Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени на шлафан бетон

Публикувано от MeXaHuK 
Re: Цени на шлафан бетон
01-04-2008 - 18:31:25
Добре, ако е прекалено гладък за къща, какво да използвам за настилка върху подложния бетон в сутерена? Мислех си да е шлайфана замазка...
Re: Цени на шлафан бетон
01-04-2008 - 19:17:17
Здравей Gogol.
Първо несъм казал, че сме лидер в нашия пазарен сегмент, а един от лидерите.
Второ звучи доста несериозно да пишеш,че "Милко инженеринг са по-добри от нас".Ти си не си стъпвал на наш обект, как може да правиш сравнение.
Трето кой си ти, че да искаш цени на топинг.Не си се представил.Иначе работим само с материали на "Панбекс".
Четвърто въпросът ти откъде си вземаме бетонът също е доса несериозен.Зависи къде се намира обектът ни.Нали все пак се плащат разходи по транспортирането му.За бетонът имаме собствена рецепта чрез която естествено предостявяме на клиента гаранция.
Пето-за предписанията.Всички материали, които използваме са минали лабораторни изследвания(все пак Панбекс е много сериозна фирма).Като сериозна фирма "Панбекс ни предлага технически предписания за материалите(количества,вид,технология).Заедно стигаме до най-добрата формула за всеки различен обект.И така не допълваме "защото така си искаме", както ти казваш-звучи много несериозно.
Шесто-дилатационни фуги не се слагат на всеки обект както ти казваш.Монтирането им или не зависи от големината и структурата на конкретния обект.
Седмо-самият финиш и повърхностния втвърдител не позволяват хлъзгане.Ти в банята на пода защо не слагаш фаянс а слагаш теракот?
Накрая бих искал да ти кажа,че около 220 000 кв.м. шлайфан бетон за три години си е доста сериозно число. От тази гледна точка мисля че работата ни е резултат от опит и еродиция.
www.masterbuild-bg.com

Re: Цени на шлафан бетон
01-04-2008 - 19:59:44
avatar
Звучи сериозно,но пък Ви познавам!
Второ-работил съм и май пак ще работя с вас....
И трето 220000м2 само да ме подсетиш къде?
Занимавам се и с полагане и с търговия така че твърдя да познавам пазара
Но все пак тук не се караме,а обсъждаме!
Ако ми кажеш една настилка която е навън и не се хлъзга като се намокри ще черпя!
Освен ако не е ваща,нали?Мога да кажа че не обема,а качеството е важно,другото е утопия
Само по себе си голямата квадратура иска и сериозен състав?А вашият от колко човека е?
Още нещо-рецептурите за бетон се влияят от композита вложен в него-кофти стратегия ако слагате на всички едно и също
Рецептури и аз имам-може да обменим идеи,топинг си имам - просто ми беше необходимо да знам дали не ползвате достатъчно евтин.....
Не казвам че дилатационните фуги са задължителни ,но аз като по препатил ви казвам да си залагате-щото ще се получи грозна картина по време на гаранционния период.Особено ако слънцето е постоянно в съклата на обекта
Средно дневно ако въртите повече от декар - пу ми кажи,ама не се заяждам и то със значителен състав който трябва да е наличен!А колко и какви хеликоптери имате?
Аз имам два,ама не съм алчен и правя бензиностанцийки
Имам обучени хора които работят за мен,но и ти трябва да признаеш че не всеки шлайфа...Малко е трудничко!
Трето не се представям с име понеже е нет и няма само доброжелатели,но ако си колега и си от Варна със сигурност се познаваме.Памбекс е скъп,но със сигурност е добър!
Да не се караме а дай да видим с какво можем да си помагаме......
Вярвай ми че си търся приятели,а не врагове-не питах за всичко това от любопитство, а просто исках да обменяме идеи.
Сори ,че си ме разбрал неправилно.

Чест и почитание
Re: Цени на шлафан бетон
01-04-2008 - 21:37:19
avatar
В този ред на мисли - по-добре е да се възприемаме като партньори, а не като конкуренти, че даже и врагове.
Re: Цени на шлафан бетон
01-04-2008 - 21:40:48
avatar
:] clap: clap: clap: :loveu: :loveu: spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out winking smiley

Чест и почитание
Abu
Re: Цени на шлафан бетон
01-04-2008 - 21:44:40
опит и еродиция...

Като имате изтекла гаранция без забележки, тогава ще говорите за опит. Три години ли Ви е гаранцията?
Ерудиция е синоним на начетеност. Аз не бих парадирал с ерудиция, ако ме затруднява правописът (а Вас Ви затруднява). Останалото може и да е вярно, ама влизате в тона на всички новоизлюпени фирми, дето първата им работа е да си го премерят с конкуренцията.
Ако искате да дадете съвет във форума, направете го без излишна реклама! А ако сте толкова добри, колкото твърдите, не би трябвало да Ви притеснява да давате и детайли за технологията и цените - няма да Ви откраднат занаята я!
Re: Цени на шлафан бетон
01-04-2008 - 21:52:19
Здравей Gogol.
Явно няма да се представиш.Така и не разбирам защо.Аз лично нямам никакви проблеми да се представя.Незнам какъв е твоя проблем.
Никога несъм искал да влизаме в спор.Исках да представя нашата фирма такава каквато е и ти започна да задаваш заяждащи въпроси.От там смятам, че се образува заядителния тон на нашия разговор.
Основната ми цел да вляза в този форум и по-точно да пиша за тази тема е, че според мен е несериозно да се рекламира някаква цена, когато става въпрос за шлайфан бетон.Просто адски ме дразни когато видя обява "осем лева шлайфан бетон".Това е смешно.Много добре знаем и аз и ти,че реалната цена на квадрат въобще не е такава.Моля ви уточнявайте се,че това е само труд без материали и бетон.Просто усещам,че тук в България се залага на цената и не обръща внимание на качестовото.Инвеститорите си създават погрешна представа за това какво е качествена индустриална настилка.
Един пример- обект в Аксаково изпълнен без повърхностен втвърдител и импрегнатор-и това се нарича шлайфан бетон.Знаем как изглежда и какво ще стане с тази настилка.
Ако искаме нашата гилдия да преуспява,това не е начинът.
Относно запитването на потребителя за шлайфан бетон в домашни условия-просто няма смисъл.Да не се лъжем-шлайфаният бетон е индустриална настилка.Там си има щампован бетон,което вече е друго нещо.
Относно всички твои въпроси относно нашето оборудване и нашата технология.Няма да отговарям на тях докато не се представиш.Просто е ненормално да давам каквато и да е професионална информация на човек,който не се е представил.
Ако говорим за дилатационните фуги-ако говорим като търговци на дилатационни фуги-да всеки път трябва да се монтират,но ако говорим като изпълнители на шлайфан бетон бих поспорил с теб дали е нужно на всякакъв вид обект да се монтира дилатационна фуга.
Както ти казах имаме офис във Варна.
За бетона-несъм казвал, че всеки път имаме една и съща рецепта.Просто ти си измисляш неща които аз не съм казал.
Ако бъдеш така добър да се представиш с огромно удоволствие бих си обменял идеи с теб.Този сегмент от строителстовто има нужда от обединение и собствена организация.
Re: Цени на шлафан бетон
02-04-2008 - 17:26:18
avatar
Казвам се Стилиян и представлявам Изомат по морето - не се крия ,просто не искам да си правя реклама.Във форума има една такава тенденция да си мислят хората ,че искаме да си продаваме продуктите,но не всичко е с търговска цел-навярно си усетил....При полагане не винаги добавям неща на Изомат и от там си зная какви обеци ми е слагала съдбата....,от там идва и ерудицията и качеството за което си слагам главата в торбата!
Рядко полагам и правя шлайф,просто съм в друг ресор от дейности,но ми се е налагало и го умея бих казал до степен че да давам 10 год. гаранция за труда си....
Много са ,но си заслужава да те сочат с пръст за пример ......
:}
Така че ако искаш ми пиши на мейл stil_shterev@abv.bg - не рядко давам обекти на хората в бранша,там където не мога си признавам.....
За това и те поразпитвах....Мир човече....
Нищо лично-борим се за качество и професионализъм.....
С почит

Чест и почитание
Re: Цени на шлафан бетон
02-04-2008 - 19:01:55
avatar
Браво и на двамата - това е целта - сближаването. Всички в бранша сме в един влак и ако това се осъзнава от повече хора - по-добре. Камарата на строителите не работи (за съжаление) в тази насока...
Абсолютно споделям мнението на колегата gogol, че това не е място за реклама, а за съвети, затова и аз не се представям конкретно. Важното е да научим хората, че парите са доста ценна стока и е глупаво да ги пилеят по "универсални майстори" без никакви гаранции. Аз отдавна не работя по малки обекти, но не ми пречи да давам съвети на хората за това-онова. Кога съм полезен, кога не. Хората трябва да получават точни и неманипулирани съвети, затова не се представяме - за да не се мисли за реклама, защото четящите тука са чувствителни към рекламата.
Може и да бъркам, но поне аз така мисля.
Re: Цени на шлафан бетон
02-04-2008 - 20:28:52
avatar
n.nikoloff - :loveu: :] :] clap: clap: clap:
Чест и почитания господине......

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход