www.creativehomeowner.com


Стефан
Re: проекти за еднофамилна къща
08-02-2006 - 15:42:09
Не само че е добра, а е бих казал, ниска цената Ви. Аз проектирах преди 1 година и ми излезе 12 евро на квадрат, като геологията си платих отделно на Геокад, както и почерпката за разрешителното за строеж, след като чаках 2 месеца за да излезе от общината. Отзелно за Софийска вода и електроразпределение всичко сам си движих, защото ме свързаха с хора които не ги беше срам да искат по 20 лева за всеки печат (!!!), а по съгласуванията на водата например са само 5...Просто си имат хора и го правят за 1 седмица, вместо да чакаш до 30 дни. Таксите са отделно, но те не са много на фона на другото - стр. разр. беше около 300 лв, Сф.вода и Електрото взимат за всяка стъпка по 20-40 лева, таксуват молбите, ХЕИ беше 60 лв. пожарната 80, ей такива цифри, общо я има 700 лв. я не...
Явно конкуренцията си казва думата и цените са около 10 евро вече (преди година аз не намерих такава цена). Дано няма изненади.
Успех Ви желая!
Дани
Re: проекти за еднофамилна къща
08-02-2006 - 16:39:16
Здравейте,

И аз да се включа със съвет.
Разгледайте този сайт www.domywstylu.com.pl


Там ще откриете прекрасни проекти на еднофамилни къщи, а някои от тях са и с чертежи!

Успех!
R. Velchev
Re: проекти за еднофамилна къща
09-02-2006 - 09:45:16
НИКОГА ЕКОЗИД, ЗАБРАВЕТЕ ГИ, ИЗОБЩО НЕ Е ТОВА, КОЕТО Е В СТРАНИЦАТА, с всичките собственици имат проблеми, къщите в Костинброд от година и половина още нямат разрешите;но за ползване
Re: проекти за еднофамилна къща
09-02-2006 - 10:29:03
Привет Тед,
бих искал да те попитам - за кой град става дума за тази цена 20 лв.кв.м проектиране? Аз живея в Габрово и днес ще се срещам с архитект да видим какво ще предложи и на каква цена smiling smiley Като гледам сме на един и същи етап в процеса на строителството - начален. Ще обменяме опит ако искаш.
Re: проекти за еднофамилна къща
09-02-2006 - 10:32:14
Без да се заяждам , с образователна цел ще те поправя - на сградите от 4-та и 5-та категория се издава Удостоверение за въвеждане в екплоатация, а не разрешение за ползване. При тях няма и Протокол образец 16, известен като Акт 16.
Наистина е само терминология, смисълът е един и същ, но инстанциите, които издават документите са различни.
R. Velchev
Re: проекти за еднофамилна къща
10-02-2006 - 09:28:03
Добре де, и така казано пак го нямат
Re: проекти за еднофамилна къща
10-02-2006 - 12:47:33
А каква е причината да го нямат? Може да не зависи от тях все пак, може някой монополист да не си е изпълнил договора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход