Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет - съседски отношения.

Публикувано от Laura 
Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 10:28:32
Mоже ли някои да ми помогне със съвет.
Имам терен във вилна зона, където няма канализация.
Съседът ми по място си строи къща.Прокарал си е траба от неговата къща , през терена ми под земята, която излиза в средата на терена ми.Не ме е питал, не знам каква е тази тръба - сигурно за антисептична яма.
Въпросът ми е -не трябва ли да е представил някакав проект някъде,в които да се определя каква и къде сте е канализацията, които да е одобрен и от кого?
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 11:34:53

Ямата не е анти септична, а септична (дезинфекционна - от септика) и тръбата която е прекарал вероятно ще извежда някакви води - или отводнява(дренаж) или направо септичната му яма ще е с преливник(което е незаконно ако няма канализация, но масово се прави. Септичната яма затова е септична, за да се събират нечистотиите и да се изгребват, изсмукват със специализиран автомобил), Правят го така за да не се пълни бързо и течната част от фекалиите ще ви се излива в градината. Така или иначе, му дайте срок да я махне, като му кажете, че в противен случай ще се оплачете в ДНСК - общината, сигурен съм, че няма да иска да има проблеми.
Какъвто и проект за канал (ако има такъв въобще) да има , той не може да минава през имота ви, а само по границата му, при това сес съм сигурен дали в закона няма и отстояния, проверете, стига имота ви да е регулиран. Ако е така сте в правото си да му прекъснете тръбата и да се оправя, но по-евтино че ви бъде да го накарате да си я извади сам.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 11:39:55
Просто отиди и се разбери с него. По всяко време можеш да му прекъснеш тръбата на границата на твоя двор и водите ще се връщат при него. Той би трябвало да те попита дали си съгласна тръбите да минават през двора ти и разбира се да се изкарат в някакъв дол или нещо от сорта. Ако се разберете можеш и ти да ползваш тази тръба и да имаш "канализация".
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 12:15:41
Аз не искам лично да се разправям с него / тои същто не ме е уведомил лично за намеренията си.
Мога ли да бъда принудена каналът му да минава през терена ми,след като няма канализация и всички останали къщи са със септ..ями Теренът ми е в регулация, но не е застроен - не зная дали трабата може да ми създаде проблеми при бъдещ строеж.

Stefanß i Biby - благодаря
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 12:51:49
Самия факт че вече е прокарал тръба без дори да те попита не говори добре за него. Ако отидеш да говориш с него е проява на добра воля от твоя страна. В края на краищата ти си силната страна - винаги можеш да прекъснеш тръбата. Дори не е нужно да си играеш да я откопаваш, няма да ти пречи.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 13:21:13
zna4i situaciata e slednata toi e napujlno nezakonen za da prekara trubi prez tvoe mqsto trqbva nai-malkoto notarialna zaverka 4e si suglasna drugoto koeto e 4e ako iska6 da prokara6 kanal po tazi sistema prez 4ujd imot otstoqnieto za kanalizaciq ne vodoprovod trqbva da e na 3 metra ot granicata na imota ili ot granicata na stroitelnata liniq koqto ti se dava ot ob6tinata a kogato 4ovek iska da stroi maksimalno otstoqnieto e minimum 3 metra ot imota v zavisimost ot viso4inata na sgradata taka 4e ako tazi truba ne ti pre4i po princip moje6 ti nezakonno kakto toi go e napravil da se zaka4i6 no ti za da stroi6 trqbva da ima6 proekt za takava IZGREBNA qma tova e novoto ime ve4e ako li ne i ti pre4i prosto s bagera kogato kopae6 maha6 vsi4ko i tova e bez da ti puka aman ot selski tarikati. imai vpredvid 4e utre ako ti go ostavi6 da si vee bairqka i mu ostavi6 trubata smqtai 4e kogato se spuka ne dai si boje 6toto ne se znae s kakuv naklon e ot kakuv material e trubata i na kakva dulbo4ina i ako zamruzne ela da vidi6 kak ti bulbukat l..na v dvora haide predstavi si go i si napravi smetka dali 6te mu trae6 ili 6te kipi6. stegni se i mu gi kaji ne6tata i se opravete po dobre kombina i zakonno napraeno otkolkoto obratnoto.Zne6 li moje da mu predloji6 qmata da e v tvoq dvor no vnimavai za6toto tq iska 5 metra otstoqniq ne ti znam situaciqta i ne se navivai lesno na kakvoto i da bilo za6toto e ujsano slojno posle da go napravi6 tree da buta6 pari za da si zatvorqt o4ite nqkoi instancii. dano da sum ti bil polezen no mnogo se draznq ot gadni hitri selqnduri. boi po kaskata na takiva. za vsqko ne6to pitai nqma sramno za6toto moje da se zabata4i6 i posle ela se opravi. 4aosmiling smiley
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 13:30:09
Лаура, няма кой да те принуди да направиш каквото и да е в собствения ти имот, стига да е регулиран. Ако тръбата е отводнителна на дренаж, при бъдеш строеж ти ще се включиш в нея - и ти ще трябва да отводняваш... Ако е преливник от ямата му, което е по-вероятно (най-вероятно е да няма изобще намерение да прави яма, макар и да му е заверен проекта с такава, иначе ХЕИ не му дава печат, яом няма канал там) реешението е твое и ти го държиш в шах, ако решиш той ще трябва да си търси начини да си решава проблема без тръба. Ако смяташ да строиш за теб ще стои същия проблем, както стои и за него, тогава можеш да се срещнеш с него, да му обясниш че нямаш против, но там където я е изкарал не те устройва, да го накараш да я премести някъде по границата, да го направи кадърно, с циментово легло, истински тръби (дебелостенно ПВЦ) на минимум . Ф200 и поне на 0.8 м вкопано за да не замръзва, защо не и с две бетонови шахти, и като дойде време да строиш само да прекъснеш вече изграденото от него и сложиш шахта, за да включиш и твоя канал. Практически той по този начин си плаща един вид за "право на преминаване", което иначе няма как да направи - ако наклона е през твоя двор не може да те прескочи...
Разбираш ли, ти си човека който може да каже ДА или НЕ, от теб зависи, използвай го, не се свивай, защото утре ще си направи оградата на 2 метра навътре в парцела ти и ти пак ще питаш кой е прав.... Хората са нагли и от добро не разбират...
А и според мен така е честно и за двете страни, освен ако не решите да си разделите разходите, но факта, че изобщо не те е питал говори лошо....
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 14:16:00

( imam problem s kirilizata)
Mnogo Vi blagodarja.
Sasedat ti kaza - po drug povod, vav vrazka sas stroeja - che v Bg s vrazki vsichko moje da se uredi - a toi imal takiva.
Sigurno smiata, che i tova ste uredi s vrazki.Zatova i poiskah savet chrez foruma - trjabva li da se pritesnjavam i dali sam v pravoto si.
Mejduvremenno podadoh molba do obstinata da izjasni sluchaja - ne znam dali sam postapila pravilno.Ako toi ne smjata za neobhodimo da razgovarja s men , zasto trjabva az da kontaktuvam s nego.
A moeto miasto e s takova razpolojenie, che ne bih imala nujda ot negovata traba v badeste.

Blagodarja na vsichki, koito mi pomognaha sas savet.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-10-2006 - 14:21:11
Никакви връзки не могат да помогнат да строиш нещо в чужд имот.
Може да използва връзки за да те притисне за нещо друго, да ти създаде спънки в общината, ама не може с връзки да узакони нещо без да притежава най-основния докумен - документа за собственост.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
18-10-2006 - 09:35:56
abe kakvo u treperi6 na toq selqnin imal vruzki po4ni da kopae6 izbutai go zapu6i mu trubata neka ti kaje ne6to neka mi e na mene da vidi vruzki togava selqndur q se stegni mahni gi teq molbi i tov onova toi ima vruzki da ti bavqt molbata i ti kakvo 6te 4aka6 a dokoga. Ostavi go ne se zanimavai s nego, a si zadviji dokumentite ako si re6ila da stroi6 seriozno ti govorq. Zna4i problem moje da ti napravi ako iska6 da pravi6 tam duvar moje da ne se navie puka ti na 4erupkata. E ima obqvleniq pri oformne na dokumetaciqta za stroej i moje da kaje ne ama posle v suda znae6 li kakvo se slu4va.He se izmu4vai s molbi za6toto 6te te motaqt s godini smelo napred i tova e. Ami prez moito mqsto minava put po koito se dvijat suma ti koli i o6te sega kvi4at lelee otkude 6te minavame ala bala 6toto pre moito mqsto im e po preko i spestqvat 12 kilometra . E az kakvo da ida v ob6tinaa i da pusna molba da izqsnim situaciqta li abe q da si... i tova e.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход