Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам съвет....?

Публикувано от gogol 
Искам съвет....?
16-04-2008 - 18:14:43
avatar
Здравейте!
Въпросът ми е принципен и искам да споделя и потърся отговор от всички заети в бранша?
Как да се работи с дистрибутори?
Дали прескачайки ги на моменти не би било полезно за фирмата и оборота?
В момента работя с дистрибутори и не скачам никого,но се появява момент с малки фирми ,които работят на голяма отстъпка с мен,а те пазарят и се стараят да се стабилизират и на моменти купуват повече и от големите/работя с тях още от пробива на фирмата на пазара/ и сега големите фирми не желаят да зачетат правото им на пазар който те са си разширили ......или искат да намаля отстъпката им....понеже купували циклично и не правили достатъчно голям оборот....

Аз не желая това защото въпросът е принципен ,а и не обичам да диктуват условията ми други хора.,гледам да си запазя и тези повярвали първи в мен...
Проблемът се явява ,че нямам складова база в града,а и шефа ми се мръщи щото големите фирми недоволстват!
Моля за съвет.... :cry:

Чест и почитание
Re: Искам съвет....?
16-04-2008 - 19:36:39
Пич, имаш много сериозен проблем!!!
- Имаш шеф, към когото по принцип трябва да е отправен този въпрос, а не тук и който трябва да ти е определил пазарната политика на фирмата;
- имаш дистрибутори, като "големите" купували по-малко от "малките"
- не знаеш в края на краищата кой диктува условията по принцип на един пазар!!!

Пажелавам ти мнооооого късмет!
Re: Искам съвет....?
16-04-2008 - 20:48:30
avatar
Отправям въпрос за който принципно няма отговор.....
Но искам съвет?!
Бихте ли ми го дали?
чест и почитанние

Чест и почитание
LKK
Re: Искам съвет....?
17-04-2008 - 00:09:51
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте!
> Въпросът ми е принципен и искам да споделя и
> потърся отговор от всички заети в бранша?
> Как да се работи с дистрибутори?
> Дали прескачайки ги на моменти не би било полезно
> за фирмата и оборота?
> В момента работя с дистрибутори и не скачам
> никого,но се появява момент с малки фирми ,които
> работят на голяма отстъпка с мен,а те пазарят и се
> стараят да се стабилизират и на моменти купуват
> повече и от големите/работя с тях още от пробива
> на фирмата на пазара/ и сега големите фирми не
> желаят да зачетат правото им на пазар който те са
> си разширили ......или искат да намаля отстъпката
> им....понеже купували циклично и не правили
> достатъчно голям оборот....
>
> Аз не желая това защото въпросът е принципен ,а и
> не обичам да диктуват условията ми други
> хора.,гледам да си запазя и тези повярвали първи в
> мен...
> Проблемът се явява ,че нямам складова база в
> града,а и шефа ми се мръщи щото големите фирми
> недоволстват!
> Моля за съвет....
>
> Gogol
Споделям лични наблюдения от търговски взаимоотношения в област различна от търговията със строителни материали.
1. Никой дистрибутор не бива да знае какви са отстъпките и оборотите на другите.
2. Малките фирми трябва да се толерират, защото не е известно кога ще станат голями. Доста често те са много по точни платци от голямите, което е много важно качество, достатъчно за получаването на добри отстъпки.
3. Все пак оборота на дадена фирма има значение за отстъпките, които следва да получи, но може да се въведат различни отстъпки, за различни групи материали, защото някои от фирмите специализират в определена област.
4. Прескачането на дистрибуторите води до печалба в краткосрочен аспект, защото те се преориентират към конкуренцията, а ти не си слънце, за да огрееш навсякъде.
Това е най-общо, дано да е от полза.
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Искам съвет....?
17-04-2008 - 08:04:40
avatar
Привет!
Дистрибутоите ми не искат да се развиват както аз очаквам-следват едни и същи заявки,монотонни са и не избират нови продукти.
Малките пък напротив- искат да вложат пари в иновациите.
Но ,няма от къде да взема материал,освен през тях!
Вземайки го обаче,искат да спечелят все повече/което е нормално/,но за нито един нов клиент не са си помръднали пръста...
Ех, съдба....
С всеки съм се разбирал ,и всеки ме уверява че дори и 5% му били достатъчни стига стоката да се завърти през тях....
Впоследствие това се забравя и започва един рев....
И ме снасят на шефа...
А той бучи и е недоволен
Писна ми и вече се оглеждам за друго...
Не останаха "мъже" по дума ,бе хора....,и това си е...
Чест и почитание :cry:

Чест и почитание
Re: Искам съвет....?
17-04-2008 - 17:28:53
Живеем във времена където всеки иска да прецака другия (лично на мен това не ми харесва ) но явно някой знае че така се прави при капитализма . Големите мрънкат защото вече се мислят за акули , и най вече защото имат по голяма материална база и работници . Трябва да искарват много за да покриват разходи от наеми и заплати . Малките в това отношение са по гъвкави , разполагат с малка база и работници и бързо се преостройват ако пазара се променя . За съвет - направете едни ясни правила за всеки да знае как ще работите примерно за година с едни отстъпки като следете на всеки оборота и лоялноста и ако се налагат промени за другата година да са на тази база. Ако искате да прескачате дистрибутори регистрирайте втора ваша фирма която незабелязано да е дистрибутор - примери много .То всичко щее още 10 години .
Re: Искам съвет....?
17-04-2008 - 18:26:31
avatar
Привет!
Благодаря за разбирането......
Помогнахте ми за начало да си изясня сам на себе си отношението към едните и към другите.....
Благодаря!
Чест и почитание clap:

Чест и почитание
Re: Искам съвет....?
17-04-2008 - 21:43:22
gogol Написал:
-------------------------------------------------------

> Помогнахте ми за начало да си изясня сам на себе
> си отношението към едните и към другите.....


"Работает - Не трогать!"
Re: Искам съвет....?
18-04-2008 - 07:57:46
avatar
Ще се бачка както си зная май,пък да става каквото ще....!
Що ли си издухвам нервите и аз....
Ще кажеш ,че всичкото го правя за мен....
Почит :cry: :]

Чест и почитание
Re: Искам съвет....?kak se cikli parket
21-04-2008 - 11:47:40
zadraveite imam niakolko pitania kam kompetentni hora zanimavashti se sas ciklene i lakirvane na parket .Kakva mashina da si zakupia i kakvi materiali da polzvam a da izvarshvam tezi uslugi i saveti koe kak se pravi blagodaria vi predvaritelno clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход